S100 4X4

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keros Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 145
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 146,265
Ynt: S100 4X4

SELAM bence dodge unimog gmc chevrolet agır abiler yani kumda batarlar fakat off road camur ve tırmanmada bence bircok arazi aracından iyi cok güçlü motoru sanzımanı diferansiyeli cok ama cok güçlü bende 60 model willys vardı kasa el yapımı uzun kasa klima sunroof hid. direksiyon hersey taktım ön cj 6 diferansiyel arka dodge 100 ama aynası mahruti 41 11 tabiki cj serisinin en iyi motoru olan enter düz 6 silindir tek bogaz karbüratörlü 2800 motor vede cj 6 sanzıman t 176 4 ileri 1 . vites agır takviyeli tabiki arasi vitesi rauf ustadan yaptırmıstım özel bi sanzıman uydurmustu cj 5 tek kol 5 kademeli arazi vitesine benziyodu çok özeldi ön diferansiyelini kendimiz yaptık helezonlu sistem hem de makaslı aracımı geçen sene kaza yaptıktan sonra satmak zorunda kaldım eger param olursa bi doç alıp aynı sekilde toplamak istiyorum dodge ların bi artısıda diferansiyeli cok geniş oldugu için egimde dengeyi iii saglıyor

Etiketler

merhaba arkadaşlar ben Bülent. öncelikle herkese merhaba. karadenizin bir dağ köyünde imamım.7-8 bin ytl civarı arazi aracı düşünüyorum. Lada niva ile dodge s 100 arası kararsız kaldım. lada nın arazi performansını, doç'un ise güçlü yapısı ve işlevselliğini beğeniyorum fakat arazi performansı ve yakıtı beni düşündürüyor.Köyde yaşadığım için her işi görecek her yola girecek her yükü taşıyacak çatır çatır kullanmaya bana mısın demeyecek bir araç lazım. ayrıca off-road tutkunuyum birazda işin bu yönü var.sizce lada alıp arkaya römorkmu takayım ,yoksa tercihim doç'mu olsun? Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

bülent bey arkadaşım aramıza hoş geldiniz karadenizin hangi bölgesindeki dagındasın ? benim sana tafsiyem uygun bütceyle ve ekonomik kulana bilecegin arac niva derim üstüne bir sepet arkasınada bir romork taktınmı her işini görür

merhaba kaşif arkadaşım.öncelikle teşekkürler.kastamonu/taşköprü'nün bir dağ/orman köyündeyim.buraların kışları çetin geçer.rakım da biraz yüksek.yani kış şartları yoğun.niva tam buraların aracı fakat S 100 lerede gönlüm kayıyor(güven vermesi açısından) aslında bende senin gibi düşünüyordum fakat birden doç aşkı hasıl oldu. birde o paraya en fazla 93-95 arası lada bulabilirim ki eskisi problem çıkarabilir diye düşünmüyor değilim. doç bu anlamda daha sağlam gibi duruyor.

meraba bülent hocam hoşgeldin. aradığın fiyatlara güzel bir s100 bulabilirsin orjinalini fazla bozmazsın belki arayacağın hidrolik direksiyon ve hidrolik debriyaj yani mekanik olmasın arazi şartlarında yüklüyken yada dik bir rampaya cıkarken durup kalktığında araba cok silkeler onun için dedim sonra sı 4 tane geniş tabanlı lastik takabildiğin en büyük ebatlarda olsun ondan sonra arkaya bir kurt ağzı bağlarsın römrk takmak için felan cok güzel olur köy şartlarında lada yapamaz onun yaptığını. ama lada yıda kötülemiyorum bu sadece benim fikrimdi.

merhaba arkadaşlar.S 100 benzinli ve pw 250 nin dizel yakıt tüketimini bilen .motor güçleri hakkında bilgisi olan varmı.

selam millet hocam valla bence dagda bayırda gidecek olan geniş yüke vurulacak saglam güçlü olanı seçmeniz sizin için daha hayırlı olur bence dodge s100 kalın dişli lastik lpg sizin işinizi görecektir lada dar kısıtlı küçük ve dodge göre daha pasif kalır bence

Doch arazide standart haliyle lada dan daha çok yorar. Yani yol almak istiyorsanız lada derim. Ama büyük lastik ve kilitli diferansiyelle doch derim. Tabi benzinlisinin yakıtına katlanabilirseniz.

Merhaba Göktuğ bey. benzinlilerin lpg'li haliyle tüketimi ne olur, ayrıca kilitli diferansiyelin maliyeti hakkında bilginiz var mı?yani s 100 ün arazi performansının ve yakıt tüketiminin makul düzeye gelmesi için ne kadar bir maliyet gerekir? Tabiiki astarı yüzünden pahalıya gelirse Lada'ya yöneleceğim. Sonuçta Lada'da benim işimi görür. Tüm arkadaşlara değerli tavsiyeleri için şimdiden teşekkürler

Tam olarak bilmiyorum ama 6 silindirli benzinli bir motor 2 tonun üzerinde bir araçta iyimser olarak LPG ile 300 krş un altında yakmaz. Kilitler ise çok çeşitli ama %100 bir kilit 900-1200 dolar arasında değişiyor. Bence lada sizin işinizi görür. Macera arıyorsanız doch.

Arif Demirsoy isimli bir türk tasarımcısı tarafından sanal ortamda yeniden yorumlanan s100'ü sizlerle paylaşmak istedim.
tasarımcı arkadasın internet sitesi http://www.demirsoy.com ilgilenenler veya merak edenler diger tasarımlarına burdan bakabilir.

Öncelikle aracın standart hali sanal ortamda 3 boyutlu olarak çizilmiş

demirsoy_com_fargo_03.jpg

Daha sonra aracın her köşesini nakış gibi teker teker özenle çizerek aracı bu hale getirmiş. emeginden dolayı tasarımcı arkadaşımıza tesekkur ediyorum.

demirsoy_com_fargo_02.jpg

demirsoy_com_fargo_01.jpg

selam arkadaşlar dodge s100 hakkında yanlış düşünen arkadaşlar var.bende dodge s100 var alalı 3 ay oldu performansı süper bence defenderden daha iyi performans çıkarır bizim buralarda kar yağdımı yarım metreden fazla yağar daha kar yüzü görmedi aracım kısmetse yakında görecek karda performansı nası olur görücem

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.