S100 Sevdalısı Arkadaşlar Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muhacir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 129
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,670
Ynt: S100 Sevdalısı Arkadaşlar Buraya

Merhabalar,
Ben de bir S100 4x4 kullanıcısıyım.
aracımla ağır olmayan tabiri caiz ise normal doğa gezileri yapıyorum.
bu arada 2 tane bahçe için de gübre ve malzeme taşıma işlerinde kullanıyorum.
esas işim çiftçilik olmadığı için bu saydıklarımı sadece hafta sonları yapıyorum.
Aracı kullanmaktan büyük zevk duyuyorum. Özellikle devasa yapısı ile trafikte saygı duyması çok hoşuma gidiyor.
Küçük kızımda doçumuzu diğer arabaya göre daha çok seviyor.
bir yere gideceğimiz zaman "Hadi Baba Kamyonumuzla gidelim" diyor.
hele bir de hava soğuk ve yağmurlu ise çalıştırıyorum 2 kaloriferi birden, içerisi hamam gibi oluyor, insanın içinden çıkası gelmiyor.
Yeterli param olsa Macır arkadaşım gibi ben de komple dağıtıp toplama niyetindeyim, hatta içine biraz teknoloji (elektrikli camlar, navigasyonlu müzik sistemi, dijital göstergeler, hidrolik direksiyon ve elektronik ateşleme) biraz da konfor (spor koltuklar ve deri döşeme) ilave etme isteğim var.
Selamlar
Bilge

Etiketler

ben bismillah deyip işe başladım 13ooo tl harcadım
bi okadar daha harcanır da yeter şemsiyeyi fazla açmamak lazım malum...

Kabasakal arkadaşım, senin durumun bana çok benziyormuş :smiley:
Elektronik ateşlemeyi koydurmak zor ve pahalı değil. elektrikli cam da iyi olabilir. ancak hidrolik direksiyon problemli oluyor diye duyuyorum
kolay gelsin

benim s100 e bugün marş motoru ve dişlisi ni degiştirdim....şimdilik sorunum kalamadı

Geçenlerde izmir'de bir firmanın Bor'lu yakıt katkı sistemi montajı yaptığını ve s100 gibi araçlarda tüketimi düşürdüğünü duymuştum.
Tecrübesi olan varmı? klasik gaz/karbüratör dışında bir yöntem ile tüketimi düşüren arkadaş varsa tecrübelerini paylaşabilirmi?
selamlar,
Celal

evet yaaa yakıt tüketimini düşürmeyle ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen paylaşsın.ben bugün gazıcıdan aldım aracımı henüz eksikleri olduğu için günlük kullanıma gecemedim.gazla bile ne yakar ne yakmaz bilemiyorum

Bu rakam benim tüketimimin yarısı neredeyse :smiley: süpermiş. gaz ayarını kıstırmayı denedim geçmişte ama o zaman da ilk çalıştırmada çok geç motor alıyor, bayağı basmak uğraşmak gerekiyordu birde sık stop ediyordu. yazdığınız tüketim uzun yol gibi değilmi?
selamlar,
cs

S100 (Aslında genel olarak tüm kamyonet) sahibi arkadaşlar, forumda Unimog için 2000TL ceza yedim şeklinde açılmış bir başlık var. lütfen oraya bakalım. Ciddi bir sakata gelme potansiyeli görüyorum..
İyi günler,
cs

Merhaba Arkadaşlar;

İsmim Kürşad. 79 müdel bir S100 kullanıcısıyım. Malesef yakıt tüketimini azaltmak bu arabalar için hayal gibi birşey. Ateşleme ile ilgili birkaç sorun okudum. Bu araçlara elektronik ateşleme sistemi yapılabiliyor hatta benim aracım orjinal elektronik ateşlemeliymiş. Göğüslükte bir plaka var ve üzerinde ((bu araç elektronik ateşleme sistemi ile teçhiz edilmiştir, platin yoktur. Yıldız kam ayarı fabrikada yapılmıştır'' yazıyor.

Aranızda bulunmaktan ve bu araçların değerini bilen insanlar görmekten çok memnun oldum.

Arkadaşlar Merhaba yeni bir S100 alıp toplamaya başladım. Motor sorunlarını hallettim, kaporta üzerine çalışmaya başlıyorum. Fakat aldığımda üzerinde standart lastik ve jantları vardı, bende arazi için lastik jant almak istiyorum. Sizlerin tavsiyesi ne yönde olur. Ayrıca maddi durumumdan ötürü ikinci el bulabilirmiyim. Yardımcı olursanız yeni aracımla organizasyonlarınıza katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum... Herkese Kolay Gelsin

burakbicak' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba yeni bir S100 alıp toplamaya başladım. Motor sorunlarını hallettim, kaporta üzerine çalışmaya başlıyorum. Fakat aldığımda üzerinde standart lastik ve jantları vardı, bende arazi için lastik jant almak istiyorum. Sizlerin tavsiyesi ne yönde olur. Ayrıca maddi durumumdan ötürü ikinci el bulabilirmiyim. Yardımcı olursanız yeni aracımla organizasyonlarınıza katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum... Herkese Kolay Gelsin
Burak selamlar.....hayırlı uğurlu olsun...
garaj kısmında benim bir S100 serüvenim var istersen bi bak onun dışında janta çok takılmadoysan tabii üstündekiler 16 ise hiççelik janta girme.ben orjinal jantlarını arac renginde boyadım cokta şık oldu...istediğim jantlar 1500 civarında eee lastiklerde okadar sıfır bişeyler yapayım dersen en az 3000 i gözden cıkartman gerek.gerci ilan panosu kısmında cıkma jantta lastikde bulabilirsin istersen önce onları iyice bir arastır. maltan rumuzlu kardesimizde S100 e uygun jantlar vardı fiyatta uygundu.lastikte bol ama bence enazından lastiklerini sıfır al derim.her türlü paylasıma acığım benim gibi bir sürü arkadas ve abimiz var burada hepsi yardımcı olur.saygılar selamlar

selam millet nasılsınız bakalım . ben bu sayfayı nasıl kaçırmışım yawww . ;D ;D ;D doç sayfası olurda bensiz olurmu hiç .. bakıyorum bir arkadaş daha doç karasevdayla tutulmuş hayırlı olsun diyelim sonra görselleri koysunda görelim dimi macır kardeşim .haziran gibi bende doçumu yeniden toplmaya hazırlanıyorum macır zira çamurda çok üzmedi beni kocaayak hakediyor artık bir toplanmayı

abi asıl sen toplada görelim bi zevk yapalım yaaaaaaa..bakmasen benim basımda işler olmasa daha neler yapıcamda kuyruk sıkıstı :D biryandan arac satılık diğer yandan ben hala bişeyler bakıyorum...abi virüsgibi bişey bu işte

Sevgili Muhacir;

Teşkkürle verdiğiniz bilgiler için, ben bu sevdaya daha önceden üniversitede offroad yarışlarını organize ederken kapılmıştım. O zamanlar Ankara Offroad kllübünün MUHTEREM isminde bir aracı vardı. Onunla çok günlerim oldu. Bizede ordan kaldı galiba bu S100 sevdası. Yakında aracın resimlerini ekliyeceğim. Sizlerde bana yardımcı olursanız, sevinirim. Herkese iyi günler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri