Sanal Alem Üzerinden Yapılan Satışlar Hakkında ;

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkanotojaponservis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,513

Etiketler
Sn.Ali EMER ,hala telefonlarıma cevap vermiyorsun .Forumda açtığın konulara yazıyorum onlara cevap vermiyorsun .ve hatta forumdan konuyu kaldırıyorsun .Yolladığın samurai kalorifer arızalı.Ürünün yerine çalışan -sağlam parça yollamanı istiyorum .250 tl .için değmez.

s.sinan' Alıntı:
Sn.Ali EMER ,hala telefonlarıma cevap vermiyorsun .Forumda açtığın konulara yazıyorum onlara cevap vermiyorsun .ve hatta forumdan konuyu kaldırıyorsun .Yolladığın samurai kalorifer arızalı.Ürünün yerine çalışan -sağlam parça yollamanı istiyorum .250 tl .için değmez.

Sinan bey merhaba.

Konuyu kaldıran benim.

Satın almış olduğunuz ürün hakkında şikayetiniz var ise Tüketici Hakem Heyetlerine başvurabilirsiniz.
Gezenbilir Forumun sayfaları paylaşım amacı ile oluşturulmuştur.

Şikayetiniz içinde açılmış ayrı bir konu başlığımız vardır.
İlgili Link;

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=254.0 adresinde bulunmaktadır.

Bu sayfada konu açarak elinizde bulunan yasal belgelerin PDF - JPG görüntüleri ile şikayetinizi anlatabilirsiniz.

Sn. Ali Emer adlı kişinin açtığı her konuya benzer mesaj atmanız sizi haklı kılmaz.

Ali bey de forumun sayfalarını satış dükkanı haline getirmemeli. Yüzlerce konu arasında fark etmediğimiz onlarca satış ilanı oluyor.
7/24 forum sayfalarında dolaşmadığımız gibi kontrol de yapamıyor siz üyelerimizin forum kurallarına aykırı davranmayacağını umuyoruz.

Kural dışı konuları da uyarı yapmadan silme veya ilgili başlığa taşıyoruz.

Bizim gibi Gezenbilir takipçilerinin hepsi, 4x4 hayranı ,dalmayı ,yüzmeyi, gezmeyi ,tozu ve çamuru seven insanlardan oluşuyor.

Bizler bu işi ticaret için değil sırf hobi amaçlı yapıyoruz ,bizi bu sitede ve arazide bir araya getirende bu ortak zevklerimiz. Parça ararken burada ilan veren birisinden parça aldığım zaman şüphe duysam da ortak hobilerimizin olduğunu ve yanlışı olmayacağını düşünerek hareket ediyorum.Burada da aynı durum söz konusu.

Daha öncede gezenbilir sitesinde parça ilanı verenlerden parça aldım.Bu topladığım 3. araç ve daha önce de parça aldığım halde böyle bir şey başıma hiç gelmemişti. Ama bu işin ilginci ve buraya konu olmasını kısaca anlatayım ; benim ücreti yatırdığım Ali EMER adlı kişi bu sitede Serkan ismiyle satış yapıyor bende siteye güvenerek bir parça aldım ama parça berbat durumda,işe yaramaz ve kırık ,sonuç ,satan kişinin telefonu kapalı ve yine birisi bu siteden birisi sahibinden.com sitesinden telefon ile ulaşılarak benden başka iki kişiye daha parça satıyor.

O satışlardan birinde muhatap Mustafa Öztürk adlı kişi ,paranın iş bankasından yattığı isim Ali EMER ve hatalı parça geliyor 150.TL lik bir alışveriş.sonuç Mustafa Öztürk telefonları iptal. Diğeride bir sinyal kolu alışverişi orada da parayı alan Antalya / Manavgattan Ali EMER telefonla muhatap olunan kişi zorbey lakaplı birisi ve sonuç yine yanlış malzeme ,zorbeyin telefonları iptal.Daha sonra zorbeyi sahibinden.com sitesinde kara listeye almışlar .150 Tl.lik bir alışveriş .

Burada sanki gezenbilir sitesi kullanılarak ciddi bir dolandırıcılık söz konusu gibi , .

Diğer arkadaşlardan Ali EMER adına yatırılan havale ücretine ilişkin belgeleri ve gelen ürünleri bekliyorum .. Buradan yazışmamız da doğru olur diye düşünüyorum .Çünkü ordan 150 burdan 200 para kaptıran arkadaşlar varsa bunu buradan ilan etsinler ki bilelim.

Bu adamlara prim vermeyelim.Bu yazıyı kaldırmayın lütfen. Bir düşünsenize biz bir aracı toplarken parayı düşünmüyoruz bu süre zarfında 100-200 tl zaten ordaki çıraklara sigara - çay parası veriyoruz .ama günde 50 kişiden 100 tl .alsanız o zaman işin rengi değişir.

Sizden ricam bu yazıyı kaldırmayın aksine herkez okusun .

Hımm.

Bu konu ilginç bir hal aldı.

Bu sebeple konuyu SABİT başlık altına aldım.

Bu arada rumuz sahibi kişi sizin mesajlarınızı Moderatöre Bildir düğmesi vasıtası ile şikayet etmişti.

Yazdıklarını ilginize sunuyorum.

Yöneticisi olduğunuz bir bölümde bulunan, s.sinan adlı kullanıcının göndermiş olduğu "Ynt: samurai defransiyel bulunur" başlıklı konu, serkanotojaponservis tarafından rapor edilmiştir:

Konu: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=93850.msg1242909#msg1242909
Moderasyon Merkezi: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=moderate;area=reports;report=680

Rapor Sebebi:
bu adam iftira atıyor savcılıga suc duyurusunda bulundum gerekeni yapınız

Far sinyal kolu ve kargo paketine ait resimleri aşağıda sunuyorum.Ve far sinyal koluna ait yazışmalarıda ekliyorum.Bu far sinyal koluna ait ücret Ali Emer isimli kişinin hesabına yatırılmış olup muhatap olunan kişi Mustafa Öztürktü. Ama ilan zorbey rumuzlu kişinindi.Far sinyal kolunun gezenbilir ile bir ilşkisi yok.bu ürün sahibinden.com sitesinden alınmış ve yazışmalarda oradan kopyalanmıştır.kargo kutusunda iade adresi dahi yok.sadece telefon numarasından bu kişinin zorbey olduğunu anlıyorsunuz.Elbette ücret Ali Emer adına yatmış ,şimdi aynı kişiler zorbeyin sahibinden.com da kara listeye alınması ile aynı tarihlerde gezenbilire geliyorlar.ben şüpheleniyorum.far sinyal kolunu değiştirmedikleri gibi bana gelen samurai için yollanan bozuk kaloriferide almıyorlar.Elbette bu üründe Ali Emer in.telefonlara dahi çıkmıyorlar.Bunun gibi başka arkadaşlarında başına gelmesin diye burada yayınlanmasında fayda görüyorum.

Aşağıya zorbey ile yapılan yazışmaları yapıştırıyorum sadece özel olanlar var onları noktalıyorum.ektede far sinyal kolunun kargo kolisi ve kendisinin resmi var.banka fişide yarın gelicek.kaloriferin resimleri ve kargo resmi ile banka fişini de yayınlarım.

2013 03 19 862

2013 03 19 861

2013 03 19 863

Aşağıya zorbey ile olan far sinyal koluna ait yazışmaları yapıştırdım bazı yerler özel olduğu için noktaladım.4 aydır cevap yok.

(#79900809) no'lu ilan ile ilgili zorbey0072012 kullanıcısından mesaj aldınız.

zorbey0072012 10-10-2012 21:12
sen adresi yanlış yada eski dükkan adresine göndermiş olabilirsin.iade yapacaksan side deki dükkana yapacaksın

Gönderenin Cep Telefonu: +90-531-0876974

Cevap
Sil
Kullanıcıyı Engelle

Önceki Mesajlar

zorbey0072012 10-10-2012 21:10
kardeş ben sana yardımcı olacagımı bildiriyorum sen tezgahtan bahsediyorsun.far sinyal kolu diyorsun kaç model vss. bildir varsa ben sana gönderiyim yok ise paranı iade edelim bu mu sorunun.yıllardır yedek parca satann firma sana mı komplo kurup kelek atacak.mustafa bey .....................................................................................ben sana yardımcı olayım.

........ 10-10-2012 17:24
Aras kargodan arayıp duruyorlar kimseyi bulamıyorlarmış .Yanlış yapıyorsunuz böyle alışveriş olurmu? Hala cevap vermiyorsunuz.Parayı alan Ali Emer ,malı satatn Mustafa Öztürk.Malı yollayan manavgat sanayiden.tezgah güzel.Ama bunun helali haramı var .siz daha iyi bilirsinizde benden hatırlatması.

Gönderenin Cep Telefonu: +90-532-7............2

zorbey0072012 07-10-2012 22:55
bilader mustafa bey geliginde ben kendim bizzat görüştürecegim size.sorununuzu cözecegiz

........... 06-10-2012 20:21
yollanan sinyal kolunun benim araca uyması mümkün olmadığı gibi hangi araca ait olduğu da belli değil , çalışması da mümkün değil.kargodan almadım.yıllardır hurdacılardan parça alırım hiç böyle bir şey başıma gelmedi. sizden de daha önce suzuki aracım için parça aldım.neden şimdi böyle yaptınız. bana doğru parçayı yollamanızı elinizde yoksa da ihtiyacım olan başka bir parçayı yollarsınız.yolladığım 150 tl nin peşinde de değilim.

Gönderenin Cep Telefonu: +90-532-7..........2

zorbey0072012 05-10-2012 22:33
mustafa usta size dönüş yapacak kendisinin cok acil şehir dışına cıkış yaptı ben fuat öztaş ortagıyım.o dönüş yapmaz ise ben size yardımcı olurum saygılar.

Ynt: Sanal Alem Üzerinden Yapılan Satışlar Hakkında ;

Bu konuyu buraya taşımamalıydınız.Burada dikkat çekmez.Benim gibi araç toplayan ve alışveriş yapanlar okusunlar ve ona göre dikkatli olsunlar .Yoksa neden bu forumlarda buluşuyoruz .Başımızdan geçen herşeyi paylaşmak için değilmi?

kendinizi uyanık sanıyorsunuz ondan sonra yandım anam diyorsunuz ucuz etin yahnisi bu kadar olur yine size göndermiş hiç göndermeyenleride var piyasada bende parça işi yapıyorum kime yamum oldu şimdiye kadar her malın bir degeri vardır

Bu cevap biraz ağır olmuş , ben bir dolandırıcılık olma ihtimaline karşı sitedeki arkadaşları uyarmak istedim yoksa 150 -200 TL.dolandırılınca yandım diye ortalıkta asla dolaşmam , ucuz parçayı tercih ettiğim için kendimi de akıllı sanmıyorum ,siz dürüst bir satıcısınız sizden pahalı alınır diye bir alışveriş kuralı da yok ,her satıcı zaten dürüst olmak zorunda , dürüst satıcıların arasından en uygun verenden malı alırsın .Ticaretin kuralı bu ,bizim buradaki konumuz dolandırıcılar.eski jip toplamak veya eski araç toplamak bir hobi işidir.Parayı düşünmezsiniz. Kimisi dünya turuna çıkar kimisi eğlenceden hoşlanır kimisi pahalı antikalar toplar .Bizim gibiler de de off-road , scuba , balıkçılık . Bu hobi bende vos vos la başladı.Yaşımız 40 ı geçti ama halen nerede bir vos vos görsem etrafında bir tur atar camından içeri bakarım. cj5 görsem dayanamam sahibi ile sohbet ederim . Ben ve benim gibi bu forumdaki herkezde bunun böyle olduğunu düşünerek hareket ediyorum , bizim gibi insanların bu zayıf yönü kullanılarak dolandırılınca işte canımı bu sıkıyor.. Senelerdir Ankara da hurdacılardan alışveriş yaparım ,hatalı parçada yollandı ama aynı gün geri gitti bir sonraki gün doğru parça geldi. Asla başıma böyle bir şey gelmemişti .Belki size tuhaf gelebilir ama Ankaraya yolum düştüğünde ivedik hurdacılar sitesini gezmeden yapamam ,sadece telefonla parça aldığım satıcıların yanına uğrar çaylarını içerim.Ama bu sitede satış yapan Ali EMER farklı, çalıştığım yerin avukatı ile de görüştüm burada para karşılığı uyduruktan bir mal geliyor sorun bu zaten hiç gelmese o zaman yapılacaklar belli .Ama para karşılığı bir şey geldiği için pek bir şey yapamıyorsunuz.Ben sitedeki arkadaşları uyarmak amaçlı yazdım ,dikkatli olalım .Kaç yıldır bu sitede satış yapıyor.Başka sitelerde de ürünleri varmı ?Biraz sorgulamak lazım.Ben bu ALİ EMER denilen kişiyi sorguladım ve burayada yazdım. Ama burası pek uygun olmadı herkez bu yazıyı okumalıydı aslında .

kemal görmez' Alıntı:
kendinizi uyanık sanıyorsunuz ondan sonra yandım anam diyorsunuz ucuz etin yahnisi bu kadar olur yine size göndermiş hiç göndermeyenleride var piyasada bende parça işi yapıyorum kime yamum oldu şimdiye kadar her malın bir degeri vardır
herkes işini adam gibi yapacak.Adam gibi mal satacak.Böyle cevap mı olur?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,414
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri