Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,858
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

mustafayetim' Alıntı:
Haşmet bey:aslında kafamdaki en büyük şüpheyi biraz daha deşmiş oldunuz.Acaba motor alırsam çocuklar ilerki yaşlarda buna binmek isteyecek bir kaza yaparlar ise vb sorular...
Mustafa Abi 9 yasimdan beri motor kullaniyorum.Sayisiz kaza atlattim.Kirilmadik kemigim neredeyse kalmadi.Allah'tan buyuk kaza yapmadim.Kucuk kazalarin bile izleri halen vucudumun bazi bolgelerini bicaklayarak canimi yakiyor.Kizim dogdu.Once cok sevdigim motorumu kilitledim depoya (Honda CBR 1000RR kendileri) halen depoda duruyor.Ne yanina gittim, ne kendini gordum bir daha.Sat dediler; satmadim da cunku.. hadi cunkusu bende kalsin.Halen yanimdan bir AYANBUYSA (aramizdaki samimiyetten ben boyle derim kendilerine asil ismi Suzuki GSXR1300 Hayabusa) gecse Ebru'ya yarin aliyorum bir tane derim. Eger Bilal ve Enes'e samimi soyluyorum kotuluk yapmak istiyorsan git kendine motor al.Cunku babam beni 4 yasimda Vespa ile tanistirmisti.

Amacim maksadimi asmak degil sadece insanlarin motorla tanisma yasinin 30 uzeri olmasi kanaatindeyim.Yoksa ya sofuoglu olunuyor, ya mezartasina isim..En iyi iki tekerlekli 30 yasina kadar bisiklettir..

Biraz agir oldu galiba ama sevdigim insanlar beni anlayisla karsilayacaklardir diye dusunuyorum.

Saygi ve sevgilerimle
Mustafa GULER

Etiketler

Mustafa Güler bey benim aklımdan geçirip de buradan yazmaya elimin varmadığı hislerime tercüman olmuşsunuz. Benim niyetim Mustafa Yetim beye telefonla bu düşüncelerimi söylemekti. Biliyorum ki içimizde bir çok dostumuzun motosikleti var, benim gibi bir çok kişi de sevdasını taşıyor. Bu nedenle bu endişelerimi yersiz bulan, hatta bana kızacak olanlar olabilir. Ama ben de mesleki tecrübelerimle ve aldığım ileri sürüş teknikleri eğitimimle motosiklet hakkında bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim :smiley:

Mustafa ve Haşmet bey: bu konudaki tecrübeleriniz benim için çok değerli devamını bekliyorum....

Syn,Mustafa bey ve ailesi,

Gezinizi büyük bir keyifle eşimle takip ediyoruz.Ellerinize sağlık,çok keyif aldık.

Mustafa bey bir sorum olacak.Shengen vizesiyle Yunanistan,İgoumenitsa(feribotla),İtalya,isviçre rotasından gidersek,dönüşü aynı yoldanmı yapmamız gerekir,yoksa Shengen vizesiyle Avusturya ,macaristan,Sırbistan,Bulgaristan üzerinden transit geçiş yapıp Kapıkuleden giriş yapılabilyormu.?

Kusura bakmayın samimiyetinize binayen soruyorum,bilgi almak için tecrübeli karavancıların deneyimleri bize ışık tutuyor.

selamlar....

İrfan Toprak.

İrfan bey selamlar.Eğer şengen vizeniz multipıl yani çoklu girişli olur ise şengen sistemine dahil olan bütün bu yazdığınız ülkere giriş çıkış yaparsınız problem olmaz.Şengene dahil olmayan Sırbistan , Bulgaristan ve rotanızdaki İsviçre'de dahil.Gezin görün ancak bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin selamlar.

Mustafa bey,

tekrar teşekkür ederim,size acizane tavsiyem,motorsiklet işine hiç bulaşmayın.1990 dan beri 23 yıldır motorsiklet kullanıyorum.Enson Kawasaki zx 636 ninja ile takla attım ve gözümü baltalmanı hastanesinde platinli bir bilekle açtım.Resimerdeki kum rengi olan motorsiklet.

http://irfantoprak.tr.gg/Motorsiklet.htm

eşim ve çocuklarım racing motorsikletlerde arkada tutunamadıklarından crusser tipi motor aldım.Ama ninja hastalığımdan aylarca sabrettim 2007 kasa zx10 Kawasaki almaktan kendimi alamadım.karavanda motorsiklet yeri ayırıp gezmek ayrı bir tutku mu olsa gerek?

yıllarca kullandığım halde motorsikleti hiç kimseye tavsiye etimiyorum.Zaten en çok isteyen çocuklarım.Büyüyünce aklım çok kalıcak galiba,(babama yaptığımı çocuklardanmı bulacağım ne?= :smiley:

Motorsiklet için Türkiye'deki araç sürücülerin çok eğitimli olması gerekir...vs..vs..

her gördüğüm manzara da ''ah burada motorsikletle bir tur atsam !!!'' diye hep iç çekerim.

sabrınız için teşekkürler ,,selamlar....

İrfan hocam biz tecrübeli arkadaşların sözünü dinlemeyip kırk beş yaşından sonrakarı koca motor ehliyetine baş vurduk.Dün kursumuz vardı aşagıdaki görüntüler oradan.Pazar günü de ehliyet imtihanımız var.Biz şeytana uyduk ancak ehliyetimizin olmasına rağmen pek kullanacağımızı zannetmiyorum .Belki ileride lazım olur dedik.

Fotoraf 1

Fotoraf

üstad, ehliyet kursunda kasksız ve diğer koruma ekipmanları olmadanmı eğitim veriyorlar?

AL1820' Alıntı:
üstad, ehliyet kursunda kasksız ve diğer koruma ekipmanları olmadanmı eğitim veriyorlar?
Evet malesef böyle.Hatta biz kendi kaskımızı getirdiğimiz halde hoca taktırmadı tam bir arabesk bir durum...

benim gittiğim kurs süresince iki öğrenci kaza yaşadı, kaska ihtiyaç olmadı ama kursun taktırdığı dizlik dirseklik ve eldivenler sayesinde hiç bir yaralanma olmadı.

güngör' Alıntı:
Gözü karartmışsın Mustafa, yakındır Yamaha üzerinde görürüz Yetim ailesini.

Levent abi pazar ehliyet imtihanından ben 60 puanla çaktım.Ebru 95 aldı bizde ne yapalım hanımın arkasına binip motor ile gezineceğiz ne yapalım.

Böyle sınav Hindistan'da bile olmaz. Aynı anda 7,8 motoru salıyorlar. Bakıyoruz yetkiliye başka tarafa bakıyor. Tam keşmekeş. Kursiyerler bile espri konusu yaptı aralarında. Alan yenikent parkın otoparkı. Pazar kahvaltısına gelen arabalar gelişi güzel park ediyor, belediyenin çöp kamyonu kursiyer duba arası slalom yaparken alana giriyor. Mustafa benden iyi idi ama izleyen göz benim kadar bile bakmadı. Hata yapmadı ama resmen haksız yere bırakıldı. Sabah milli eğitimde idik. Bir dahaki sınavı saniye saniye görüntüleyeceğim.
Benim bildiğim tek tek motor parkuru tamamlar. Ama tabi akşama dek orada kalmak icap eder. Bir an önce bitsin dimi ama

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR