Roadhopper Aladağlarda (zıplamaya başladı)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,602
Ynt: Roadhopper Aladağlarda (zıplamaya başladı)

Arif bey acaba bu mükemmel çalışmanızı profosyonel olarakta yapmayı düşünüyomusunuz ???? Eğer cevap olumlu ise ilk müşteri benim :smiley:

Etiketler

Bizler karavanla kamp yaparken en büyük sıkıntımız yanımıza hep otomobilleriyle birileri gelip, bagajı açarak müzik sisteminin son sesine kadar açıp müzik dinlemeleri. Kafayı dinlemek için gittiğimiz doğada daha ziyadesiyle sinir olup geri geliyoruz. En son Poyrazlar Gölü kampında bunu yaşadım maalesef.

Sizin bu muhteşem ikili ile kimsenin gidemiyeceği yerde kamp kurmanız garanti gibi gözüküyor. En güzel kamplar sizi bekliyor. Darısı başımıza.

aslanahmet' Alıntı:
Bizler karavanla kamp yaparken en büyük sıkıntımız yanımıza hep otomobilleriyle birileri gelip, bagajı açarak müzik sisteminin son sesine kadar açıp müzik dinlemeleri. Kafayı dinlemek için gittiğimiz doğada daha ziyadesiyle sinir olup geri geliyoruz. En son Poyrazlar Gölü kampında bunu yaşadım maalesef.

Sizin bu muhteşem ikili ile kimsenin gidemiyeceği yerde kamp kurmanız garanti gibi gözüküyor. En güzel kamplar sizi bekliyor. Darısı başımıza.
Hakan hocam püf noktasını yakalamışsın.İnsanların ulaşmakta sıkıntı çektiği yerler yaylalar.Bende buralarda kamp yapmaya bayılıyorum.Bahsettiğiniz insan kaynaklı sıkıntıları dönem dönem bende yaşadım.Onun için bu ikiliyi oluştururken beni insanlardan uzaklaştıracak yetenekte olmasına özellikle çaba sarfettim.

Arif ağbi tebrik ederim, fotoğraflarda, gezi de Roadhopper da çok güzel, Ahmet ustadan duymuştum böyle bir çalışma yaptığını merakta ediyordum, gerçekten güzel ve işlevsel olmuş..

Oooo buralar da neler olmuş şimdi fark ediyorum.Buralpdi nin dediği gibi her şey harika,manzara anlatılmaz,bir tane canlı yok sizden başka,nasıl anlatsam keyfi mi acaba,kırağının altında ki o bitkilerin görüntüsü ,o bakir alanların bende uyandırdığı his çok değerli şu an da.
Kamp sayfanıza eşsiz güzellikte bir anı eklediniz sanırım.Bu ilk sıçrayış,müthiş bir sıçrayış olmuş.İnanıyorum ofroad tarzı çekme karavan a yeni bir bakış açısı getirdiniz formumuz için.

aTa1' Alıntı:
Arif ağbi tebrik ederim, fotoğraflarda, gezi de Roadhopper da çok güzel, Ahmet ustadan duymuştum böyle bir çalışma yaptığını merakta ediyordum, gerçekten güzel ve işlevsel olmuş..
Mustafa teşekkür ederim,biraz uğraştırdı ama bende işlevsel olduğunu düşünüyorum.

mayıstosböce' Alıntı:
Oooo buralar da neler olmuş şimdi fark ediyorum.Buralpdi nin dediği gibi her şey harika,manzara anlatılmaz,bir tane canlı yok sizden başka,nasıl anlatsam keyfi mi acaba,kırağının altında ki o bitkilerin görüntüsü ,o bakir alanların bende uyandırdığı his çok değerli şu an da.
Kamp sayfanıza eşsiz güzellikte bir anı eklediniz sanırım.Bu ilk sıçrayış,müthiş bir sıçrayış olmuş.İnanıyorum ofroad tarzı çekme karavan a yeni bir bakış açısı getirdiniz formumuz için.
O görüntüyü yaşamak çok önemli ve çok güzel.Resimler ne kadar anlatıyor bilmem....

Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla Avustralya da bunun örnekleri çok biz de çok rağbet görmüyor olsa da..
Ama offroad bir "amaç" değil "araç" olarak yapıldığı sürece böyle keyifli geziler ve güzel kareler görebiliyoruz değilse sürekli yarışmanın hemde offroad ruhuna ters bir mantıkla "gazlayarak, zamana karşı" yarışmanın ve de offroad u sadece bundan ibaret görmenin sonunda da bikaç saatlik gazlamanın bedeli olarak soluğu bikaç hafta sanayide almanın yanlış olduğunu düşünüyorum.
Maalesef güzel ülkemde nice cennet köşeler varken buralara gidip kamp yapmak, keyifli offroad gezileri düzenlemek varken nedense bu yapılamıyor.
Nerdeyse tüm gruplara üyeyim ve kim bir yerlerde bir etkinlik düzenlese tek başıma kalkıp gidiyorum ama Arif ağbiyle de bir zaman sohbetimize konu olmuştu maalesef iş dönüp dolaşıp ya bir kaç kişilik küçük gruplarla bir yerlerde çamur oynamaya ya da Arif ağbi bireysel manifesto ile :smiley: tek başına bu keyfi yaşamaya kalıyor.
Bu gidişle zaten öyle görünüyor ki ben de Arif ağbinin izinden gidip "tek kişilik, bağımsız, müstakil offroad kulübümü" kurup keşif gezilerine gideceğim..
Ve canım Türkiyemde birbiri ardına offroad grupları kurulmaya sonra kişisel çıkar,ego,para,rant uğruna dağılmaya ya da bölünerek küçük "ego,rant,çıkar" grupları kurulmaya devam edecek ve elin Hollandalısı gelip benim topraklarımda tophy yaparken ben sadece forum köşelerinde onları izlemeye devam edeceğim :-((

Mustafa (Ata1) bey görüşleriniz ofroad grubu içinde ratlayacağımı ummadığım görüşler,tebrik ederim.Arif hocam ve sizin gibi arkadaşlar ofroad karavancılığını Türkiye de popüler hale getirebilir,bence bizim çıktığımız kamplara gelmelisiniz,yalnız her zaman her yere gidin ama yayılabilmesi ve ofroad un yalnızca çamurda debelenmek olmadığını daha geniş kitlelere yaymak için bizim kamplarımıza da gelin.

Ben sizin dediğiniz sitelerde çok gezindim hala da gezinirim, remorkları bile çok güzel,bırakın karavanlarını.

aTa1' Alıntı:
Ama offroad bir "amaç" değil "araç" olarak yapıldığı sürece böyle keyifli geziler ve güzel kareler görebiliyoruz değilse sürekli yarışmanın hemde offroad ruhuna ters bir mantıkla "gazlayarak, zamana karşı" yarışmanın ve de offroad u sadece bundan ibaret görmenin sonunda da bikaç saatlik gazlamanın bedeli olarak soluğu bikaç hafta sanayide almanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

bu sözleri duymak çok güzel, Arif bey yeni dünyaların kapısını araladı, biz yeni yerler görme sevdalısı kamçılar 4x4 aracı daha rahat gezebilmek adına isteriz, sizinde düşünce tarzınız bizlere uyuyor

aTa1' Alıntı:
Bildiğim ve gördüğüm kadarıyla Avustralya da bunun örnekleri çok biz de çok rağbet görmüyor olsa da..
Maalesef güzel ülkemde nice cennet köşeler varken buralara gidip kamp yapmak, keyifli offroad gezileri düzenlemek varken nedense bu yapılamıyor.
Nerdeyse tüm gruplara üyeyim ve kim bir yerlerde bir etkinlik düzenlese tek başıma kalkıp gidiyorum ama Arif ağbiyle de bir zaman sohbetimize konu olmuştu maalesef iş dönüp dolaşıp ya bir kaç kişilik küçük gruplarla bir yerlerde çamur oynamaya ya da Arif ağbi bireysel manifesto ile :smiley: tek başına bu keyfi yaşamaya kalıyor.
Bu gidişle zaten öyle görünüyor ki ben de Arif ağbinin izinden gidip "tek kişilik, bağımsız, müstakil offroad kulübümü" kurup keşif gezilerine gideceğim..
Ve canım Türkiyemde birbiri ardına offroad grupları kurulmaya sonra kişisel çıkar,ego,para,rant uğruna dağılmaya ya da bölünerek küçük "ego,rant,çıkar" grupları kurulmaya devam edecek ve elin Hollandalısı gelip benim topraklarımda tophy yaparken ben sadece forum köşelerinde onları izlemeye devam edeceğim :-((

Mustafa abi,Avustralya çok farklı bir konumda. Boyutları, nüfusu,tesisleri, yolları, insanların kültürü.Kendilerine göre çözüm üretmişler.Araçlar vede tatil anlayışları geliştirmişler.
Offroad a gelince, bu iş organize bir topluluk içinde, bir takım bedeller ödenerek öğrenilmesi gerekiyor.Bu süreçden sonra farklı offroad kulvarları içinde (Yarış olabilir,ticari organizasyon olabilir,ekspedisyon olabilir veye hafif gezi olabilir)herkes kendine bir yer bulacaktır.isteyen gider arabasını kırar, isteyen suya gömer ;), isteyen bir yaylaya çıkar yatar.
Burda en önemli konu insani ilişkiler.Bizde bir takım topluluklarda kişi sayısı arttıkça ne yazikki ilişkilerde zafiyet başlıyor.Ego ön plana çıkıyor, kişisel çıkar, toplumsal çıkarın önüne geçiyor.Öyle oluncada kişiler kazanıyor,toplum kaybediyor.Hırs olmadan, ego olmadan paylaşarak birarada olabilirsek kazançlı çıkabiliriz diye düşünüyorum.
Neyse fazla ütülemiyim, Türkiye büyük ve güzel bir ülke, herkes kendine bir yer bulur.
Ama herkese bir yayla düşmez, bazılarını paylaşmamız lazım :D, bi yerde karşılaşmak dileğiyle.
Selamlar

kesinlikle söylediklerine katılıyorum Arif ağbi, yurt dışında ne şekilde ve ne amaçla yapılırsa yapılsın herşeyden önce bir "offroad kültürü"var,doğa kültürü var,saygı ve sevgi var..Bizde maalesef offroad grupları eski düzeylerini kaybetmiş durumdalar.bu dünyada bu memlekette hepimize yeter,yeterki sahip çıkmayı,sevmeyi bilelim.
seni tanıdığıma çok mutluyum ağbi,geçte olsa :smiley: seve seve istediğin heryere gelmeye sana yoldaş ve arkadaş olmaya hazırım.yalnız gitmek istemediğinde yada yalnızlıktan sıkıldığında yer ve zamanı söylemen yeter.benim araç herzaman bagaj hazır,depo dolu durumdadır :smiley: bilgin olsun..530.880.06.16 cep numaram,
saygılar ağbi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR