S100 4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keros Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 146,209

Etiketler

Ynt: S100 4X4

sevgili wilde merhabalar. forumda s100 ile ilgili yazdıklarını hayli merakla ve bi okadarda keyifle okudum. Merakla diyorum çünki senin s100'ün bir eşide bende var.Ben aracımı tamamen modifiye etmek için almıştım. Dolayısı ile senin aracın için yaptıklarını, fikirlerini ve tavsiyelerini ayrıca tatlı anılarını paylaştığın için teşekkür ediyorum. İleriki zamanlarda sıfır saca indirerek hem bakım, hemde mofikasyon yapmayı düşündüğüm arazili Dodge S100'üm için yardımlarını bekleyeceğim. Saygılarımla

sevgili sezai tanıştığıma çok memnun oldum bu arada geçmiş kurban bayramını en içten dileklerimle kutlar sağlık başarı mutluluklar dilerim ne demek elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım sıfır saca indirmeden şase takozlarını elden geçir derim bilhassa arka tarafta kalanlar daha çok yük görüyor kasa yuvalarınıda takviye yapmak gerekebilir diğerlerini ise yerin müsait ise kendinde gerçekleştirebilirsin aracın resminide ekleyebilirsen daha fazla fikir üretebiliriz sevgi ve saygılarımla

Üstat selam,

Ben de 4x4 100 lük dodge almayı düşünüyorum. Arabanın özellikleri nelerdir

görüşmek üzere

Benim aracın resimlerini yolluyorum. Nasıl yapabiliriz fikirlerinize ihtiyacım var. Selamlar[attachment=1][attachment=2][attachment=3][img

S100 1

S100 2

S100 3

merhaba sezayi aracın güzel kazasız belasız iyi günlerde bol bol kullan sevgili dostum resimleri inceleyebildiğim kadarı ile biraz masraf var fakat bittiğinde hepsine değer özellikle arabanın rengi çok güzel gri tüm araçları özellikle gün doğumu ve batışında ayrı bir güzel gösterir sana sevineceğin bir haber daha vereyim arabayı kendim boyarım dersen benim arabayı boyadığım boyanın gri olanıda var zemini boyaya güzel hazırlarsan süper olur dağ bayırda dal budak çizmez tabi kendi fikrim.
bu arada knight rider nickli arkadaşımızada elimden geldiği kadarı ile bilgi vermeye çalışayım S100 4x4 XLVW 100 olarak geçer genelde S100 yada 100 lük dodge olarak bilinir 200 lüklerden kalmadı desem yeridir piyasada en çok bulunan ve tutulan kasa 100 lük tür araçta sıralı 6 silindir elektronik ateşlemeli bir motor bulunur eski modellerinde platin mevcuttur.ön arka difransiyeller şanzıman motor modele göre ;
Eaton, ZF, Dana Spicer, Perkins Engines, Deutz AG, MAN Steyr ve Jellinghaus ürettiği parçaları kullanan fabrika bir hizmet aracı üretmiştir(kilitli difransiyel olan modelleri de mevcuttur extra istediğnizde sıfır parça 1000 ytl)
uzun yıllar kamu kurumlarımızda hizmet ettikten sonra emekliye ayrılmışlardır hala pek çok kamu kuruluşumuz kullanmaktadır ağır arazı şartları ve hizmet sözkonusu olduğunda dodge vazgeçilmezdir sevgili knight rider sana tavsiyem yakınlarında bir dodge var ise gidip incelemeni tavsiye ederim şase sağlamlığı pek çok araç sahibinin extra taktırdığı difransiyel ve şanzıman dodge'de standart sunulmuştur.
evet sevgili dostum sezayi araçta kaporta üzerinde bazı sorunlar mevcut kaput menteşeleri ayarsız yada bağlantı yerlerinde çürükler mevcut sağ ön çamurluğunda aynı şekilde arka bagaj kapağı üzerinde profil kaynaklı bu parçaları bir kaportacıya (nasıl kandırırsın artık bilemem ;)tamir ettirebileceğin gibi sıfırlarıda mevcut bu arada tavanda bazı mantar oluşumu başlamış istersen komple soymaktansa lokal olarak bu yerleri temizleyebilirsin .
öncelikle şase takozlarından başla derim eğer şişme ve derin çatlaklar burçlarda boşluklar varsa onları hallet daha sonra tabanı komple soy ön kapı ve arka sağ kapı döşemelerini koltukları çıkar bir yıkamacıda komple yıkadıktan sonra kendinde yıkayabilirsin zemini kontrol et çürük vs varmı varsa yerlerine yeni parça sac ile yamarsın tabanı daha sonra komple tel fırça takılı bir canavar ile temizle canavarın girmediği yerleri küçük bir tel fırça ile dikkat et bu işlem seni ve ortalığı batırır münkünse açık alanda yap tel fırça işlemi bittikten sonra 80 kum zımpara ile zemini temizlersin bunun üzerine şase boyası uygula ön camın altından arka cam'a kadar bu arada kapı içlerinide unutma camları çıkarmak kolay şase boyası ile bolca yedire yedire boyuyoruz(kapı içlerindeki su tahliye kanallarının tıkanmamasına dikkat et ) ve kurumaya bırakıyoruz tavan içinde aynı işlemi uyguluyoruz bu günlük çalışma yeter deyip soluğu inşaatcılar çarşısında alıyoruz çatı izalasyonlarında kullanılıan 5mm kauçuklu malzemeler var izobütan diye adlandırıyorlar bunlardan bir rulo alıyoruz bunun yanında gri renkli matlar var 4mm 6mm değişiyor onlardan 2 rulo alıyoruz ve 50x100cm 16 mm izoleli bir yüzeyi aluminyum folyo kaplı matlardanda alıyoruz bu folyolu matları ön camın altına şanzıman kapağının üzerine ve arka cam ın altına koyacağız bu arada ben orjianl benzin deposunu söküp daha fazla yer kazandım stepne yerine bir platform hazırlayarak alt koruma mutlaka olsun arazide depoyu delme anadol benzin deposu taktım sıfır yada 2. el alabiirsin yada orjinal depoyu kullanabilirsin ben genelde lpg kullandığım için ufak bir benzin deposu işimi görür diyerek taktım sıfırı şamandıra ve depo kapağı dahil 50 ytl .
malzemelerimizi aldıktan sonra uygulama için gerekli malzemeleri de tedarik ediyoruz şimdi 2 seçeneğin olacak ya bir şalama ile yada bir ısı tabancası ile bunu aldığımız izobütan malzemeyi yapıştırmak için kullanacağız bunun yanısıra bir çift deri eldiven geniş ve dar ağızlı spatula ve 10x15cm bir 4 yada 6mm tahta veya su kontraplağı lazım olacak izobütan ile uygulama gerçekleştirdiğinde emniyeti elden bırakma mutlaka bir yangın söndürücü ve ağız maskesi kullan hatta mümkün ise açık alanda ve havalandırmanın olduğu bir yerde çalış aracımızın başına geldiğimizde önce uyguladığımız şase boyasının iyice kuruduğunu kontrol ediyoruz boya nemli ve kendini çekmemiş ise kesinlikle uygulamaya girme yangın çıkarabilirsin her şey normal ise emniyeti aldıktan sonra aldığımız izobütan rulomuzu açıyoruz bu arada bize bir metre ve bir mastar ile falçata gerekli olacak (dikkat benzin deposunu mutlaka sök uygulamadan sonra yerine takarsın boş dahi olsa tehlike pusuda )ilk olarak ön göğüslükten başla :
parçaları fazla büyük kesme kablo geçişleri debriyaj mili direksiyon milinin fren merkezinin geldiği yeri işaretle ve parçayı alıştır .
uygulama şöyle gerçekleşiyor kestiğimiz parçayı şalama veyahut ısı tabancası ile ısıtıyoruz çatlamalar başladığında biraz daha ısıtıp parçanın büyüklüğüne göre örn 30x30 cm lik parça ise 5cm lik bir bölgeyi ısıtıp uyguluyoruz üzerine spatula ile bastırıyoruz parça parça ısıtıp yapıştırıyoruz üzerine kestiğimiz tahta ile bastırıyoruz çok ısı verdiğinde kabarmalar meydana gelir bu durumda üzerini falçata ile yarıp bastırırsan yapıştığını görürsün bu şekilde ön camın altından arka cama kadar tabanı komple kaplıyoruz eklem yerlerinde aralıklar görürsen ince parçalar halinde keserek erişte gibi aralara ısıtıp kaynatabilirsin tüm uygulama bittikten sonra üzerine artık kabaran yerleri temizliyoruz sıra 4mm matımızı uygulamaya geldi mümkün ise bunu tek parça uygulamaya çalışıyoruz yapışma şekli boya ile olacak izobütan üzerine tekrar şase boyasını sürerek matları yapıştırıyoruz üzerine bir kontraplak ile bastırıp ağırlık koyabilirsin şanzıman üzerine gelen yere 4mm uyguladıktan sonra vites kolu ve arazi vitesinin geldiği yerleri işaretleyerek 16mm matı derby ile yapıştırıyoruz izobütan uygulamasını kapı içlerinrde tavanada uyguluyoruz kapı içlerine mat uygulaması yapmıyoruz tavana ise uyguluyoruz daha sonra devam edeceğim

wilde merhaba.Söze başlarken samimi ve nezaketle, büyük bir sabırla benim için yazdığın uzun satırlarını merakla okudum. Bu arada seni tekrardan bir s100 topluyormuş edasında gördüğümüde söylemeden geçemeyeceğim. Boya konusundaki tavsiyen bana çok cazip geldi. Özellikle gri benim çok sevdiğim bir renk. Fakat boya işlemini benim nasıl yapabileceğim konusu biraz düşündürdü. Eminimki yapılamayacak olsa yazmazdın. Unutmadan ön ve arka defransiyeller için bazı markalar yazmışsın. aracımın defransiyellerinin hangisi olduğunu ben öğrenebilirmiyim, yoksa bir usta veya servisten yardımmı almam gerekir.araç 1985 model ve senin söylediğin gibi XLVW100 6 silindirli düz motora sahip. Fakat Beygir,silindir hacmi ve tork hakkında bilgim yok.Ruhsatta yanlış yazıldığını düşündüğüm 90 beygir ve 1950 Cm3 ibareleri mevcut. Kaportada çürük yok denebilecek kadar az. Fakat taban sacları ve arka kasa tabanında çürükler var ve mutlaka onarılmalı. Bununla ilgili pratik tavsiyelerini okudum.Şuan önümüzün kış olmasından dolayı kapalı biryerimde yok, ben nasıl yaparım düşüncesi sardı. Bir çaresini bulurum inşallah. Keza Benim babam eski tornacılardan. Dolayısı ile tabir yerindeyse benimde elim anahtar tutar. Büyük bir zevkle aracla boş vakitlerimde uğraşmayı severim.
wilde, gösterdiğin ilgi ve kıymetli tavsiyelerinle yardımların için için teşekkürlerimi bildiriyor, devamını bekliyorum.
Görüşmek üzere selamlar.

merhaba sevgili sezayi rica ederim dostum bilgi paylaştıkça çoğalır saklı kaldıkça kıymeti olmaz her seferinde yeni bir hevesle işe başlamalı insan yaptığı işi severek yapmalı ki meyveleri güzel olsun.
kaldığımız yerden devam edelim sorularınıda cevaplamaya çalışayım
boya : elim anahtar tutar dediğinde iş bitmiştir sezayi bir kestirme fırça biraz tiner ve boya nelere kadir bilemezsin boyaya geçmeden önce zemini iyice kabaran yerleri temizleyip macun çekilecek yerleri hazırlamak bunlar senin zamanını alır (macunu kalın çekme cam gibi olmasın sonra arazide dökülebilir )komple zımpara işleminden geçtikten sonra aracı yıka ve iyice kurula daha sonra bir tinerli temiz bez ile sil boyaya hazır kullanacağımız boya ise hammerite büyük nalburlarda yada koçtaşta bulabilirsin sana incelemen için linkini de vereceğim http://www.hammerite.de/produkt_info.html?pid=26#(çekiçlenmiş) olanını alırsan dahada güzel durur uygulama esnasında boyayı fazla inceltme kapağı açtığında boya ile kapak arasında bir boşluk göreceksin kutu ağzına yarım parmak kalana kadar sellozik tiner ilave et ve iyice karıştır oranları aklında tut sonra renk tonlamasında hafif fark olabilir çekiçlenmiş bir görünüm elde edersin bu boyanın güzelliği üzerine tamir rötüş gerektiğinde belli olmaması dal budak darbelere karşı koruma gerçekleştirmesi ve metali çok güzel koruması eğer istersen primer astarıda var fakat ben kullanmadım gerçi astar parlak crom cam galvaniz gibi yüzeylere tutunması için. uygulamayı ise kestirme fırça ile gerçekleşitiriyoruz istersen deneme amaçlı olarak arka bagaaj kapağından başla hem elin alışır hem beğenmezsen temizlemesi kolay olur iyice karıştırdığımız boyaya kestirme fırçamızı daldırıp darbeler halinde küçük küçük vuruyoruz önemli olan uygulama esnasında fazla alana yayılma ufak ufak hep kaldığın yerden başla ek yeri belli olmaz boya özelliğinden dolayı fırçayı yapıştırır ve boya esner.kesinlikle fırçayı normal boyar gibi sürtme ufak darbeler şeklinde uygula bagaj kapağı senin oyun alanın olsun ilk denemelerini orada yap yada evin balkonu sac dolap v.s... pratik yap hazır olduğunda arabayı boyamaya başlarsın tek kötü tarafı ilk film kuruması kısa sürede oluyor fakat tam kuruması ise zaman alıyor ilk katı geçip arabayı komple boyadığında fırça kıllarının boya üzerinde kaldığını görürsen üzülme ilk katı geçtikten sonra en az 2 gün geçsin.uygulamayı gerçekleştirirken sıkıldığın anda bırak yarım kalsın diğer bir önemli faktör ise ışık araç gri boya gri tam kapatıp kapatmadığın anlaman için ışık kaynağın kuvvetli olsun ilk katı bitirip 2 gün kurumaya bıraktıktan sonra 2. kata geçmeden arabayı incele fırça kıllarını temizle 180 kum yda 200 kum zımpara ile tesviye et daha sonra 2. kata geçersin iyice kuruduktan sonra tekrar kontrol rötuş gereken yerleri rötuşla 1 ay kadar kurumaya bırak boya kemikleşsin daha sonra ise cila işlemine geçebilirsin istersen pasta işlemide uygulayabilirsin boya bitti araba cilayı yedikten sonra cayır cayır olur bu arada boyaya geçmeden camları kapı kollarını ön panjuru arka stopları sök.
diğer soruya gelelim motor :
ruhsatta 90 hp 1950 cm3 olduğunu yazmışsın hiç elleme başın ağrır fakat normalde bu araçlarda chreysler in yatık moturu bulunur 225inckubik buda 3602 cm3 ruhsata ise normalde 3700 cc geçer 115 hp güç üretir ön ve arka difransiyeller dana spicer 44 (39/11)bulunur toark değerlerini ise ölçmek gerekir parça sıkıntısı yaşamazsın izmirde atılgan otomotiv ve akmercanlar var atılganda tüm parçaları mevcut ön difransiyel kilitleri takımı 200 civarı demin aradım gerçi istanbulda parça rahat bulursun bulamazsan gene yardımcı olmaya çalışırım
diğer servisine gittiğimde tork değerlerini öğrenmeye çalışırım fakat standart bir 115 nova pontiac buick ile aynı tork değerlerini verebilir tabi sıkıştırma oranlarına göre değişkenlik gösterebilir zaten bu motorlarda lifterli oluyor sibop ayarı kendi ayarlıyor eskilerinde ise ayarlı oluyor.
difransiyel şanzıman yağlarını mutlak değiştir difransiyel havalandırma valflerini kontrol et hatta pnömatik polyamid hortum ile uzatabilirsin derin su geçişlerinde daha güzel olur.
alttakımları da bir ustaya yada kendinde kontrol edebilirsin ön tekerlekleri tek tek kaldır rotiller rotbaşları ve arazi istavrozlarını kontrol et yada en güzeli komple değiştir makas fişekleri elden geçir sıra geldi aracın iç diazynına :
ben aractaki bütün görünür sac kısmın üzerine göğüslük hariç 4mm marin tip su kontraplağı kapladım bunun üzerine ise deri döşeme ön kapılarda dahil ister kendin yapar ister bir döşemeciye yaptırabilirsin arka koltuğu sandıklı yaptım içine özel eşyaları saklayabilirsin yatak olarakta kullanabilirsin ön költuklar biraz rahatsızdı onunda orjinal kasa üzerine mercedes koltuğu koydum komple döşeme yapılınca süper olucak göreceksin camlarında cizk vs yoksa kullan ben komple değiştirip renkli cam yaptım arka yan camları ise yapışma oldu ön panjuru hiç ellemedim sadece o kasaya yuvarlak farlar gitmiyordu onları WV lt35 farları ile değiştirdim kendi köşeli farlarıda mevcut benim arabanında sinyalleri sendeki gibi ufak ve yuvarlaktı onlarıda orjinal köşeli uyguladım daha güzel oldu bana göre tabii :smiley: sinyal arka stopları yenisini takacaksan mutlaka takmadan önce eklem yerlerine würth sıvı conta sür toz ve su girmez tampon lastik jant ve aksesuara sonra devam ederiz sevgiler saygılar

merhaba sezayi araç toplama bitmez bu işin sonu yok malesef hele ufkun geniş işe tabi ufkun geniş olmasına cüzdan büyük önem arz ediyor varsın olsun bizde imkanlarımız dahilinde çalışırız S100 hiç bir tadilata gerek kalmadan rahatlıkla 32x11.50x15 ten 37 inç e kadar uygulama gerçekleştirebilirsin bu arada senin dodge power direksiyonmu eğer değilse geniş lastik ve jant ile yorucu olabilir orjinalini sıfır takabilir yada çıkmasını bulabilirsin en kötü şartlarda mercedes direksiyonu uydurulabilir fakat kendi orjinali fazla tadilata gerek kalmadan monte edilebilir araziye sık sık giriyorsan maxxis çamur tipi lastik kullanman menfatin icabı olur yada yok ben arasıra girerim dersen kar tipi bir lastikte işini görür jant bulmanda sıkıntı olabilir jjs jantları artık üretmiyor elinde olan bayilerden temin edebilirsin yada kesenin ağzını açar daha orjin bir jant takabilirsin bana sorarsan görselliğe girmeden arabanın yürürünü değiştir derim ön arka balatalar orjinal yapışmaları mevcut kampanalar fren merkezlerini kontrol ettir ana merkezi ben 200 lük taktım amörtisörleride kontrol ettir eletrik tesisatını mutlak suretle elden geçir bunların orjianali cam sigorta bir elektrikçiye yeni tip bıçak sigorta ile değiştir ben extra süper göz 4 sıra radyatör taktım üzerine birde elektrikli fan motoru ekledim her daim aracında antifiriz olsun devir daim ve termostatı kontrol et su tapalarına dikkat et su eksiltme vara değiştir yenisini takmadan içlerine teleskopik mıknatıs ile temizle artık pas oluşumları varsa çıksın sonra bol su ile durula sana tavsiyem motora her zaman temiz su kullan menba suyu çok faydasını görürüsün göstergeleri kontrol et yağ hararet benzin arıza var ise termikleri satılıyor değiştirirsin yada komple saatleri değiştirebilirsin ben devir saati de ekledim kumanda şalterlerini kontrol ettir arıza varsa yenisini tak kontak ta boşluk varsa değiştir anahtarlığın ağır olmasınarazi ve normal şanzıman üzerinde geri vites müşirleri bulunur bunlarda geri vites lambası olmadığından kontaktan çekeceğin bir hat ile arka stopların altına tampon ile arasına ufak sis farı takıp müşirden hat çekersen daha güzel olur gece arazide çok işe yarıyor özellikle yangın şeriti gibi yerlerde geri manevralarda.
elektrikçin eski ustalardan olsun bunlarda sistem 7 li anahtardır eski amerikanlarda olduğu gibi seni üzmez marş ve şarjz dinamolarını elden geçir araçta her iki şanzımandada km teli girişi mevcut km teli arazi şanzımanında olsun normal şanzımanda yanlış değer okuyabilir.
arka kasa üzerine soft tente yada metal amortisörlü kapak koyabilirsin istersen benim araba sahibinden de dodge bölümünde resimleri var bakabilirsin ilan no:11473495 daha sonra kaldığımız yerden devam ederiz sevgi ve saygılarımla yunus emre tok

wilde iyi günler. Maşallah iyi gidiyorsun gardaş be. Her şeyden önce senin ne işle meşgul olduğunu çok merak ediyorum. Niyemi.... Bıkmadan usanmadan başka birileri için vakit ayırıp yardımcı oluyor ve yaşanmı tecrübeleri paylaşıyorsunda onun için. Seni tebrik ediyorum. İştahlı ve mizahi anlatımın dolayı, neredeyse benim aracı senin yakınında bir yerde toplayalım diyesim geliyor.
Senin araca ilanından baktım. Sade ve güzel görünümlü. Şunu anlıyorumki kaportası düzgün bi s100'de asıl görüntüyü veren yeri ofsetli krom jant ve dolgun lastikleri. İllaki yürürü,boyası,elektrik,döşeme,mekanik aksamlarının sorunsuz olması gerekirde neredeyse jant ve lastikle bile s100 her zaman başka bir havaya bürünüyor.Senin dediğin dibi araba toplamanın sonu yok galiba. Henüz işin başına geçmedim ama yazdıklarını okudukça çok eğlenceli, bir okadarda zorluklarını görür gibiyim.
Sana hayırlı işler ve mutlu yarınlar dileğile, hoşçakal.

merhaba sezayi sağolasın eliminden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum.bu arabaları seviyorum belki aklımın kesmeye başladığı çocukluk yıllarımda babamın kullandığı 74 mod kırmızı S100 4x4 pic-up undan belki av ve doğa tutkumdan bilemiyorum çoğu insan kış kıyamaette sıcacık evlerinde tv lerinden doğa manzarası seyretmekle yetinirken ben o extrem şartlarda arazide olmayı difransiyelleri çamura saplamayı mücadele etmeyi seviyorum sıcaklık - derecelere düştüğünde dağda bir kuytuda ateş başında muhabeti uyku tulumunda binlerce yıldızın altında uyumayı kar suyundan kahve yapıp içmeyi pet şişede çay suyu kaynatmayı seviyorum her şeyden önce bu araç beni doğaya götürüyor her ne kadar götürürken biraz hırpalasada duygusal olarak genede seviyorum bazen öyle yerlere giriyorsunki araba burdan çıkana kadar km 1lt yaksın diyorsun yeterki buradan çıkayım tabi şehre gedliğinde hemen unutuveriyorsun.
özel sektörde çalışıyorum araç üzerine araba toplamak ise babamdan gelen bir tutku kıyıda köşede bir kümes bulduğunda çocuklar gibi sevinir onu sıfırına yakın para harcayarak toplar ne gecemiz ne gündüzümüz olurdu her bir araba aldığında bunu satmayacam binecez derdi en fazla 6 ay kalırdı adamlar kapı aşındırırdı işte babadan kalma bir alışkanlık önceleri babama kızardım ne kadar uğraşıyor benide bağlıyor diye akşamın 2-3 lerine kadar sanayide kış kıyamette fakat o çalıştıkça mutlu oluyor yüzünden anlıyorum tabi bende kendi açımdan haklıyım delikanlı çağlarım gezip dolaşmak piyasa yapmak gerek ;)neyse fazla uzatmayım babam daha sonra yeni bir araba aldı artık uğraşmıyorum dedi teknoloji gelişti mertlik bozuldu hesabı ben arabayı kullanmalıyım araba beni değil der halada der sağolsun işte bende eskiden beri gönlümde bir dodge yatıyordu fakat bamamı kandırmak ne mümkün olmaz da olmaz geçen sene ekim ayında aldım arabayı yukarıda önceki sayfalarda yazmıştım bir senemiz bitti tabi bu zaman içinde yavaş yavaş toplayıp aynı zamanda kullanıyordum hala bana göre eksikleri var çokta ıvır zıvır bağlamak istemedim üzerine sade olsun sağlam olsun beni yolda dağda bayırda bırakmasın allaha şükür oda bırakmadı hatta
belki gülersin arabada neler var neler taşıdığım hamallığa bak motor indirecek kadar takım taklavat çalaskar dahil uyku tulumları battaniye matlar termos çay kahve hazır çorba peksimet kamp tipi lüks ve ocak tencere tava demlik sahan mangal teli buzluk ve diğer teknik ekipmanlar olmazsa olmazlarım dağa çıktım canım çay yada kahve istedi aç kasayı mutfak hazır.
fazla dağıttım konuyu işte dostum durum bu araba toplamak sonu olmayan bir araç zorlukları da olsa seni bıktıracak kadar moralini bozacağı anlar olacak aldığın güne lanet edeceğin zamanda gelecek hepsi olacağına varır araba toplarken nerede sıkıldın bunaldın bırak hemen bırak çalışma çık dolaş kafan sakinlesin 3-5 gün elleme çalışırkende acele etme sen bunu kendin için topluyorsun .
jant lastik dodgeyi güzel gösterir fakat yürürünü mutlaka kontrol et kazasız belasız güzel günlerde kullanman dileğiyle hoşçakal

merhaba wilde. yazılarını okudum. sen yazmaktan üşenmemiş bir emek vermişsin bende üşenmedim okudum. evet doğa ve insan mükemmel ikili. bende senin kafadayım. keşke hep doğayla iç içe olsam ama bu imkan meselesi. arkadaşlar arsında lakabım doç hasan a çıktı. bende onlara hep şunu derim. LANET OLSUN İÇİMDEKİ BU DOÇ SEVGİSİNE. bendede aşırı bir 4*4 merakı var. ilk land rover aldım sonra pajerom vardı dodge aldım onu dizel yapmıştım hemde perkins taktım ama olmadı sattım. malum maddi durum iyi deyil. tekrar 88 100 doç aldım birkaç ay oldu. onu ayağa kaldırmaya çalışıyorum. benzinli gaz taktım ama yinede çok yakıyor. neyse önceki doçtada aynı şey vardı bundada var. şanzıman problemi.3 ile 4 arasında bir terslik var sanki. 3 te bağırıyo 4 e atıyorum araba bayılıyor sanki. sende uzmanlık var belli. bana fikir ver ne yapayım. sen galiba karabağlardasın ilnda arabanı görmüştüm. orada çıkma neler bulabilirim. mesela ön lere doğalmatik bakıyorum. yenisi tuzlu geldi. beni aydınlatırsan memnun olacağım . saygılar...

merhaba hasan sana katılmamak ne mümkün lanet olsun içimdeki bu doç sevgisine ;)
her güzelin bir kusuru olduğu gibi diyeyim artık dodgeninde bazı kusurları var yakıt olayı ortalama şu anki fiyatlarla genelde 400 civarı yakar 3.viteste bağırıyor 4. viteste bayılıyor demişsin bu arazili olanlarda normal. dişli oranlarından kaynaklanan bir durum 5 ileri modellerde böyle bir sorun yok şimdi 250 şanzımanı ve difransiyeli yara açar masraf ağır olur yada 100 lük normal bir difransiyel ile bu bayılmayı bir nebze engelliyebilirsin .
çıkma parça konusunda dikkat etmek gerek bazen yenisinden daha yüksek rakam istiyorlar karabağlarda çıkma dodge satan bir uydurukçu yakup var genelde bu işin piyasasını elinde tutuyor ayrıca gene karağbağlarda akmercanlar var onlarda yeni satıyor 5. sn de olduğunu söylüyorlar gidip bakmadım bilemiyorum bana çok ters kalıyor .
1.sn de atılgan otomotiv var onda doğalmatikleri bulabilirsin sıfırı 200-250 arası bir şeydi istersen telefonunu vereyim sanırım reklama girmez istanbula yollayabilirler 0232 433 77 48 hurşit bey yada kadir bey ile görüşebilirsin ismimi ver yardımcı olurlar bu arada ismim yunus emre kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.