Sakarya Kemaliye köyü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gulsahkocaman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,607

gulsahkocaman

Ana Kamp
Yer
Sakarya
Pamukova ilçesinin şirin köyü Kemaliye; geçen 26 yıldır ben neden gitmemişim bu güzelliklerden mahrum kalmışım diye düşündüm taki geçen pazar bir gruba takılana kadar ;)Bol çamurlu ama çok güzel manzaralı yoldan Patlak Pınarına gittik...Bölge her açıdan çok güzel kısa ve uzun yürüşler için oldukça fazla güzergah içeriyor.Tavsiye ederim.Gidin bi görün

DSCN4163

DSCN4158

DSCN4189

Doğa harika renkleri barındırıyo içerisinde...

RSCN4210

Etiketler

Ynt: Sakarya Kemaliye köyü

Kemaliyenin meşhur Alabalıkçı Babası:smiley:Tarihi köprüsü ne hatıralar,na maziler ,ne hikayeler saklıyor kim bilir,kim bilir kimler geçti kim bilir nelerini bıraktı orada....

DSCN4229

DSCN4246

DSCN4200

DSCN4215

mükemmle yerler,sakaryanın her köşesinde bir giz<li cennet saklıdır zaten:smiley:

çok güzel fotoğraflar...şehir yaşamı artık beni de sıkmaya başladı sanırım.Doğaya hasret kalıyo insan.Daha önce çok büyük şehirlerde yaşamamıştım.Ankara'da doğadan koptum ne yazık ki :( 3 yıldır bir pikniğe bile gitmedim...

Selamlar,

Pamukova da doğdum büyüdüm ancak bir fırsatını bulup göremedim burayı :smiley: İnş nasip olurda görüp gezeriz ...

İlimbey'liyim bende. Otoyol gişelerinden pamukovaya doğru giderken 9 km sonra karaçam köyü vardır yol kenarında, onun içerisinden çıkılarak 2 km lik bir yolun sonunda ulaşırsınız, yol devam etmez son köydür, daha sonra dağ yolları başlar. Sapancaya bağlı köylerle sırt sırtadır, ilimbeyden küçükyayla dediğimiz yaylaya çıktığınızda patikalardan kuzeye goğru gitmeye devam ederseniz, inişe geçerrek ikramiye memnuniye gibi köylere ulaşırsınız, yaylaya çıkmadan yayla yolu üzerinde inişe başlayan yollardan geçerek akçay köyünün içine çıkarsınız. Kemaliyeye gitmiştim daha önce, daha doğrusu bölgede gitmediğim pek az köy kaldı. Şu kadarını söyleyebilirim, gerek Geyve boğazının iki yakasındaki köyler, gerekse sapancanın güneyinde kalan köyleri muhteşem güzelliklere sahipler. Her bir köyde kendine has doğal güzellikler bulunuyor. Mutlaka zaman ayırılmalı ve gidilmeli. Özellikle de bugünlerden kasım ayına kadar geçen sürede, yaprakların sarının kızılın ve yeşilin her tonunda olduğu dönemde...

Sakarya Kemaliye köyü

Kemaliye köyü güzel bir yerdir. Orada alabalık tesisi var 2 adet. Buradlarda harika alabalıklar yiyebilirsiniz. Ama sadece Kemaliye köyü değil pamukovanın her köşesinde keşfedilecek bir sürü yer var. Eskiyayala Köyü- Hüseyinli köyü- Çilekli köyü- Bakacak köyü-Kazımiye köyü- Öküz yatağı yaylası-Ercova yaylası-kaymakam suyu yaylası keşfetmek için sizleri beklyor. TAvsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR