Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslan1961 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 791,128
Ynt: Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

melihbozkurt' Alıntı:
Malum sitede yine ilginc bir ilan var.
1.5 ton su deposu varmis. Aceba yazlari cimlerimi suluyacagiz?

Bu ilan benim de baya dikkatimi cekmisti. hemen hemen her seyi onde ve arkada olarak ciftmis yazilan aciklamaya gore. Gerceklik payi nedir ? Baya buyuk bir arac.

Etiketler

Şaşıracak bir durum yok. Bunun ilk ilana çıktığı zamanı hatırlıyorum. Arazide çalışan bir ekip için özel hazırlanmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam sondaj ekibi. Ön tarafta patron ya da şef için hazırlanmış bir bölüm, wc ve mutfağı ile beraber. Arkada da işçiler için hazırlanmış ranzalı bölüm, wc ve mutfağı ile beraber. Ama sanırsam el değiştirmiş. Şimdiki sahibi karavan niyetine kullanıyor gibi geldi. 9-10 kişilik aileler anca buna sığar :smiley:

Çok yararlı bir konu olmuş. açanlara emeği geçenlere çok teşekkür ederim

Tam bi expedisyon aracı olur. Bayağı bir yolcu olacağı için kişi başı maliyette azalır. :smiley:

Sahibinden.com da 98 model 77 binde alkovanlı fort fazer yapımı biligisi olan arkadaşlar biligi verebilirse sevinirim 05052538017

Link koymamışsınız?

Budur
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-98-model-77-bin-kilometrede-alkovan-211212777/detay

İlandaki bu cümle ilgimi çekti,

''Araç 98 model 77 000 km'de Ticari olarak kullanılmamış. Sıfır alınıp karavana dönüştürülmüş''

yanlış hatırlamıyorsam Fazer 2005 yılında faaliyete başladı 2008 yılında kapandı diye hatırlıyorum.

Merhaba. Bu aracı beğendim: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-97-model-150-bin-de-peugeot-boxer-211216024/detay

Fiyat nasıldır, bu fiyata alınır mı? 2012 model sıfır aldığım otomobilimi takasa vermeye değer mi? Şehiriçinde üzer mi, yakıt tüketimi - bakım masrafları nasıldır? Mazotlu ısıtıcı gazlı ısıtıcıya göre ne kadar daha maliyetlidir? İçinde kesintisiz birkaç ay tek başıma yaşayabilir miyim? Teşekkürler.

Murat bey, satılık araçları bu başlıkta tartıştığımız için açtığınız konuyu taşıdım.

97 model motor bilgisi yazılmamış, 2500 motorsa geçmişte kullandığım aracım 2500 TD motor ekim ayından mayıs ayına kadar
soğuk havada marş problemi yaşadım. Motor bilgilerini öğrenip çevrenizdeki tamircilere danışmanızı öneririm.

güngör' Alıntı:
Murat bey, satılık araçları bu başlıkta tartıştığımız için açtığınız konuyu taşıdım.

97 model motor bilgisi yazılmamış, 2500 motorsa geçmişte kullandığım aracım 2500 TD motor ekim ayından mayıs ayına kadar
soğuk havada marş problemi yaşadım. Motor bilgilerini öğrenip çevrenizdeki tamircilere danışmanızı öneririm.

Aynı satıcıda 98 model model alkovenli Transit vardı. O kısa süre içinde satıldı, bu satılmadı kuşkuya düştüm. Bence bu ondan çok daha güzel, İzmir'e gidip bakmam lazım.

Bir diğer konu da sizin imzanızı okuyunca aklıma geldi, bu yaştaki bir motokaravana kasko yapılması mümkün müdür ve maliyeti nedir? Diğer acentelerin hepsi 2000 TL+ poliçe fiyatı verirken 67x9=603 TL'ye bağlantılı olduğum vakıfın acentesine kasko yaptırıyorum otomobilimi. Yine aynı otomobilimin İstanbul plakalı olarak trafik sigortasına 64x4=256 TL ödüyorum. Böyle uygun fiyatlar aldığım bir acente motokaravan için de uygun fiyat verebilir mi? Araç benim üzerimde gözükmeden teklif veremiyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-97-model-150-bin-de-peugeot-boxer-211216024/detay
Araç motoru 2500 düz dizel, 2500 Turbo dizel ya da 2800 Düz dizel ise hiç bakmayın. Bu forum da da çok konuşuldu. 2800 Turbo dizel hem çekiş hem de yakıt yönünden süperdir. Harici motorlarda sıkıntılar çok. Motora göre kararınızı netleştirn derim. Tabii son karar sizin. Gönlünüze göre olsun selamlar.

mabirsen' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-97-model-150-bin-de-peugeot-boxer-211216024/detay
Araç motoru 2500 düz dizel, 2500 Turbo dizel ya da 2800 Düz dizel ise hiç bakmayın. Bu forum da da çok konuşuldu. 2800 Turbo dizel hem çekiş hem de yakıt yönünden süperdir. Harici motorlarda sıkıntılar çok. Motora göre kararınızı netleştirn derim. Tabii son karar sizin. Gönlünüze göre olsun selamlar.

Sordum motorunu bilmediklerini şimdi soramayacağını, takastan geldiğini söylediler. Kilometre orijinal ama durumunu ustaya baktırırsınız dediler. Kendi imalatlarıymış kullanılmamış. Yakıt konusunda da bir şey diyemediler kullanıma göre değişeceği için. Sıfırın rahatlığına bu kadar alışmışken tekrar ikinci el ve üstelik yaşlı bir ikinci el aracın riskini alabilir miyim bilmiyorum ki, sıfır aracımda bile fabrikasyon hatalar bulup garantiden yaptırmış bir insanım. Pickup karavanların yasal belirsizliği çözüldü mü, aklımda 1.3 sıfır kilometre Doblo Practico alıp bindirme kabin yaptırmak var. Forumda birisine "amaçdışı kullanım" tanımından ceza kesmişler sanırım. "Özel amaçlı kamyonet" olarak işletip hem ceza yemeden kullanma hem de karavan ÖTV'si ödemeden kullanma imkanımız var mıdır?

Murat Yılmaz' Alıntı:
Aynı satıcıda 98 model model alkovenli Transit vardı. O kısa süre içinde satıldı, bu satılmadı kuşkuya düştüm. Bence bu ondan çok daha güzel, İzmir'e gidip bakmam lazım.

Bir diğer konu da sizin imzanızı okuyunca aklıma geldi, bu yaştaki bir motokaravana kasko yapılması mümkün müdür ve maliyeti nedir? Diğer acentelerin hepsi 2000 TL+ poliçe fiyatı verirken 67x9=603 TL'ye bağlantılı olduğum vakıfın acentesine kasko yaptırıyorum otomobilimi. Yine aynı otomobilimin İstanbul plakalı olarak trafik sigortasına 64x4=256 TL ödüyorum. Böyle uygun fiyatlar aldığım bir acente motokaravan için de uygun fiyat verebilir mi? Araç benim üzerimde gözükmeden teklif veremiyor.

Trafik sigortası için çalışma başlatıldı ancak kısa vadede sonuçlanırmı bilemiyorum, ucuz bir poliçeye ulaşmak şu günlerde
zor görünüyor. Kasko için acentenizden bilgi almalısınız karavan ekipmanlarını tanımayan acentalara karavan anlatmak ve
değerleme yaptırabilmek deve hendek macerası gibidir.

güngör' Alıntı:
Trafik sigortası için çalışma başlatıldı ancak kısa vadede sonuçlanırmı bilemiyorum, ucuz bir poliçeye ulaşmak şu günlerde
zor görünüyor. Kasko için acentenizden bilgi almalısınız karavan ekipmanlarını tanımayan acentalara karavan anlatmak ve
değerleme yaptırabilmek deve hendek macerası gibidir.

Peki hocam İzmir'de bu araca bakabilecek bir Ducato ustası var mıdır? İyiyse yola çıkacağım. Yoksa kendim gelip mi görmeliyim? Kendim gelsem yine nereye götüreceğimi bilmiyorum. Peugeot - Fiat yetkili servisleri bakabilir mi?

Düzenleme: Biletimi aldım gidiyorum bakalım. Otomobilimi tutmaya karar verdim. Umarım iyi çıkar. "Çekme karavan fiyatına motokaravan", "kimse yoğurdum ekşi demez" gibi ifadeler hayal kırıklığı yaşayacağım endişesi doğurdu, olsun göreyim de en azından içimde kalmasın.

Motor bilgisine ulaşamadığını söylemek biraz tuhaf. Aracın ruhdatında bu bilgi vardır zaten. Aman dikkat edin. Araç düz dizel veya 2500 turbo dizelse( ki bence öyle çünkü 2800 turbo dizel olanlar rahatlıkla bunu söylüyorlar) . Ancak 2800 turbo dizel ise sorun yok. İçine, motoruna ve yürüyenine baktırın içiniz ısınırsa karar sizin. Ancak tutulmayan motorlar hem arıza veren hem de çekişi olmayan yakıtı fazla motorlardır bilginize. Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri