Rüzgar Hüseyin Kitabıyla Yine Aramızda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan selmasoyak Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,258

selmasoyak

Yeni Üye
2014'ün bir yaz akşamı kaybettiğim Yoldaşım Rüzgâr Hüseyin yaşamı bir yol masalı olarak tanımlardı.
O'na göre yaşamak gezmek, keşfetmek, görmek, anlamak, gittiği her yerde insanların yaşamına dokunmaktı. Upuzun yıllar boyu gezdi, yazdı, gezdi, yazdı.. Ta ki sonsuz yollara gidene kadar..
Ardında kalan ben O'nun yıllarını dolu dolu yollarda yaşarken yazılara döktüğü gezi anılarını RÜZGÂRIN GETİRDİKLERİ adı altında kitaplaştırdım: Tam 4 cilt. Bu serinin ilk kitabı olan RÜZGÂRIN GETİRDİKLERİ 1 , Sokak Yayınlarından yayın hayatına girdi.
Aşağıda verdiğim linkte Rüzgâr'ın kitabının Sokak Yayınlarınca tanıtımını görebilirsiniz.
Kitabın yazarı tabii ki Hüseyin Pelit.. Yayınına aracı olan ben aynen O'nun deyimiyle sesleniyorum sizlere: Kemerlerinizi bağlayın gezi başlıyor.

Yıllar gectikce anılar birikti, hayaller... - Sokak Kitapları Yayınları | Facebook

Rzgarn getirdikleri 1

Rzgarn getirdikleri 1

2014'ün bir yaz akşamı kaybettiğim Yoldaşım Rüzgâr Hüseyin yaşamı bir yol masalı olarak tanımlardı.
O'na göre yaşamak gezmek, keşfetmek, görmek, anlamak, gittiği her yerde insanların yaşamına dokunmaktı. Upuzun yıllar boyu gezdi, yazdı, gezdi, yazdı.. Ta ki sonsuz yollara gidene kadar..
Ardında kalan ben O'nun yıllarını dolu dolu yollarda yaşarken yazılara döktüğü gezi anılarını RÜZGÂRIN GETİRDİKLERİ adı altında kitaplaştırdım: Tam 4 cilt. Bu serinin ilk kitabı olan RÜZGÂRIN GETİRDİKLERİ 1 , Sokak Yayınlarından yayın hayatına girdi.
Aşağıda verdiğim linkte Rüzgâr'ın kitabının Sokak Yayınlarınca tanıtımını görebilirsiniz.
Kitabın yazarı tabii ki Hüseyin Pelit.. Yayınına aracı olan ben aynen O'nun deyimiyle sesleniyorum sizlere: Kemerlerinizi bağlayın gezi başlıyor.

Yıllar gectikce anılar birikti, hayaller... - Sokak Kitapları Yayınları | Facebook

Ekli dosyayı görüntüle 6427

Selma Abla , elinize sağlık. Gerçekten güzel olmuş. Hüseyin beyin yazdıkları ve sizin azminiz ile ortaya güzel bir çalışma çıktı. Hüseyin beyi tanıyanların , kitap ile eski arkadaşlarını hep yanında bulunduracaklarını , yeni tanıyacak olanlarında böyle bir yol arkadaşından kesinlikle vazgeçmeyeceklerini düşünürüm. Sağlıcakla kaldığınız yerden sizin devam etmenizi temenni ederim.

Hüseyin abiyi tanımış birlikte yolda,kampta sohbetini ve nüktelerini dinlemiş biri olarak arkasından anılar bırakmasına
ve derleyip yazılı esere dönüştürmenize çok sevindim.

Emeğinize sağlık Selma Abla,

Rüzgar abimizin kitabını merakla bekliyorduk. Hüseyin Abinin harika gezi yazılarının kitap haline gelmesiyle ebediyen yaşayacaktır.. Elinize sağlık Selma Abla.

Son düzenleme:

Rüzgar'ın 16 Mayıs 2011 tarihli bir mesajından.O yıllarda kitap bastırmak istediğinden bahsetmişti. Selma Abla'nın emekleri sayesinde toparlandı ve birinci cilt yayında. Selma Abla'ya bu eser için çok teşekkür ediyoruz.

useroff.gif
RÜZGAR

Ynt: Haydi Pelepones'e
« Yanıtla #104 : 16 Mayıs 2011, 22:42:53 »
Peleponesin niyet torbasının ikinci bölmesinden bakalım neler çıkıyooorr...

.....

*** "züğüret gezençi" Teşvik edici yazınız için teşekkürler.Daha blog bile açamadım değil ki kitap. Ama bir ara tüm gezi anılarımı bir araya toparlamak istiyorum açıkçası. Bir gün... kısmet artık..

.....

Artık sıra beşinci bölümde....Haydi Peleponese devam edelim birlikte..

Son düzenleme:

Sevgili dost büyüğüm Hüseyin ağabeyi tanımak, inceden inceye muzip dokundurmalarını yakalamak, farkettiklerini paylaşmak ve üzerinde karşılıklı sohbet edip tekrar düşünmek yalnızlığımı ortadan kaldıran keyifli zaman dilimleriydi.

Doğrusu verdiğiniz bu habere çok sevindim. Yoldaşlığınıza saygılarımı sunuyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 6427

Sayın Soyak, bu habere çok sevindim. Sayın Rüzgar’ın çok güzel ve esprili diliyle yazdığı gezi anılarını okumak büyük bir zevkti. Karavanda neyin nerede olması gerektiği konusundaki deneyimli önerileri hep aklımdadır. Gezi anılarının kitaplarda toplanması, bu türlü literatürün çok az olduğu Türkiye‘de karavancılar için değerli bir kaynak olacak. Böylesine güzel bir Türkçeyle yazılan gezi anılarını Türk karavancılığına kazandırdığınız için çok teşekkürler. Tekrar etmekte fayda var, içeriği ve yazı dili bir birini böylesine tamamlayan gezi anıları nadir bulunur. Bu kitaplar benim kütüphanemi süsleyecekler.

Internetten aldığım bu resimde kitabın görünüşü çok hoşuma gitti.
Rzgar

Sevgili dost büyüğüm Hüseyin ağabeyi tanımak, inceden inceye muzip dokundurmalarını yakalamak, farkettiklerini paylaşmak ve üzerinde karşılıklı sohbet edip tekrar düşünmek yalnızlığımı ortadan kaldıran keyifli zaman dilimleriydi.

Doğrusu verdiğiniz bu habere çok sevindim. Yoldaşlığınıza saygılarımı sunuyorum.[/QUOTE

Teşekkürler.. Sizlerin dostluğunu ve sevgisini kazanmış bir insanın yoldaşlığını yapmış olmanın onuru yaşamımın serveti
Sayın Soyak, bu habere çok sevindim. Sayın Rüzgar’ın çok güzel ve esprili diliyle yazdığı gezi anılarını okumak büyük bir zevkti. Karavanda neyin nerede olması gerektiği konusundaki deneyimli önerileri hep aklımdadır. Gezi anılarının kitaplarda toplanması, bu türlü literatürün çok az olduğu Türkiye‘de karavancılar için değerli bir kaynak olacak. Böylesine güzel bir Türkçeyle yazılan gezi anılarını Türk karavancılığına kazandırdığınız için çok teşekkürler. Tekrar etmekte fayda var, içeriği ve yazı dili bir birini böylesine tamamlayan gezi anıları nadir bulunur. Bu kitaplar benim kütüphanemi süsleyecekler.

Ekli dosyayı görüntüle 6436
Rüzgar'ın 16 Mayıs 2011 tarihli bir mesajından.O yıllarda kitap bastırmak istediğinden bahsetmişti. Selma Abla'nın emekleri sayesinde toparlandı ve birinci cilt yayında. Selma Abla'ya bu eser için çok teşekkür ediyoruz.

useroff.gif
RÜZGAR

Ynt: Haydi Pelepones'e
« Yanıtla #104 : 16 Mayıs 2011, 22:42:53 »
Peleponesin niyet torbasının ikinci bölmesinden bakalım neler çıkıyooorr...

.....

*** "züğüret gezençi" Teşvik edici yazınız için teşekkürler.Daha blog bile açamadım değil ki kitap. Ama bir ara tüm gezi anılarımı bir araya toparlamak istiyorum açıkçası. Bir gün... kısmet artık..

.....

Artık sıra beşinci bölümde....Haydi Peleponese devam edelim birlikte..

Bu kitap dizisiyle Rüzgâr yine sizlerin arasında ve benimle olacak.. Yoldaşı olmakla onurluyum

Doğrusu verdiğiniz bu habere çok sevindim. Yoldaşlığınıza saygılarımı sunuyorum.
Teşekkürler.. Sizlerin dostluğunu ve sevgisini kazanmış bir insanın yoldaşlığını yapmış olmanın onuru yaşamımın serveti

Bu kitap dizisiyle Rüzgâr yine sizlerin arasında ve benimle olacak.. Yoldaşı olmakla onurluyum
Rüzgar abimizin kitabını merakla bekliyorduk. Hüseyin Abinin harika gezi yazılarının kitap haline gelmesiyle ebediyen yaşayacaktır.. Elinize sağlık Selma Abla.

Bu kitap dizisinin hayata geçirilebilmesi için beni teşvik eden ve en zor günlerimde bana destek veren dağ çiçeğine ve Ferhat Şirin'e müteşekkirim gönülden. Teknoloji açıklarımı her zaman bu muhteşem dostlar kapatıyorlar sağ olsunlar. Aşağıda verdiğim linkleri tıklayarak kitap tedariki mümkün.
Hepinizin mesajlarını okuyorum yanıtlamaya çalışıyorum ama bilgisayar teknolojisini mükemmel kullanamadığım için bazı yanıtları eksik ve başka yerlerde vermiş olabilirim. Sizlerden biri olan beni ve eksiklerimi hoş göreceğinize inanıyorum.
Sevgilerimle

Rüzgarın Getirdikleri 1
Pandora - Rüzgarın Getirdikleri 1 - Hüseyin Pelit - Kitap - ISBN 9786051487182
Rüzgarın Getirdikleri 1

Bu kitap dizisinin hayata geçirilebilmesi için beni teşvik eden ve en zor günlerimde bana destek veren dağ çiçeğine ve Ferhat Şirin'e müteşekkirim gönülden. Teknoloji açıklarımı her zaman bu muhteşem dostlar kapatıyorlar sağ olsunlar. Aşağıda verdiğim linkleri tıklayarak kitap tedariki mümkün.
Hepinizin mesajlarını okuyorum yanıtlamaya çalışıyorum ama bilgisayar teknolojisini mükemmel kullanamadığım için bazı yanıtları eksik ve başka yerlerde vermiş olabilirim. Sizlerden biri olan beni ve eksiklerimi hoş göreceğinize inanıyorum.
Sevgilerimle
Rüzgarın Getirdikleri 1
Rüzgarın Getirdikleri 1

Rüzgarın Getirdikleri 1
Rüzgarın Getirdikleri 1
Rüzgarın Getirdikleri 1
Rüzgarın Getirdikleri 1

Ekli dosyayı görüntüle 6436
Beğendiğinize çok sevindim.

Selma hanim , Huseyin abimizin hem ogretici hem de eglendirici gezi yazilarini okumak ayricaligini bize kazandirdiginiz icin cok tesekkurler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR