Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,871
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

Sevinemedim bile. Hatasız tamamladığı halde, ve motor keşmekeşi içinde nasıl görülüpte 40 puanı silinmiş anlamadım ve şikayet dilekçesini yazdı Mustafa. Ama geriye dönük bir anlam ifade etmiyor. En azından ileride olabilecek aksaklıklar konusunda birşeyler yapılmasına vesile olur.

Etiketler

Benim sınavımda aynı komedi ile geçmişti. Al bin dediler bindim bi baktım hoca arabada çay içiyor. Dedim ne oldu. Geçtin dediler. Ben de ne diyeyim iyi dedim :smiley:

Hahahaha iste bu yuzden benim halen A2 motor ehliyetim yok :smiley:Zaten artik gerekte yok.
Ebru yenge tebrikler.Burgman i haketmissiniz.Ayrica size ve Mustafa abime cok yakisir.

Mustafa ayın 18'inde ikinci motor sınavına gireceğim.Hayırlısı ile şu ehliyeti alınca ufak bir scuter almayı düşünüyorum.Yamaha 250 cc X MAX abs tavsiye edermisin?

Image

Mustafa bu modeli abs li olduğu için beğendim.180kg olduğundan karavanın arkasında taşınmaz sanırım.

Abi tasinmasina tasinir da 180 kilo ciddi agirlik karavan arkasina alinacak motorun bence 100 kiloyu gecmemesi gerek.

ABS hususuna gelince ,nedense yanlis bir kani var toplumumuzda "motor durmaz".Inan bana motorlu tasitlar arasinda en kisa durma mesafesi motorlarindir.En hizli ivmelenme motorlarda oldugu gibi..Sebebi gayet acik tekerlek basina binen agirlik miktari.
Bence dikkat edilmesi gereken en onemli husus on tekerlegin disk fren mekanizmasina sahip olmasi hele cift tarafli 2 disk ile fren yapilan bir sistemse inan senden hizli kimse duramaz.Bu ayni zamanda baska bir tehlikeyi de beraberinde getirir.Suratin yuksek degilse dokundugun anda tekerlegi kilitler ve %100 kayarak dusersin.On freni kullanmayi zaman icerisinde ogrenirsin ve ogrendiginde inan bana hem usta bir motorsiklet soforu olmussundur hemde istedigin mesafede durabilirsin.Internete stopie diye yazip cikan motor videolarini seyredersen on frenin motor icin onemi biraz daha iyi anlasilmis olur.Alttaki resimde on fren ile yapilmis bir akrobasi hareketi ne kadar kisa mesafede durulabilecegini anlatir gibi..Yine de ABS dogru ve yerinde bir tercih....hayirli olsun diyeyim mi?:smiley:

Stopie

Nasipse tatile çıkmadan almayı düşünüyorum.Özelliklede senin tavsiye ettiğin abs'li modelini.

ben ABS'li de kullandım normal de. Mustafa'ya kesinlikle katılıyorum ama bunları yol yaptıkça daha iyi anlayacaksınız. İlk zamanlar ön fren kullanımı biraz zor oluyor ama öğrendiniz mi süper. Ben sizin yerinizde olsam çok büyük bir motor düşünmezdim. Hem karavan arkasına yapacağı ağırlık hemde onun yüklenmesi ve indirilmesi sırasında olabilecek zorluk.

zentoz' Alıntı:
ben ABS'li de kullandım normal de. Mustafa'ya kesinlikle katılıyorum ama bunları yol yaptıkça daha iyi anlayacaksınız. İlk zamanlar ön fren kullanımı biraz zor oluyor ama öğrendiniz mi süper. Ben sizin yerinizde olsam çok büyük bir motor düşünmezdim. Hem karavan arkasına yapacağı ağırlık hemde onun yüklenmesi ve indirilmesi sırasında olabilecek zorluk.
Özgür bey: sizinde tavsiye ettiğiniz gibi abs'li bir model alacağım.Bu arada ikinci imtihan çift dikişlide olsa 90 puan alarak ehliyeti aldım.

Cift dikis iyidir.Bence sana yine vermezlerdi ama Ebru yenge kameraya alip Ugur Dundar'a sikayet edecegim dediyse ondan vermislerdir :smiley:)Saka bir yana hayirli olsun..Allah kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri