Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslan1961 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 791,177
Ynt: Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

mabirsen' Alıntı:
Motor bilgisine ulaşamadığını söylemek biraz tuhaf. Aracın ruhdatında bu bilgi vardır zaten. Aman dikkat edin. Araç düz dizel veya 2500 turbo dizelse( ki bence öyle çünkü 2800 turbo dizel olanlar rahatlıkla bunu söylüyorlar) . Ancak 2800 turbo dizel ise sorun yok. İçine, motoruna ve yürüyenine baktırın içiniz ısınırsa karar sizin. Ancak tutulmayan motorlar hem arıza veren hem de çekişi olmayan yakıtı fazla motorlardır bilginize. Selamlar.

Peki motorun kötü durumda olduğunu anlayamayıp aldım diyelim, en kötü durumda hangi fiyata elden çıkarabilirim? Amiyane tabirle bu maceram bana ne kadara patlar hocam? :smiley: En kötü motor bile olsa 12-14 litre yakabilir mi uzun yolda?

Etiketler

Yakıt o civardadır herhalde. Ben aracımı almadan 2500 turbo bir ambulans çıkması aldım. Ustalar bu motorun sorunlu olduğunu sıfır yaptırsanız dahi tat vermediğini söylediler. Ben araca dokunmadan sattım. 2800 HDİ 2004 peugeot boxer aldım daha sonra onu da özel nedenlerden sattım. Satın alan yumurta ticareti yapan biriydi. Eski arabasının 2500 TDİ olduğunu ve motor yaptırmasına rağmen verim alamadığını beyan etti. Aracın motoru 2800TDİ ise sorunlu bile olsa 4000TL te sıfırlarsınız. Multijet motorlar iki kat pahalıya yapılır. Yani motorunuzu ölüm bile olsa 2800 turbo için çözüm mevcut. Ancak tutulmayan 2500 düz 2800 ve 2500 turbo için tek çözüm önerisi bulamıyorum.

Sorunuza tekrar baktığımda en kötü durumda aracı hangi fiyata elden çıkarabilirim diyorsunuz. Malumunuz karavan çok çabuk alınıp satılmaz meraklısı olmalı. Ikinci el bir karavanı almak için yatak sayısı yatağın ebatları ve kişisel öncelikler ön planda tutulur. Örneğin aracı çok beğenirsiniz ancak yatak sayısı ailenizin kişi sayısı ile örtüşmez ya da yatakların en ve boy ölçüleri sizin oylarınızla örtüşmez banyo belki sizin için çok önemli değildir ama alıcı için belki de ilk bakılacak yerdir dolayısıyla ne kadar zarar edersiniz türünde bir yorum yapmak oldukça zor satmayı düşündüğünüz zaman bu kriterlerle size gelen bir alıcı kriterleri karşılanıyorsa biraz fazla ödeme yapmayı çok dert etmez acer kriterleri karşılamıyorsa size fiyat bile teklif etmeyebilir. Heyecanınızı anlıyorum ancak karavan alım satımını bir otomobil alım satımı gibi görmemenizi tavsiye ederim. Gönlünüzce bir karavana sahip olmanız temennisiyle selamlar.

O zaman umarım 2.5 TDI çıkmaz, yapabildiğim kadar pazarlığa girmeye çalışayım. Çok teşekkürler bilgilendirmeleriniz için :smiley:

mabirsen' Alıntı:
Rica ederim. İnşaallah Gönlünüze göre olur.

Hocam bugün İzmir'e gidip bakıp geri döndüm bayağı yorucu oldu. Ruhsatta 2446cc 120beygir yazıyordu. 2.8 Turbo olduğu konusunda ısrarcı oldular. Aracın pedalları ve koltukları hiç aşınmamıştı değiştirilmediyse. Direksiyon çok aşınmıştı ama tamamen aşınmamış kısımları vardı. Genel olarak araç yaşıtlarına göre iyi bile olsa 97 model bir araç bu kadar para vermek için bayağı eski gözüktü gözüme. İçime sinmedi, geri döndüm. Biraz da yoğundular sorularıma pek cevap alamadım. Çalışan aksamlarını görmek istedim, çalışmıyorsa da çalıştırır veririz diye geçiştirdiler. Çok fazla işleri vardı. Beni araçla başbaşa bıraktılar, bakabildiğim kadarına kendim bakmak zorunda kaldım.

2446 cc bizim 2500 düz dizel dediğimiz. Almadığınız isabet olmuş. Malumunuz karavanlar sürekli yüklü gezen araçlardır. Bu motor sürekli yükte çekişi giderek düşer ve çok zorlamaktan kısa zamanda arıza çıkartırdı. 2.8 turbo olsa araç içi hoşunuza giderse korkmayın en fazla 4000TL ye motoru sıfırlarsınız olur biter. Yeter ki kaporta iyi ve iç dizayn size uygun olsun. En kısa zamanda Gönlünüze uygun bir karavan bulmanızı dilerim. Selamlar.

2446 cc bizim 2500 düz dizel dediğimiz. Almadığınız isabet olmuş. Malumunuz karavanlar sürekli yüklü gezen araçlardır. Bu motor sürekli yükte çekişi giderek düşer ve çok zorlamaktan kısa zamanda arıza çıkartırdı. 2.8 turbo olsa araç içi hoşunuza giderse korkmayın en fazla 4000TL ye motoru sıfırlarsınız olur biter. Yeter ki kaporta iyi ve iç dizayn size uygun olsun. En kısa zamanda Gönlünüze uygun bir karavan bulmanızı dilerim. Selamlar.

O yıllarda üretilen 2.8 turbo motorlar 120 bg diye biliyorum. Ruhsatta da bir tutarsızlık var gibi. 2.5 turbo olsa 100 bg, 2.5 düz dizel olsa sanırsam 83 bg olması gerekiyordu ruhsatta. Arka kapıla üzerinde yada sağ sol ön çamurluk üzerinde bir ibare yokmuydu motor ile ilgili.

mustafaatk' Alıntı:
O yıllarda üretilen 2.8 turbo motorlar 120 bg diye biliyorum. Ruhsatta da bir tutarsızlık var gibi. 2.5 turbo olsa 100 bg, 2.5 düz dizel olsa sanırsam 83 bg olması gerekiyordu ruhsatta. Arka kapıla üzerinde yada sağ sol ön çamurluk üzerinde bir imare yokmuydu motor ile ilgili.

Öyle bir ibare yoktu. Paylaşmam doğru olur mu bilmiyorum, belki anlaşılabilir diye fotoğraflarını çektim:

http://i.imgur.com/GxaTsns.jpg
http://i.imgur.com/aBgwAnH.jpg
http://i.imgur.com/jvgEqJw.jpg

İlgilenmek isteyen abilerime duyurulur
https://uygulama.gtb.gov.tr/EIhale/Site/Ihale/Detay/32712?returnPage=Guncel

Merhaba arkadaşlar

Halen bir karavan bulamadım:(
Aramaya devam ediyoruz.

sizce bu motokaravan bu fiyata alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-orijinal-mercedes-mb100d-euramobil-flamingo-camper-213643275/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri