S100 4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keros Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 146,275

Etiketler
Ynt: S100 4X4

merhaba yunus bey. ilgine teşekkür ederim. bu sitede doğalmatik arıyorum diye msj vermiştim. arkadaşın biri bana msj attı doğalmatik nedir diye. meğer dualmatic miş ingilizcesi. ben okunduğu gibi doğalmatik yazdım. gülmekten yerlere yattım. neyse atılganlarda varmış. 185 ytl imiş. fiyat iyi ordan alacağım. teşekkürler. teşekkürler. saygılarımla...

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana . diğer parçalarınıda atılgandan gönül rahatlığıyla alabilirsin.
bu arada ömer arkadaşımızın sorusunu cevaplamaya çalışayım olmaz diye bir şey yoktur olur olmasına fakat orjinali gibi olmaz 250 lerde normal şanzımanda arazi şanzımanıda takviyelidir imkanın varsa komple motor şanzıman arazi şanzımanı ve difransiyel atman daha uygun olur buda ortalama 4-5 civarı gibi rakam tutar tabi fiyatlar tahmini 5-6 arasıda yürüyebilecek konumda anca bir dodge bulursun yani kısacası yürütebilmek mesele sadece hafta sonları kullanacak ağır araziye gireceksen durumda müsait ise 2. bir araç olarak kullanabilirsin yoksa iyi şekilde toplanmış bir 100 lük dodge senin işini rahatlıkla görür heleki üzerinde çamur tipi lastik takarsan geçmeyecek yer kalmaz yinede karar senin saygılarımla

yunus bey merhaba. ilgine teşekkürler. atılganda varmış. 180 ytl. ordan alacağım. başka konu olursa haberleşelim. saygılar...

ya aslında ben dodgealsam 4ileri cj 8 t 19 sanzıman atmayı düşünüyorum acıkcası cünkü 1 kara sanzıman oldugu için cok güçlü ve 4x4 low da dik yokusta 1 2 3 sıraladım ama uyarmı bilmem ben 5ileriyi sadece bilgi için dedim uyarmı diye oda aklımızın bir kösesinde kalsın saolun

sonuçta dodgeler yabana atılır bir araç değil. bende var memnunum. yakıt fazla. parça bol ve ucuz sayılacak derecede. bir türkiye klasiği.

ben bilgi verebilirim
bend 2 adet var ikiside arazili
teki karavan full
ötekide wagoner
dodge sağlam arabadır güzeldir diğer cj serisi gibi çabuk parça kırmaz sorun çıkarmaz kemikli bir arabadır

arkadaşlar dodgeler için yakıtta tasarruf için ne biliyorsanız yazında bilelim benim canavar canavarca gaz hele hele benzin harcıyor. bu günlerde soğuk hava gaz da sabahları çalışmıyor diye 2 dakika benzinde çalıştırıp gaza alıyorum sanki benzini içiyor meret. araştıralım bunun illaki bir bileni vardır. saygılar...

merhaba arkadaşlar her güzelin olduğu gibi dodge lerinde kusuru yakıtı km de 400 -500 kr arası normal sayılabilecek bir rakam bunun üzeri ise motor ayarlarında lpg ayarlarında bir anormallik var demektir.
siboplar sıkı olabilir lifterli modellerde kadehlerde aşınma,sentede kaçıklık,bujiler,aşırı kısılmış lpg karbutarördeki düzensizlikler hava ayarı bunların hepsi motorun yakıt tüketimine etken.
lpg de 600 kr yaksın diye sıfır karbürotör takan var . motor ayarları düzgün ateşlemede buji ve kablolarda elektronik beyinde sorun yoksa (elektronik beyinde düzensizlik varsa yenisi ile değiştrin 25 tl civarında )düzgün monte edilmiş bir lpg ile sabah çalıştırmada sorun olmaz .
ben sabah soğuk motoru kontağı açık 3-4 sn geçtikten sonra marşa basar 1 sn sonrada çeyrek gaz verdiğimde araç çalışır isterse -10 derece olsun bunu çok kere test etmişimdir manisada göl marmarada çivrilde aydın dağlarında izmir ayazında tık marş çalışır maşallah
birde ben aracımda bor yakıt sistemi kullanıyorum çekişte ve yakıtta çok etkisi var 40 km hızda 4 viteste silkelemmeden sibop vurmadan rahatlıkla seyir halinde kullanıp ara hızlanmasını gerçekleştirebiliyorum isterseniz ( mercanotomotiv.com )inceleyebilirsiniz

benim seni bulmam lazım. müsait bir zamanda senden alacağım çok şey var. tasarruf kitinide pek çözemedim. yardımcı olursun sanırım.... telefon veya adres verirsen memnun olurum. saygılar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri