Römorkta Denge Problemi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Edirne Dağcısı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,348

Edirne Dağcısı

Niva gölgesi yeter
Yer
Edirne
ustalar bu römork kendi imalatımız.7 yıldan beri kullanıyoruz ama yüksek ve ağır 750kg kadar yüklerde yoldaki bozukluklardan bir başladımı sallamaya 40kmye düşmeden durmuyor bir sağa bir sola yaylanarak sallanıyor.ne kadar dengeli yüklesek farketmiyor.amatisörleride sağlam.viraj demiri koymadık ondan kaynaklana bilirmi acaba.

P1000310

P1000354

Etiketler
Ynt: Römorkta Denge Problemi?

İyi günler.Sizin romork resimden gördüğüm kadarıyla şaseye makas bağlantısı tek küpe ile yapılmış arka tarafı yay ile şaseye monte edilmiş(üstten) gezyeyi ondan yapıyor,bütün makas koysaydınız gezme yapmazdı,saygılarımla.

Arkadaşım senin arabanda sorun yok. Sorun römork dizaynında...

2 hata var, eğer önerilerimi dikkate alırsan.

1- Helezon yayları mutlaka çıkart ve makas koy.
2- Tekerler römorkta tam ortada duruyor, bu olmaz eğer bu miktarda yük atacaksan mutlaka tekerler arka tarafta olmalı.
(Eğer küçük römork olsa idi, sadece hafif yükler için buna gerek kalmazdı)

Ben uzun yıllar boyu hafif römork kullandım ve yaptım sattım.

tekerleklerin ortada olmasının sebebi ağiırlğın araca gelmemesi içindir.helozonlar ise nazik yüklerin bile taşınabilmesi için bir mercedes gibi yolda yumuşacık gider.makas kabadır çok yüklemeden römork yaylanmaz bile.ben çözümünü buldum.viraj demirini taktım oldu.

romorklarda tavsiye edilen ön ağırlık elinizle romorku kaldırdığınızda 25 kg yükü geçmeyecek şekilde ayarlamalısınız tekerlerin ayarırnı,romorkun burun ağırlığı araca çok baskı yapmamalıdır.buna rağmen sıkıntı geçmezse yaylar ve makasları tekrar gözden geçirin

sizin bağsettiğiniz 25 kg ağırlık olayı sadece topuz sistemler için geçerlidir.çünkü topuzun yuvasında daha emniyetli kalması içindir.benimki kurt ağzı

P1020338

Haklı olabilirsiniz okuduğum yerde kurt ağzı veya topuz diye ayırım yapmamış..
sürekli tekne çektiğim için şunu söyleyeyim en azından arabama gelen yükü dengelemek için dedikleri ağırlığa uyamayı tercih ederim..
daha başka bir boyutu var romorku elimizle kaldırdığımızda belinize gelen yükü de düşünmek te fayda var...

Denge ayağının çalınmaması için ne yapmalı römorku sokakta direğe bağladıktan sonra d ayağı istenirse çıkarılabilir çıkarılmaması için nasıl bir mekanizma yapılabilir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR