Santa Fe Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan californian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 187,713
Ynt: Santa Fe Hakkında

Sayın californian ,

Hyundai markasının uzun süre tamir , bakım yedek parça vs. işlemlerini yapan biri olarak arabayı tek kelimeyle özetlemek gerekirse;sorunsuz bir araçtır derim .
Bu aracın yağını suyunu ve yakıtını koydıktan sonra ailenle istediğin her yere gitme özgürlüğüne sahip olabilirsin.Arazisi iyidir arazide oranlı difransiyel kullanılır.Gerektiğinde önden çeker ihtiyaç duyduğunda dört tekerden çeker.Arazisini birebir test ettim.
Hem asfalt hemde arazi için on numara bi araç ...Arıza yapmasına gelinse ASLA....

Sormak İstedikleriniz için;0507 950 0 867

büyük arzaların masrafı ne kadar olabilir ?
en korkulan otomatik şanzuman arzası. Bu konuda da çalıştınız mı yada tavsiye edeceğiniz servis var mı ?

Etiketler
büyük arzaların masrafı ne kadar olabilir ?
en korkulan otomatik şanzuman arzası. Bu konuda da çalıştınız mı yada tavsiye edeceğiniz servis var mı ?

08.09.2018 tarihinde selonid valfını değiştirdim.560.-TL
sağ arka rulman değiştim.600.- TL
dreksiyon kutusuna revizyon yaptırdım.570.- TL
ön sağ-sol aks kafalarını değiştirm. 560.- TL
ön ve arka fren balataları 320.- TL
triger setini değiştirdim. 750.- TL

20 gün içinde 4.000 km yol yaptın uzunyol, şehir içi, yayla yolu.
Uzun yol keyifli ama ani hızlanma,rampa çıkmak sıkıntı 126 hp ve 290 tork yetmiyor.
2.750 rakıma çıktım. aracın yüksekliği güzel hiç bir yere sürtünmeden toprak ve taşlı yolları çıktım. Araba uzun yolda veya düz yolda ilk kalkışta ağır kalıyor ama hızlanınca yağ gibi kayıyor yolda. Kullandığım sürece gördümki gazı sonuna kadar basarak hızlanmak işe yaramıyor, gazı ezerek süratlenmek daha konforlu kullanım sunuyor.
İlk aldığımda yakıt çok gelmişti bana fakat yukarıda yazdığım bakımları yaptırınca aracın yakıtının hissedilir derecede düştüğünü gördüm.
Full depo shell nitro + dizel koydum yarım depo yakıt tükettim ıstanbul içinde 450.- km yol yaptım. Sakin kullanımda elde ettiğim değer bu.
uzun yolda aracın yaylanarak,esneyerek gitmesi ayrı bir keyif.
Bu fiyata alınacak bir araç. verilen paranın hakkını fazlasıyla veriyor.

aracım 2005 model 2000 cc VGT otomatik kullanıcı kitapçığı yok.
bulabileceğim bir yer veya paylaşabilecek olan varmıdır acaba?

4x4 wd kullanımı hakkında öğrendiğim bilgileri paylaşmak isterim.

Araç 2005 model otomatik.
Araç ilk kalkışta tekerlekler dönene kadar 4x4 kalkıyor. Tekerlekler dönemeye başladığında araç otomatik olarak 4x2'ye geçiyor. Eğer araç patinaj yaparsa otomatik olarak 4x4'e geçiyor.

Araçta bulunan 4x4 wd düğmesine basıldığı zaman ekranda 4wd ışığı yanıyor ve araç sürekli dört çeker oluyor fakat araç 40 km hıza ulaşınca otomatik olarak 4x2' ye geçiyor(bu arada ekranda 4 wd ışığı yanmaya devam ediyor.). Aracın hızı 40 km altına düşünce tekrar otomatik olarak 4x4 oluyor.

2005 altı modellerde 4 wd düğmesi yoktur.

2010 2.2 otomatik modelini yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, suv araçlara meraklı ve birçok marka model kullanan biri olarak söyleyeyim, parasını fazlasıyla hakeden bir araç. Ben 150 beygirliğini kullanıyorum, güç,hızlanma, performans oldukça tatminkar. arazi performansı çok çok iyi, 4 çeker sistemle şanzıman uyumu mükemmel. şehir kullanımıda çok ideal, konforlu,geniş, iç hacmi çok yeterli. Yakıt tüketimi sınıfının en iyisi diyebilirim. Bakım ve parça fiyatları birçok otomobil den daha uygun.
Kısaca parasını fazlasıyla hak eden bir araç,
Soru olursa cevaplayabilirim.

2010 2.2 otomatik modelini yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum, suv araçlara meraklı ve birçok marka model kullanan biri olarak söyleyeyim, parasını fazlasıyla hakeden bir araç. Ben 150 beygirliğini kullanıyorum, güç,hızlanma, performans oldukça tatminkar. arazi performansı çok çok iyi, 4 çeker sistemle şanzıman uyumu mükemmel. şehir kullanımıda çok ideal, konforlu,geniş, iç hacmi çok yeterli. Yakıt tüketimi sınıfının en iyisi diyebilirim. Bakım ve parça fiyatları birçok otomobil den daha uygun.

merhaba,

daha detaylı bilgi verebilir misiniz?
mesela yakıt ölçüm değelreri, yol bilgisayarı değerleri, bakım ve parça fiyatları?
özellikle de arazi performansını nasıl parkurlarda tecrübe ettiniz?

Merhaba 2000 model 2 çeker 2.0 motor ,koltuk sayısı 7 olan otomatik Santa Fe almaya niyetlendim ,
Kullanan varsa ,bilgi verirse çok sevinirim.
Teşekkür ederim.

Hocam iyi aksamlar....2 arac buldum sanirim nihayet santa fe alacagim...
1. 2008 , 5 ileri, 150 hp, 115.000 km, ful servis bakimli, kaza boya yok diyor, 2.sahibi, 195.000 TL
2. 2011 , 6 ileri, 197 hp, 177.000 km, servis gecmisini arastiriyorum, kaza boya yok diyor 215.000 TL..
Sizce dusuk km li mi yoksa yuksek modelli mi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri