rubicon 2.8'in artıları eksileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brooklyn3476 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,379

brooklyn3476

Ana Kamp
Arkadaşlar herkese selamlar. Rubicon 2.8 crd almayı düşünüyorum, fakat bu aracın arazide artıları olduğu kadar eksileride olabileceğini varsayarak aracı kullanıp bilenlerin fikirlerine ihtiyacım var. Cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Etiketler
Ynt: rubicon 2.8'in artıları eksileri

şu an için fiyatı nedeniyle bu aracı arazide kullanan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez...ancak teknik verilere dayanarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim, uygun modifikasyonlarla araize daha üstün bir araç olduğunu düşünmüyorum...

merhaba
jeep.com un resmi sitesinde 2010 yili icerisinde wrangler ile toyota fj cruiserin bagimsiz bir kurulus sonucu yapilan testin galibi wrangler idi.
yanilmiyorum 4*4 low 1:4 oraninda tekerlere tork dagitimi yapiyor.
bu oran 2010 chereokee ve grand cherokeede 1:2.72.
siz bu sitede inceleme yaptiginizda chereokee ve grand cherokeenin arazi perfonmasindan herkesin memnun oldugunu gorursunuz.
heleki tam arazi araci olarak uretilen wrangler ile hic bir hayal kirikligi yasamazsiniz.
sevgiler.

rocktrack şanzımanlı araç ,amerikadaki kaya offroadları için kullanılmakta,zaten adı üstünde, bizde öyle kaya tırmanışları yapılmadığı için çamurda bu şanzıman oranı ne kadar kullanışlı olur bilemiyorum
ayrıca araç kayganlaşmış asfaltta giderken fulltime 4x4 özelliği yok,direk part time ve merkezi kilitliyor
bence buda biraz kasıp,rahat bir sürüşü bozabilir gibime geliyor

full time 4*4 arac alacak olursa adres cherokee ve grand cherokee dir.
bu araci asfaltta 4*4 neden kullansin 4*2 modunda kullacak bu nedenle kasma olmayacak. kastin karda yagmurda sehir ici ise 4low degil 4higt secenegi ile kullana bilir be 50 km civarina kadarda kasma olmaz.
amac sehirici kullanim agirlikli ise adres cherokee ve grand cherokeedir. Arazide de en az wrangler tadinda surusler yapar.

wrangler icin diyecek soz sudur.
benden daha hizli gidebilirsin daha konforlu gidebilirsin ama ben her yere giderim sozu ki tam wranglere uygun bir sozdur.
bu soz formda bir arkadasin imzasi. burada da tam yerine oturdu hani.

bende 2010 choreke sport var slect trac 2 sistemli ben dahi yurt disi formlarini inceledikce wrangler ile degistirmeyi dusunuyorum.

sevgiler.

ben zaten arazide bir eksiği olacağını düşünmüyorum,ama araziye gidene kadar,hele uzun yolda daha yıpratıcı,gürültülü olacaktır,testlerden de anlaşılmakta,
alacak olsam yeni gc yii tercih ederim,daha fiatlı ama bence her iki işlev bir arada,tabiki bana göre
her ikisinin mukayeseli testlerini izledim,yeni gc çok başarılı,ve konforu tartışılmaz
neticede ne yapacağınıza ve ne istediğinize bağlı,
selamlar

Bu araçların hastalığı aracın elektrik tesatını yakması imiş.(2,8 olanlar!)Tesisatla beraber motor kapakları ve plastik bazı aksamlarda yanıyor.Yeğenim bu şekilde tesisatı yanık bi Rubicon aldı.Uyguna alır toplarım diye ama Türkiyede çıkma parçalarını bulamadı.Bulgaristandan getirmeye uğraşıyordu en son.Sahibindende de 2.8 crd cherokee hasarlı araçlarda da tesisatı yanık olarak satılıktı.Bunların hastalığı deniyor.Bende Amerikancılara falan sordum ama zor dediler tesisat için: :(

dolaposman' Alıntı:
Bu araçların hastalığı aracın elektrik tesatını yakması imiş.(2,8 olanlar!)Tesisatla beraber motor kapakları ve plastik bazı aksamlarda yanıyor.Yeğenim bu şekilde tesisatı yanık bi Rubicon aldı.Uyguna alır toplarım diye ama Türkiyede çıkma parçalarını bulamadı.Bulgaristandan getirmeye uğraşıyordu en son.Sahibindende de 2.8 crd cherokee hasarlı araçlarda da tesisatı yanık olarak satılıktı.Bunların hastalığı deniyor.Bende Amerikancılara falan sordum ama zor dediler tesisat için: :(

böyle bişey mümkünmü...
hele de günümüzde...
gaz halatı için binlerce aracın geri çağrıldığı bir dönemdeyiz...
türkiyede kaç tane rubicon var kaç tanesi piyasada dolaşmışta hastalığı bilinir hale gelmiş?
10 tane bile böyle mükerer arıza çıksa yer yerinden oynar dünyada...
zor yani söylediğiniz...
tesisatı yanmış ta olabilir, bunun nedenlerini falan iyi kurcalamak lazım, herhangi bir etmen olmadan kendi kendine de yanabilir, ama bu da her araç için mümkün ve tamamen şans yani...

aynen 2,8 crdlerde böyle sıkıntılar olmuş 1-2 tane bende duydum, o yüzden benzinlide karar kıldık. 3,8 benzinli, tek kapı, manuel. cuma günü amerikadan gemiye yüklemişler. hayırlısıyla 20 güne kadar gelicekmiş.

Tek kelimeyle muhtesem bi alet alalı 8 ay oldu ve çok mutluyumm düşünmeden alabileceğiniz bi alet:smiley: Bi eksizsinden bahsediyolar çok yağmurda hafif su alabiliyomuş gerçi su kanalları çıkışı var oda problem değil :smiley:

Aracımız 2 hafta önce geldi, şu anda Garaj offroad Nesim ustanın ellerine emanet, gerekli modifikasyonlardan sonra resimleri yükliycem.

SATILIK 2010 MODEL JEEP RUBİCON 2.8 CRD

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-2010-model-full-offroad-donanimli-ilk-sahibinden-rubicon-49458909/detay/?source=promotion_chva

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri