Romantische Straße Rotasında 2012

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Ebru Yetim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,495
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 160,801
Ynt: Romantische Straße Rotasında 2012

Yarım saatlik bir bekleyişin ardından feribot hareket ediyor.Oldukça kalabalık bir yolcu gurubu var.Ada çok revaçta bir yer herhalde.Önce üst kata çıkıp manzarayı ve bizimle birlikte uçan martılar seyrediyoruz.

009

Etiketler

Hava oldukça güzel açık ve güneşli hafiften sabah rüzgarı esiyor.Yaklaşık bir saatlik bir yolculuğumuz var.Geçen sene Kavala merkezde Panos Zafira restorantında yemek yerken yan masadaki Türk müşterilerle sohbet ederken karşıya Thassos adasına gittiklerini ve çok beğendiklerini söylemişlerdi .Bizde bu sene burayı görelim deyip programa aldık.Bakalım takip eden sizler beğenecekmisiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=gUPbZlkXckw

002

Adaya Keramoti'den ulaşmak daha kolay ve daha hesaplı ancak Kavala'dan Keramoti'ye gitmek pek işmizegelmedi.Adanın ana karaya mesafesi 12 km.

127

Limanda feribottan inip çarşı içinde bulunan araba kiralama şirketinden aşağıda resmi görülen arabayı günlüğü 60€ kiralıyoruz.Kiralamayı yapan işletmenin bayan sahibinden harita üzerinde gezilmesi gereken yerleri işaretletip yola koyuluyoruz.Ada dağlık ve ormanlık bir arazi yapısına sahip.Adanın çepeçevre etrafının karayolu ile 90 km olduğu öğreniyoruz.

134

Araba ile yol boyu ilerleken bu zeytin ağacını ve altındaki masmavi ege denizini görünce durup bir kare resim alıyorum.Benim için Romantische Straße Rotasında 2012 gezimizin en güzel karesini yakalıyorum.Buyrun bakalım sizlerde beğenecekmisiniz.....

TAZADA1

Limandan ayrılıp ada turuna başladığımızda ilk bir kaç kilometreden sonra arazi yapısını daha önce üç kez ziyaret ettiğimiz Bozcaada'ya benzettik.Ancak başlangıçta çıplak olan arazi yarım saat sonra çam ağaçları ile bezenmeye başlayınca fikrimizi
değiştirdik.

132

Yaklaşık bir saat boyunca adanın ana karaya Kavala'ya bakan sahil kısmında yol aldık.Deniz gerçekten muhteşem idi

IMG 0120

Başlangıçta bakımsız olan köylerden geçtik ancak bir süre sonra etraf yeşillendikçe adanın oldukça güzel ve bakımlı yerlerine geldiğimizi hissettik.

133

Yaklaşık iki saatlik bir yolculuğun ardından ilk molamızı yol üstünde manzarasını beğendiğimiz bu mekanda verdik.

146

Bazen sahile yaklaştık bazende dağlara tırmanıp bir hayli uzaklaştık.İki kere ara yollardan manzarasını çok beğendiğimiz koylara inmeye çalıştık.Ancak yol bozuk olduğundan sahile ulaşamadan geri dönmek zorunda kalınca keşke arabamız ile gelseydik dedik.Yukarıdan oldukça etkileyici manzaraya sahip koylar var ancak bazı yerlerde yol dik ve bozuk olduğundan ancak dört çeker bir araç ile stres olmadan denize inilebilinir.

147

drares' Alıntı:
Mustafa bey& Ebru hanım bir kaç haftadır gündüzleri işlerimin yoğunluğu, akşamları da yorgunluğum nedeniyle siteye pek göz atamamıştım. Gezi yazınızın sonuna gelmişsiniz, bir yandan üzülüp, bir yandan da böyle bir güzelliği sayenizde yaşadığım için seviniyorum.
Sizin 2013 hayalleriniz bizlere de ilham kaynağı oluyor, bakalım kısmetimizde ne var? ::smiley:
İtinalı ve özverili paylaşımlarınızdan dolayı tüm ailenize teşekkür ederim, iyi ki varsınız :smiley:
.
Dünyayı gezme hayallerim gençlik yıllarına dayanıyor. Bugün 43 yaşımda kısmende olsa bu hayalimi gerçekleştirebilmiş olmanın keyfini yaşıyorum. Ailece olarak hemen her konuda paylaşımcı yanımız ön plana çıkıyor ve bunu severek yapıyoruz. Hep birlikte nice güzel yerlere yeni yılda yelken açmak :smiley: pardon karavan sürmek umuduyla diyerek yeni yılınızında hayırlara vesile olmasını diliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri