Scout 800b 1971

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan firatsoydan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,723

firatsoydan

Yeni Üye
Merhaba Herkese,

Bunca yıldır hayalini kurduğum ve çocukluk aşkım olan İnter Scout'a dün kavuştum. Aslında ruhsatına kavuştum diyelim. Kayseriden İstanbul'a kamyonla geleceği için hala otoparkım boş, bugün öğleden sonra kavuşacağız inşallah.

Otomobil hastası ve ustası bir arkadaştan aldım, son derece bakımlı, acil olmasada yaşından dolayı kaporta ihtiyaçları var.
Motor ve yürüyen on numara, en azından Zafer usta öyle söyledi (kayoff ekibi tanır)

1971 model 800B, 196ci, ön daha 30 arka 44, şanzuman T90 3 ileri, arazi T20. Önlerde sonradan takılan manuel hub var. Araç sağlık bakanlığı ithalatı.

Araç %90 orjinal; koltuk, silecek, arka sinyal vb minör müdehalelerle orjinal haline getireceğim. Bütçe durumları dolayısıyla en az bir yıl sonra komple revizyon planlıyorum. Öncelikli olarak marş dinamosuna bakım, 4 lastik(gündelik şehir içi kullanım için) ve şanzuman bakımına ihtiyaç var. Bunları halledip gündelik kullanırken büyük revizyona kadar parça biriktireceğim. Ağır arazi yapmayı düşünmüyorum, gündelik ve gezilerde kullanacağım.

Şanzuman bakımı için ikitelli civarı usta tavsiyesine istiyacım var, yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada ilk defa gittiğim Kayseri'de işini gücünü bırakıp "tekerlekli disko zırhli toros"uyla bütün gün işlerime koşturan, karnımı doyuran, ben döndükten sonra aracımı çekiciye kadar yükleyen kardeşim Halil Doğan ustaya, yoğunluğunun arasında ekspertiziyle içimi rahatlatan ve pazarlıkta yardımcı olan Zafer ustaya, aracın eski sahibi Regaip kardeşim ve Duran amcaya misafirperverliklerinden dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır.

İstanbul'da fazla kaldık herhalde, herşeyin para olmadığını unutmuşum, sağolsunlar bahsettiğim arkadaşlar hatırlattılar...

not: koşturmacada resim çekmeyi unutmuşum, Halil kardeşimin çekiciye yüklerken çektiği bir kaç fotoyu ekliyorum.

IMG 20130722 WA0001

IMG 20130722 WA0002

Etiketler
Ynt: Scout 800b 1971

Fırat Bey hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız binersiniz inşallah...

Geçen ay ciddi anlamda bu araca kafayı takmıştım, aracın sahibiyle görüştüm, Kayseri'de tanıdıklarımı araya soktum, ancak en sonunda dayanamayarak Kütahya Simav'dan Land Rover Series 3 aldım ;D ;D ;D Malum bu işler aşk meselesi ::smiley:

Tercihinize sevindim ;D

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

umut401' Alıntı:
Fırat Bey hayırlı olsun, güle güle kazasız belasız binersiniz inşallah...

Geçen ay ciddi anlamda bu araca kafayı takmıştım, aracın sahibiyle görüştüm, Kayseri'de tanıdıklarımı araya soktum, ancak en sonunda dayanamayarak Kütahya Simav'dan Land Rover Series 3 aldım ;D ;D ;D Malum bu işler aşk meselesi ::smiley:

hayırlısı olsun,
elinize geçince detaylı resimlerini bekliyoruz.
kazasız belasız sürüşler dilerim.
selamlar

Fırat Bey hayırlı olsun,
Ben de bu araca bakmıştım, gayet güzel bir araç.
Başka bir Fırat'a nasip olması ilginç oldu:smiley:

Güle güle kullanın

Fırat.

Aynen öyle, geç çıkmışlar kayseriden, bende sizden okuyunca aradım nakliye firmasını, eksik olmayın.

Beklemeye devam...

umut401' Alıntı:
Sanki bunu bugün Şaşmaz Oto Sanayi Sitesinde gördüm ??? ??? ???

Teşekkürler adaş,

Çok arayan olmuş arkadaşın anlattığına göre ama galiba aracın başına ilk gelen ben oldum ;D

Kısmet bu işler.

Sentinel' Alıntı:
Fırat Bey hayırlı olsun,
Ben de bu araca bakmıştım, gayet güzel bir araç.
Başka bir Fırat'a nasip olması ilginç oldu:smiley:

Güle güle kullanın

Fırat.

Seri3'te Umut Bey'e hayırlı olsun, o da Arslan Abi'nin arabasıydı... :smiley:
Ankara'ya geri döndü.

Sabah 3'te indirdik çekiciden, marş motoru için ustama bıraktım öğleden sonra, yarın akşam iş dönüşü alacağım inşallah.

Aracı kullandıkça karaktersiz modern araçlardan ne kadar sıkıldığımı anladım, sol bacağıma kramplar girsede suratımdan gülümsemeyi silemedi kahpe bizansın kanserojen trafiği, yol boyunca anlamsız anlamsız sırıttım inadına ;D ;D

Fotolar yakında...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR