Resimlerin ve Fotoğrafların Dili

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 790
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 100,829
Ynt: Resimlerin ve Fotoğrafların Dili

BTB_Wild' Alıntı:
yazık bu hayvanları öldürmekten ne zevk alıyorlar anlamıyorum , tamamen zevk için yapılıyor , yazıklar olsun ... Bu arada arkada aslan mı var ben mi yanlış görüyorum ???
freegraf' Alıntı:
geyik aslan vs bu fotoğrafın malzemeleri beni düşündürüuor.talihsiz bir kare.
Kesinlikle katılıyorum. Bir de yaptıkları marifetmiş gibi bir kahraman edasıyla poz veriliyor ya :mad:

Etiketler

Sn.Arkadaşlar Yusuf arkadaşımızı tanıyorum.elindeki o tüfek sopadan daha etkisiz ve sadece bir aksesuar.folklorik bir öge.Kuş sapasanı ondan daha etkili.Görsel olarak tepkinizi anlıyorum.Fakat Yusuf oldukca hasas ve doğaya, canlıya son derece önem veren bir dost.bunu bilmenizi isterim.Anadoluda her evde özellikle bir tüfek (av tüfeği) ve bir Mushaf (Kuran i kerim.) asılıdır.Bu insanlar bu tüfeklerini senelerde orada öyle tutarlar,bakımlarını da evdeki tereyağıyla yaparlar.maksat duvar boş kalmasın birde sepya ya dönmüş tek çercevede birkac yarımyamalak fotoğraflar ile aynı duvarı paylaşırlar.Ayrıca her çobanın yanında ekmeği ve yine bu kategoride bir tüfeği, bir yardımcısı Çomar vardır.Bu Çobandaki tüfekte kimi zaman fişeği bile yoktur.Peki niye taşıyor demeyin.o bir aksesuardır.Tesbih gibi.Kısaca bu kadar.Yani anlayacağınız Yusuf un Fotoğraf çektirmek için çobandan aldığı o tüfek bu minvalde bir tüfek.Ayrıca fotoğraf olarak ta iyi bir kare idi.Hem mandan dağı iyi bir yerdir.Ayrıca Madran suyuda meşhurdur.ayrıca antik bir bölgedir.Orada ki bu atmosferde yanınızda bir çoban gelirse (abi şü tüfeği verde bir poz çekeyim.) Meşhur lafımızdan başka bir durum değildir.arkadaşlar.Ama madalyonun öbür yüzüde vardır.onu hiç gündeme getirmeyelim.Burada konu fotoğraf ama her ne hususta olursa olsun hiç bir canlı başka bir canlıyı öldürme hakkına sahip olamaz..Canı veren alır.Yoksa bizim muhabetimiz GEYİK ve Hata ötesi muhabeti olur.Atan tutan biribirine karışır.o da bizen uzak olsun .hepinize iyi paylaşımlar ve selamlar .

Benim yorumum Sn.Rıfat Çelik'in paylaştığı fotoğraf içindi. Yanlış anlaşılmak istemem :smiley: Ayrıca bu platformda insanların kişiliklerini bilmek zorunda olduğumuzu da düşünmüyorum.
Paylaşılanlara göre yorum yapıyoruz, bu sebepten dikkat gerekiyor ya :smiley:

Mehmet abi desdekleyici yazın için teşekkürler gerçi biz bir birimizi biliyoruz burada kimseyide inandırmak zorunda değiliz adam geyik vuruyor tüfek aksesuar olarak bizim elimizde suçlu biz oluyoruz ;D aslında polis olay mahalline gelince suç aletini kimin elinde görürse onu alıyor siz ne kadar bir tarafınızı yere vursanızda faydası yok :D.

Nursel hanımın dediği gibi (Ayrıca bu platformda insanların kişiliklerini bilmek zorunda olduğumuzu da düşünmüyorum) :-\ söylem şekli demekki yorumuna karşı yorum yazılacak var yazılmayacak var anlaşılan bu fotoğrafların dili başlığı amacının dışında bir sohbetle gereksiz yere uzuyor artık bu başlığa yazmama zamanı geldi ;)

Fotoğrafların dili idi şimdi ise zehir zemberek bir dil oldu :-\

Resim deki espri geyiği vuran denyonun arkasından gelen (aslan sanırım) ile yaşayacakları bence geyiği vuran cezasını bulmuştur sizce :smiley:

.

11 04 200870286 20

13816 7888 02042010 1

13133 356 08022010 5

14648 2288 04062010 6

15344 1312 26072010 14

[attachment=1]

Kızılcahamam'da bir vitrin yazısı..

1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR