Renault Trafic 2015 6m3 Diy Camper Van Çalışması.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fatih.tutkun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,029

fatih.tutkun

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
TA1OTT
Merhaba Arkadaşlar.
2015 model Ranult Trafic aracımı elimden geldiğince kendi imkanlarımla campervana çevirmeye çalışıyorum. Evimin balkonunda kesip biçiyorum kaynatıyorum ve araca monte ediyorum. (Bazı Fotoğraflar yapım aşamasına ait olabilir)

1- Yatak, mutfak, dolap ve tekerlekli sandıkların konulacağı ana taşıyıcı.
2018 07 02 20 12 22 trafik yatakpptx PowerPoint

2- Yatağın konulacağı ve alt tarafında depolama alanı olarak kullanılacak ana taşıyıcının karşı tarafı (yapmak isteyen olursa yapılmış fotosunu ve tam ölçülerini atabilirim)

2018 07 02 20 12 51 trafik yatakpptx PowerPoint

3- Kesme ve yemek hazırlamak vb. için 68kğ ağırlığa dayanıklı raf.

IMG 5576

4- Yemek masası

IMG 5577

5-Sürgülü kapı camını açık bırakıp gidebilmek için 3mm alümünyum plakadan yaptığım sivrisinek girişini engelleyecek şekilde tül gerdirilmiş koryucu parça

290C44A2 A13C 43E7 9CBF 5D3CC80C54DB

IMG 5741

Son düzenleme:

Etiketler

.

Amaçladığınız çözüm, halen iş hayatında olan bir karavancı için tek araç hedefi dolayısıyla da gayet uygun bir tarz.

İki hafta kadar evvel İspanya’da bir campingde konuştuğum Hollanda’lı bir emekli giderek küçüldüğünü söylediği üçünçü karavanını şöyle planlamıştı.

.
AF57E13E EA71 4761 A527 73A98D25378A

Tam sürücü arkası açılabilir tavan, yemek yaparken ya da giyinirken ayakta durmayı sağlamakta. ~1300-1500 € civarı masrafı olmalı ?

.
DECB7CF4 F968 4032 8ED7 E70E54C8AB6F

.

DA2458A3 477A 47E0 A22B 489BF113F38E

İkinci yatak ayni zamanda iki kişilik oturma alanı ve masaya dönüşebilmekte.

.

6A0F802A ED7D 4635 B516 88943987E3AE

Sadece yan koltuk dönmekte. Mutfak ünitesi hemen sürücü arkasında.

.

CEE3D410 6C02 483E A855 49298CF6A49C

.

Kapı ağzındaki dolabın içinde tuvalet de bulunmakta. Büyük düğme şeklindeki çıkıntıyı araca binerken yardım olsun diye yaptığını söylemişti.

Eğer iki kişi olarak yaz aylarında kullanılacaksa, fazla giysi gerekmeyebilir ?
Dış yaşam mobilyaları için arkada yer olsa da sonuçta deponun azlığı bazıları için sorun olabilir ?
Yatak bölümünde ayak ve baş uçlarında kaplamasız kullandığı kapalı gözenekli polietileni keçe ile kaplamıştı

Belki hepsini portatif konumlandırmak da imkan dahilindedir ?
Artık gelecek sefere diyelim...:yum:

.

Son düzenleme:

Merhaba,
Yaştan ötürü emekliliğim uzadı. Sizin dediklerinizi ancak emeklilik zamanına yakın yapma planlarım var. İlginiz için çok teşekkür ederim.
Not : ( Telefondan verdiğim cevaplar PC'de görünmüyor. Bu yazdıklarımı üçüncü kez yazıyorum.)

Kolay gelsin. Aracınız 2015 modelmiş ; ruhsata işletirken 5 yaşını doldurmuş olmak şartını nasıl aşacaksınız ? Yoksa içindeki malzemeler portatif mi ? Selâmlar.

Kolay gelsin. Aracınız 2015 modelmiş ; ruhsata işletirken 5 yaşını doldurmuş olmak şartını nasıl aşacaksınız ? Yoksa içindeki malzemeler portatif mi ? Selâmlar.
Merhaba,
Aracta kullanılan malzemelerin hepsi portatif. 30 dakika içerisinde araç orjinal hale gelir. Hatta özensiz bir söküm yaparsanız 15 dakikada orjinal hale getirirsiniz. Bunun sorun olacağını zannetmiyorum.Sizce Sorun olabilicek bir durum ile karşılaşırmıyım.Tek sorun olacak yer benim kendi imalatım olan solar panelin tavana montajı olabilir.

--Taşıyıcının araç içine yerleştirilmiş hali.

Ekli dosyayı görüntüle 503052

-- Yataklar konulduktan sonra

Ekli dosyayı görüntüle 503053
Çok güzel olmuş emeğinize sağlık. Bende sizin düşünceniz deyim, hazır almak yada yaptırmak değil kendi imkanlarımla yapmak. Bende Kango aracıma yaptım bu yazki gezimde eksiklerimi not aldım. Güneş paneli (enerji),araç buzdolabı, tuvalet kabini ve duş seti. Bu konular hakkında bilgi paylaşımınızı bekliyorum. Takipteyim.

Merhaba,
İsterseniz Halkalı'da güneş enerji için tüm ekipmanları bulabileceğiniz yeri yazabilirim. 65W lık mini buzdolapları Esenyurtta bolca vardı 150TL civarıydı kaldımı bilmiyorum.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri