RiZE' nin RUBICON u

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ATMACA53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,119
Ynt: RiZE' nin RUBICON u

Sizin kişisel sayfanıza yazdım burdanda bi hatırlatma yapıyımm dedim,özeliniz kapalı sizde bana yazabilirsiniz haftasonu için mesut bey

Etiketler

Ynt: RiZE' nin RUBICON u

aracınız çok güzel olmuş kazasız kullanmak nasip olur inşallah yeni resimlerde yükler misiniz hafta sonu gezisi bitmedi mi yoksa ;) :D...

çamurlu resimleri takip edelim. :smiley:

Ynt: Rize' Nin Rubıcon U

Yeni halinden eserler...

Image00001

Image00002

Image00003

Image00060

Maaslah nazar degmesin insallah
Hayalimdeki renk ve arac
Bana maliyetini ozelden yazarsaniz cok sevinirim
Tesekkurler
Bol camurlu gunler dilerim

Arkadaşlar merhaba,
Ben bu başlığa misafir olarak katılıyorum. Amacım aracınızın ne muhteşem bir makine olduğunu ve hayranlığımı sizlerle paylaşmak. Discovery World kanalında salı akşamları saat 23:30 da araba doğaya karşı diye bir belgesel var. Dün akşam 2. bölümü yayınlandı. Bu ikinci sezonu ve soluksuz izliyorum diyebilirim. Çok faydalı teknikler var belgeselde. 2 kişi ve bir rubicon jip ile birlikte hiç yolun olmadığı sıra dışı mekanlara gidiyorlar. Örneğin ilk bölümde meksika tropikal ormanlarında bir aztek kutsal şelalesine gittiler. Bir noktadan sonra tamamen nehir içinden ilerlediler. Burada iki teknik vardi. 1. 50derecelik bir eğimden iniş için rubiconun arka tekerleklerini sökerek ve tekerleri halatla aracın arkasına bağlayarak indiler. 2. ırmakta yan yatan aracı çıkarmak için vinç halatını sarkaç gibi kullandılar. 3. Şnorkel koptu araç motoruna su girdi. Motordaki suyu atmak için bujileri söküp marş motoruyla boşa döndürdüler pistonları ve suyu tahliye etiler. Motor çalıştı.
Dün akşamki bölümde Meksika'daki bir yanardağa araba ile tırmanarak en yüksek rakima ulaşma rekoru kırdılar. 14501ft. Bu bölümdeki teknikler ise 1.Yanardağın eteklerindeki arazi volkanik külden oluştuğundan yola tutunmak için lastık havalarını indirdiler ve rakım arttıkça iç basınç artacağından sürekli kontrol edip düşürdüler. 2. Heyelan yarıgına düşüp sağ iki tekeri askıda kalan aracı kurtarmak için tavan sepetini söktüler. bunu yere çaktıkları 4 adet kazıkla sabitleyerek bir platform oluşturdular. Bu platforma Vinci bağlayıp çıktılar. 3. Aracın altına giren "ağacı" çıkarmak için arabayı vinçle ağaca astılar :eek: ve "ağacı" ne buldularsa onunla parçalayıp çıkardılar. 4. Rakım arttıkça oksijen azaldığından rubicon güçten düştü. Adamlar hava filtresini söktüler. Araçta stepne, kapı, kaput, tavan sepeti gibi sökülebilecek ağırlık olarak ne varsa söktüler ve 15401ft e kadar çıkıp rekor kırdılar.
Ofroada meraklı arkadaşlar ilham alınacak bir program. Tavsiye ederim :smiley:
Tüm rubicon sahibi arkadaşlar altınızdaki gücün keyfini sürün derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR