SAFİR T 14

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kahraman826 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,349
Ynt: SAFİR T 14

hunterfm' Alıntı:
36 KALİBRE BİR TÜFEK ANCA GÖRÜNTÜSÜNE ALINIR BENCE

Arkadaş biraz dar düşünmüş,görüntünün üstüne artılarını sayacak olursak,

Şarjör kapasitesi 10+1
Uzak mesafe nokta atışı kusursuz,tartışılmaz.
Emsallerine nazaran oldukça hafif bir tüfek.
Alternatif aksesuar,aparat takımı seçenekli.
V.sgibi...

Etiketler

dar düşünme derken...öncelikle belirtmek isterim ki av için 36 kalibrenin uygun olmadığından ve sadece görünüşün güzel bir tüfek olduğundan bahsettim.bu tüfeği atış için kullanacaksanız tabiki uygun bir tüfek ama ben avdan bahsediyorum dar düşünme demeden önce yazdığımı tekrar okuyup siz biraz geniş düşünün.
Ava çıktığınızda okadar uzak mesafede ne vuracaksınız? 36 kalibre ve yivsiz bir tüfeğin uzak mesafe atışı nekadar olabilir ki!ayrıca namludan çıkışındaki çekirdeğin enerjisi ile hedefe ulaştığındaki enerjisi uzak diye tabir ettiğiniz mesafede nekadar etkili olacak bu kadar küçük bir mermi atan tüfeğin.domuz avında 12 ga kullanılır yivlide ise 30-06 veya 308 win kulanılır genel olarak.ayrıca yasal olarak av yapılan tüfeğin şarjörünün 2 mermi alabilecek şekilde sınırlandırılmış olması gerekmektedir.ve biraz araştırırsanın 12 ga ile 36 ga nın penetrasyon testlerinindeki büyük farkı da göreceksiniz ve yaptığı tahribatın nekadar sınırlı olduğunu göreceksiniz...

gecen bir av bayisinin önündeki tabelada safir t 14 650 tl diye bir yazı dikkatimi cekti gidip sordum neden fiyat bu kadar düsük diye arkadas samimi olarak 5 fisegi arka arkaya atmadıgını söyledi aslında almayıda düsünüyordum ama vazgectim üzülerek

Merhaba, bu tüfekten bende 2009 yılında satın aldım 1500 liraya, tüfek estetik ve görünüm olarak gerçekten çok güzel, m-16 ile birebir aynı fakat benim gibi sadece domuz avcılığı yapıyorsanız işler biraz degişiyor. 3 yılda 3 sefer fabrikasına gidip gelmesine rağmen ben bu tüfeği çalıştırmayı başaramadım, 1 şarjör mermiyi sorunsuz atamıyorum, tüfeği denerken belki 500 fişek harcadım ama bir türlü randıman sağlıyamadım, uygun bir vaktim olduğunda fabrikaya kendim götürüp başında bekliyeceğim, oldu oldu olmadı depoya, zira ava çıktığınızda elinizdeki silahın kaç fişek atıp atmayacağından emin olmamak kadar kötü birşey olamaz.Bu silahtan almayı düşünen arkadaşlara maalesef alın diyemem ama illada alacağım diyorsanız en azından 2-3 şarjör arka arkaya boşaltıp öyle alın derim, selamlar.

Safirle ilgili atasözü var duymadınız mı? 'safiri bir alırken sevinirsin birde satarken' diye.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri