SAFİR T 14

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kahraman826 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,309

kahraman826

buda benim aslan
Yer
Antalya
Merhabalar
bilen arkadaşlardan öğrenmek istiyorum SAFİR T 14 bu tüfekler nasıldır? bilgi veren olursa sevinirim slmlr

Etiketler
Ynt: SAFİR T 14

Kullanıcı yorumları pek olumlu değil.Evde duvara asacaksanız alınır.

Bende pek olumlu şeyler duymadım,fişek seçiyormuş her fişeği atmıyormuş vsvs,ama ÇATÜS diye bir markanın yine 36 numara şarjörlü otomatiği var hem slug namlu görüntüsüde çok hoş ona bakmanızı öneririm.

DR.ÖZHAN' Alıntı:
Hangi amaçla kullanacagınızı söylerseniz yorum yapabilirim
[/quot

nette bende biraz araştırdım açıkcası sadece görselliği olan bir silahmış son çıkanlarda hep plastikmiş makenizmada plastik olurmu yavv şaşırdım benim niyetim doğa ya çıkınca emniyet için hedefe falan atmak için yoksa gider slug namlu güzel bir otomotik alırdım

bütün serilerinin tetik tertibatları arpacığı pilastik ten yapılıdır yenı serilerde eskisi kadar mekanik sorundan tutukluk yapmamaktadır kullanılan fişegin gramajı da önemlidir ilk hareketi tamamlamsı için, silahın ilk üretimi aslında güvenlik ve koruma bekçik alanlarında kullanılması için yivli olarak yapılmış ar 15 m16 piyade tüfeyin benzetilmiştir üretim izni alamdıkları için yizsiz tüfek olarak geliştirilmiş satışa sunulmuştur kompile bakır kovan yaptırarak kullanılanlarda iyne gurubu AR 15 lerinkiyle aynıdır iki tırnaklı olması tutukluk ve dikme sorunları yaratır hafi olması avantaj dır calibrenın düşük olması geri tepmeyide azaltığından daha seri ve daha da uzak meseferde atış ve tesirini yükseltir ama ceketsiz cekirdek kullanıyor olması tahribi azaltır güvenlik için ateşli silah gerekmiyorsa tek saçma atan sportif bi tüfek kullanın derim.

bende hem fikirim ilk çıktığında deli gibi takipçisiydim bir tanıdığımın av malzemeleri satan yeri var yanına gittim bana 5 kişi aldı tüfeklerin 3 ü arkada geri iade dedi herşeyi sağlam olsa bile fşeklerin atım esnasında mekanizmayı kurma gücü düşük. Sonuçda düşük kalibreli av fişeği tüfek malzemesiyle alakalı değil yani

birde MKA Akdal 1919 var 12 kalibre Üçyıldız firması yapıyor ama ülkede satışı yokmuş sanırım oda M 16 benzeri

T-14.... Uzunca bir yazi yazabilirim.
Evet sorunlari oldugu dogru ama bu aletten aldiginiz zevki başka bir aletten alma şansiniz çok az o kadar çok şekilde dizay edebilirsinizki yap boz gibi...

Olumsuz karar vermeden önce www.turkarms.com girip bir incelemenizi tavsiye edecegim. Bu forumun tarzi olmadigi için fazla ateşli silahlardan yana konuşmak istemiyorum. Ondan direk link verdim. Forumda çok degerli bilgiler var okumanizi tavsiye edecegim. Vivli sahibi olmama rahmen safirin yeri bende çok ayridir.

RedlinE' Alıntı:
Evet sorunlari oldugu dogru ama bu aletten aldiginiz zevki başka bir aletten alma şansiniz çok az o kadar çok şekilde dizay edebilirsinizki yap boz gibi...

Olumsuz karar vermeden önce www.turkarms.com girip bir incelemenizi tavsiye edecegim. Bu forumun tarzi olmadigi için fazla ateşli silahlardan yana konuşmak istemiyorum. Ondan direk link verdim. Forumda çok degerli bilgiler var okumanizi tavsiye edecegim. Vivli sahibi olmama rahmen safirin yeri bende çok ayridir.

teşekkürler biraz daha araştıracam bakalım nasip etkisi nasıl mesafe ne kadar ?

Ergün bey av için dusunuyosaniz tavsiye etmem. Ben ve ekibim taktik atiş sevdalisiyiz. T-14 le 11 liraya 25 tane fisek alip 50/100/120/150 metrelere koydugunuz hedeflere nokta atişi yapabilirsiniz.

av için değil av tüfeğim var bunu sadece zevk için düşündüm verdiğiniz linki inceliyordum ama metal olanı bulmak lazım gibi

RedlinE' Alıntı:

bende yorum yazarken düşündüm aslında site yasakları acısından ::smiley: aslında benimde cok sevdiğim bir tüfekir ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR