S100 Sevdalısı Arkadaşlar Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muhacir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 129
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,693

Etiketler

Ynt: S100 Sevdalısı Arkadaşlar Buraya

:D :D :D

selam arkadaşlar ben starda muhabirim bu aracın 82 sini kulanıyorum ve kulanmamın tek sebebi fiyat güvenlik çıtası türkiyeye gelen neredeyse tüm araçları teste alıyoruz yeni makineler playstayşın gibi oldular ama şunu bilmenizi isterim aracın n-cap testleri 50-65 km arasında yapılıyor yani n-captan 5 yıldız almak hiçbir şey ifade etmiyor sebebi önden yandan arkadan teste sokuyorlar bir aracın sağlamlığının göstergesi B sutunudur arkadaşlar bu sutun sağlamsa
Allah göstermesin ama kazadan sıyırırsınız

:D :D :D yukarıdaki gördüğünüz aracın modeli ve gördügü bakım belli güneşi çamuru anadolunun taşını toprağını yalamış yutmuş ama şaftlarını güneşe doğru sallarken bile b sutununu bırakmamış burada b sutunu ezilse içindekilerin pamukprensesin 7 cücesi gibi olması muhtemel
öncelikle arkadaşımıza geçmiş olsun der eğer kaportaya tekrar aracını sokacaksa içine rol bar atmasını öneririm çünkü bu yaş bu kazadan sonra aynısında taynakların tutmayacaktır çünkü ezildiğinin aksine kaportacı onları çekecektir içi boşken kafes yaptırman 200-300 ü geçmez köpüklede sararsan egzantrik bir hava oluyor
tekrar geçmiş olsun gerçekten dodge keyif ve güven veriyor

Not: parça olarak ne gerekiyorsa yaz ortaklaşa toplarız ben istanbuldayım çıkma bulursan ordan gider alır sana gönderirim sıfırı konusundada ben ve diğer arkadaşlar yardımcı oluruz.

ARABAYI DEVİRDİKTEN SONRA OTURUP ÇAY İÇTİK...TRAKTÖR GELENE KADAR...HASAR SADECE KAPUTTA.BENDE 2 TANE S100 KAPALI VAN,2 ADET PİCKUP TEK ÇEKER 1 ADET AS 250 PERKİNS VAR.BİRBİRİNDEN PARÇALARI AKTARIYORUM.İHALEDEN ALMIŞTIM BUNLARI.DODGE BİR HASTALIKTIR KİM NE DERSE DESİN.

4WD' Alıntı:
Geçmiş olsun.
İnşallah ciddi bir hasar yoktur.

03str250' Alıntı:
ARABAYI DEVİRDİKTEN SONRA OTURUP ÇAY İÇTİK...TRAKTÖR GELENE KADAR...HASAR SADECE KAPUTTA.BENDE 2 TANE S100 KAPALI VAN,2 ADET PİCKUP TEK ÇEKER 1 ADET AS 250 PERKİNS VAR.BİRBİRİNDEN PARÇALARI AKTARIYORUM.İHALEDEN ALMIŞTIM BUNLARI.DODGE BİR HASTALIKTIR KİM NE DERSE DESİN.
dostum büyük geçmiş olsun doç bu işte ön cam panaromik olduğuna hı ne hızı hiç göstermiyooo :D :D :D :D :D bende ilk aldığımda viraja hızlı girdim baktım ki iki tekeleğe kalkmış gidiyorum engin tecrübelerim sayesinde ??? ??? ??? ??? ??? devrilmeden indirdim arabayı (ALLAH acıdı) ama doçla sert viraja hızlı girilemzi öğrendim ogün .hoş hala doçumu kullanıyorum şimdi komple soydum toplamaya başladım ama doç öyle herkezin söylediği kadar kötür bir arazi performansı olan bir araç kesinlikle değil doçun tek sorunu her usta doçdan nedense anlıyor ama doç 100s arka diffinin adını bile bilmiyor (dokuz çeyrek chreysler adı bu arada )birde offroad ekipman yelpazesi LR ler kadar çok değil diye tutulmuyor ama bence doç 10 numara bir arazi aracı var olan kaybetmesin bence

Ersel selam,dediklerine katılıyorum,benim araca neler verdiler ama vermiyorum,allah kudret verdiği sürece satmayı düşünmem...red edemeyeceğim teklifler hariç :smiley:

Selam Arkadaşlar öncelikle Afyonlu kardeşimize geçmiş olsun ,Allahım birdaha göstermesin. Yazdıklarınızın bende arkasındayım,dodgeler kadar sağlam,gaddar,mekanik olarak basit,yedek parça bol ve ucuz başka arazi aracı yok.Bizim memlekette ofrood bilinmez biz dodgeleri yüknaklinde kullanıyoruz,bizim araçlarda aksesuar teyp,hoperlör, dualmatiç birde kasada ilave parmaklık araçların %95i tek kabin kamyonettir.Bizim dodgeciler rampaya yanaşır, kasaya önce ikitane çift sürdüğü (afedersiniz) öküzlerini bindirir,kasa kapağını zincir gerili yarım açar orayada sabanını koyar doğru 25-30km yayla yoluna vurur dodgeyi,çift sürmeye. Söyleyin arkadaşlar bu ağır şartları sırtında 1500-2000 kg yük ile DODGE den başka hangi arazi aracı dayanabilir. Selamlar.Mehmet Ali EGELİ-NAZİLLİ

ARKADAŞLAR DEDİKLERİNİZE KATILIYORUM.BEN İLK 100 LÜK DODGE Yİ KULLANMAYA BAŞLADIĞIMDA 10 YAŞINDAYDIM.TAHMİN EDERSİNİZKİ DİREKSİYONUN ARASINDAN BAKIYORDUM ÖNÜME...DİREKSİYONDAN VİTESDE CABASI.BİNEK ARACIM BMW 530D OLMASINA RAĞMEN HAFTA SONUNU İPLE ÇEKERİM.DODGE BİR HASTALIKTIR.TEDAVİSİ YOK,SADECE BİNER GEZER VE SAKİNLEŞİRSİN.
TABİİ Kİ ARADA BÖYLE VUKUATLARIM OLUYOR,ÇOK ŞÜKÜR YARALANMALI BİR DURUM OLMADI ŞİMDİYE KADAR.
DODGELERİN SAĞLAMLIKĞINI TÜRKİYE PEK BİLMEZ.ATIL GÖRÜRLER AMA SİZLERDE AĞZINIZIN TADINI BİLİYORSUNUZ.BUNDAN AYRI ELİMDE 5 TANE DAHA DODGEM VAR.TABİİKİ SATMAM. BU DODGE YE STEYR TRAKTÖR ŞANZIMANI TAKACAĞIM.LASTİKLERİDE ONA GÖRE BÜYÜTÜP TOP TRUCK TARZI Bİ ARAÇ YAPACAĞIM.AMA BURUN HER ZAMAN DODGE OLARAK KALACAKTIR.ASLEN KASABAMDA ARAZİ OFFROAD VE MOTO CROSS İÇİN ÇOK UYGUN YERLER.BİRDE 250 CC CROSS MOTORUM VAR.KENDİM AFYON MERKEZDE KÖMÜR İNŞAAT MALZEMELERİ TİCARETİ YAPIYORUM VE 1.000 METRE KARE DEPOM VAR.YANİ DÖNÜŞÜM VE MODİFİYE İÇİN MEKAN SIKINTISI YOK.YAZLARI BOŞ VAKTİM ÇOK.SÜPER ŞEYLER DÜŞÜNÜYORUM.YAPTIKÇA FOTO EKLER ENGİN TECRÜBE VE FİKİRLERİNİZİ BEKLERİM.MÜSAİT OLUP GELMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIMI TERMAL KEYFİ İLE BİRLİKTE DODGE HECANIDA SUNAR AFYON SUCUĞU,KAYMAĞIYLA UĞURLARIM.SAYGILAR.

sen asıl şimdi taklayı attın

sucuk + kaymak + termal + dodge

son kararınmı yarın afyonun kaymagı yetmez bu 4lüye geleceklere

tekirdağdan afyok kaç km ??? ??? ??? ??? ??? ??? ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

takip et hemşerim kırklareline uğradım evdekileride aldım gidiyorum

sonunda sucuklu kamaklı kahvaltı üstüne termalde sıpa birde dodge sefası km teli kopsada önemli değil

yol uzunda olsa birşey yeme varınca acısını çıkartırız

Selam 03 str 250 Arkadaşım iyi günler hayırlı işler dileklerimle Elimde 1988 PW150 tekkabin kamyonetim var, orj saç S100 arka (havuz) kasa arıyorum düzgün,çürük olmasın,aracıma takacağım.Elinde veya bildiğin araçtan sökülmüş satmak isteyen varmı yardımcı olursan memnun olurum. SELAMLAR.

mehmetaliegeli' Alıntı:
Selam 03 str 250 Arkadaşım iyi günler hayırlı işler dileklerimle Elimde 1988 PW150 tekkabin kamyonetim var, orj saç S100 arka (havuz) kasa arıyorum düzgün,çürük olmasın,aracıma takacağım.Elinde veya bildiğin araçtan sökülmüş satmak isteyen varmı yardımcı olursan memnun olurum. SELAMLAR.

BENİM TEK KABİNDE ORJİNAL ÜZERİNDEKİ VAR AMA SATILIK DEĞİL.BAKAYIM BENDE AFYONDA ARAŞTIRAYIM.

-XXXXX-' Alıntı:

takip et hemşerim kırklareline uğradım evdekileride aldım gidiyorum

sonunda sucuklu kamaklı kahvaltı üstüne termalde sıpa birde dodge sefası km teli kopsada önemli değil

yol uzunda olsa birşey yeme varınca acısını çıkartırız

YOLLARIN KESİŞTİĞİ YERE , CUMHURİYETİN KAZANILDIĞI TOPRAKLARA , TERMAL KENTE BEKLERİM.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR