Santa Fe Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan californian Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 72
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 188,140
genelde az yakıt tüketimi kasasına oranla çok km yapmış araçlar oluyor otomatik şanzıman filterisini değiştiren veya değiştiğini kontrol eden arkadaş var mı değişimi biraz zahmetli olduğundan sadece yağ değişimi yapılır özel servislerde bu konuya kullanıcıların dikkat etmesini tavsiye ederim

Etiketler
Bu model araclar genellikle tasiş ihaleden satilan araçlar

VIA_A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Versiyon olarak bilmiyorum satan da bilmiyor ruhsata bakılması lazım km düşük diye ilgilendim aslında 2005 model düğmeye çekiş sistemi ayrılanlar daha mantıklı geliyor sizin araç için düşüncenizi paylaşabilirsiniz sevinirim

ASUS_Z00VD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2001 santa fe gold hakkında düşünceleriniz nedir fiyat olarak 33 isteniyor 140 binde

16 yaşında olan bir araç için 140.000 km olması aracın yaklaşık olarak yılda 8.750 km demek oluyor. 10 yaş sonrası için araçlarda yatan araç iyi değildir derler. Bu araç 3-4 ay yatıp, sonra uzun yol yapıp tekrar 3-4 ay yattı ise ben o araç ile ilgilenmezdim. Ben kendi Santa Fe mı alırken 2005 model makyajlı kasa diye tabir edilen araçları da inceledim, açıkçası en büyük farkı olan çeker sistemi ayırmak bana mantıklı gelmiyor. Muadili olan Sorento nun sistemi de aynı şekilde düğme ile ayrılıyor bu da virajlarda denge durumunu etkiliyor. Savurma oluyor mu derseniz eğer olmaz ama akıllı 4 çeker sistemde savrulma katsayısı biraz daha yüksek oluyor mantık olarak.

Benim aracıma gelirsek, benden önce ki sahibi Emniyet Teşkilatın da yöneticilerden biri imiş, dolayısı ile aracı hanımı kullanmış genelde ve bakımları aksamadan yapılmış ve bakım evraklarını muhafaza etmişler. 190.000 küsur km de motor yapılmış ve torbosu sıfır takılmış. Yapılma sebebi ise hararet imiş. Bu araçların motor üst kapakları taşlama olmuyormuş yani üst kapağında değişmesi gerekiyormuş dolayısı ile üst kapağı da sıfır takılmış. Şu an 255.000 küsur km de. Ben hiç bir sorun yaşamadım. Geçen ay tüm bakımlarını yaptırdım. Motor yağı, iki şanzıman yağı, iki diferansiyel yağı, fren ve direksiyon hidroliği ile tüm filtreleri değişti, fren balataları değişti.

Versiyon olarak bilmiyorum satan da bilmiyor ruhsata bakılması lazım km düşük diye ilgilendim aslında 2005 model düğmeye çekiş sistemi ayrılanlar daha mantıklı geliyor sizin araç için düşüncenizi paylaşabilirsiniz sevinirim

2001 santa fe gold hakkında düşünceleriniz nedir fiyat olarak 33 isteniyor 140 binde

16 yaşında olan bir araç için 140.000 km olması aracın yaklaşık olarak yılda 8.750 km demek oluyor. 10 yaş sonrası için araçlarda yatan araç iyi değildir derler. Bu araç 3-4 ay yatıp, sonra uzun yol yapıp tekrar 3-4 ay yattı ise ben o araç ile ilgilenmezdim. Ben kendi Santa Fe mı alırken 2005 model makyajlı kasa diye tabir edilen araçları da inceledim, açıkçası en büyük farkı olan çeker sistemi ayırmak bana mantıklı gelmiyor. Muadili olan Sorento nun sistemi de aynı şekilde düğme ile ayrılıyor bu da virajlarda denge durumunu etkiliyor. Savurma oluyor mu derseniz eğer olmaz ama akıllı 4 çeker sistemde savrulma katsayısı biraz daha yüksek oluyor mantık olarak.

Benim aracıma gelirsek, benden önce ki sahibi Emniyet Teşkilatın da yöneticilerden biri imiş, dolayısı ile aracı hanımı kullanmış genelde ve bakımları aksamadan yapılmış ve bakım evraklarını muhafaza etmişler. 190.000 küsur km de motor yapılmış ve torbosu sıfır takılmış. Yapılma sebebi ise hararet imiş. Bu araçların motor üst kapakları taşlama olmuyormuş yani üst kapağında değişmesi gerekiyormuş dolayısı ile üst kapağı da sıfır takılmış. Şu an 255.000 küsur km de. Ben hiç bir sorun yaşamadım. Geçen ay tüm bakımlarını yaptırdım. Motor yağı, iki şanzıman yağı, iki diferansiyel yağı, fren ve direksiyon hidroliği ile tüm filtreleri değişti, fren balataları değişti.

genelde az yakıt tüketimi kasasına oranla çok km yapmış araçlar oluyor otomatik şanzıman filterisini değiştiren veya değiştiğini kontrol eden arkadaş var mı değişimi biraz zahmetli olduğundan sadece yağ değişimi yapılır özel servislerde bu konuya kullanıcıların dikkat etmesini tavsiye ederim
Evet şanzıman filtresi gerçekten zahmetli bir iş, çoğu servis bile değiştirmiyor, ben aracımın filtresini ve yağını şanzımancı da değiştirttim, diğer araçlara göre çok daha zahmetli bir süreç.

Evet muadili olan araçlara nazaran yakıt tüketimi epey düşük bakımlı olanlarının ben Denizli'ye gidip geliyorum. En son 2 ay kadar önce gittim, km de 0.33-0.35 arası yaktı. Az yakıyor olmasının bence en büyük sebebi otomatik şanzımanın vites aralığıdır.

Son düzenleme:

Merhaba,
Bende 2004 -2006 bakımlı bir santa fe arıyorum. Tekirdağ dayım
İstanbul ve Boluda araçlar buldum.
Otomatik şanzımanı korkutuyor. Anlıyan usta bulmak burada zor.
Tamiz araç olursa haber veriniz.

Merhaba,
Bende 2004 -2006 bakımlı bir santa fe arıyorum. Tekirdağ dayım
İstanbul ve Boluda araçlar buldum.
Otomatik şanzımanı korkutuyor. Anlıyan usta bulmak burada zor.
Tamiz araç olursa haber veriniz.
Yeni sattım bende aracımı, km si 250.000 i geçmemiş ise korkunuz olmasın, hee bu arada 250 k yı aşmış araçlar alınmaz sonucunu cikarmayalim bu sözümden sakın ola. Zira bakımları düzenli olarak yapılmış evrakları mevcut olan yahut servis geçmişi varolan araçlar bulunursa gönül rahatlığı ile alınabilir araçlardır.

Merhaba,

Santa Fe versiyonları ve çekiş sistemi hakkında bilgi alabilir miyim.
4x 4 sistemi otomatik ve DİF lock olamnlar var. normalde 40 km üzerinde önden çekiş mi arkadan itiş mi ?

benim bildiğim mekanik olarak 2000-2004 ve 2004 2006 olarak ayrılıyor . Arada bir versiyon daha mı var ?

Merhaba;
araçların fiyatları yaklaşık ne kadar olmalı 35000 den fazla verilmez gibime geliyor.
Ağır bakım masrafları ne kadar tutar? büyük bir arzası ne kadar tutar ?
otomatik şanzıman 4 çekiş vs
motor sıfırlama ne kadara tutar ?

kolay gelsin bende de bir santa fe var .2003 model henüz yeni aldım . ama depoyu fulleyip(57lt) yol aldım ve yaklaşık 80 km sonra dizel aldım tekrar. fullenince yaklaşık 100 tl(20,5 ltre) tuttu. bu ortalama 1.25 tl demek. aracımda ne sorun olabilir. nereye götürebilirim , yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Merhaba;
Bende otomatik araç arıyorum fakat temiz bulamadım.
Masrafları kokutuyor açıkçası
Deneyimli kullanıcılara soruyorum. 200000 de bir araba ne gibi masraflar çıkartır.
35 40 bin tl verip aldığım araba bana büyük masraf açar mı ?

kolay gelsin bende de bir santa fe var .2003 model henüz yeni aldım . ama depoyu fulleyip(57lt) yol aldım ve yaklaşık 80 km sonra dizel aldım tekrar. fullenince yaklaşık 100 tl(20,5 ltre) tuttu. bu ortalama 1.25 tl demek. aracımda ne sorun olabilir. nereye götürebilirim , yardımlarınız için teşekkürler.

sorunu çözebildiniz mi ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR