RAV4'ü Garajdan Çıkaramıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tutrakan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 126
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,520
Ynt: RAV4'ü Garajdan Çıkaramıyorum

Ben size söyliyim tutrakan arkadaş makara olsun diye attı ortaya bi yalan,bizde burda boşuna yazıyoruz,konu açılalı bir ay olacak,ne cevap var,ne resim.Bence öyle bir garaj yok.

Etiketler

Umudumuzu yitirmeyelim bikaç ay daha sıkın dişinizi.Yeni bir şehir efsanesi yaratmak üzereyiz.

Halk yakında konuşmaya başlar.

- Oluuuum bliomusuuun bi garaj varmış oraya giren araba çıkamıyomuş.

konu başlığını yanlış anlamışız.arkadaş rav yi 'kıyıpta' garajdan çıkaramıyomuş.yakın bi vakitte yeminimi bozdum ulen hepinize dersinizi vermek için gömdüğüm savaş RAV mi garajdan çıkardım akacak çamurdan kırılacak mekanikten siz sorumlusunuz diyerek çamura çimene salacakmış küheylanı.
yalnız garajı fena halde merak ettim.arzın merkezinde bi yerde olmasın.olayı çözen dumanlada olsa haber versin.

tyt.fan kaç zamandır kafamda oluşturmaya çılışıyorum ama içinden çıkamadım, sizin avatardaki icat nedir acaba, top desem değil tank desem değil ::smiley: ::smiley: aydınlatırsanız sevinirim.

Arkadaşlar ben 20 senelik bir inşaat mühendisi olarak merakımdan araştırdım buldum ve garajı projelendiren mimar arkadaşa ulaştım. ;)

"Benim suçum yok, proje kusursuzdur, :mad: Lamborghini bile spoilerini değdirmeden girer çıkar benim dizayn ettiğim garaja " dedi.

Bunun üzerine inşaatı yapan müteaahite ulaştım. Kendisi der ki :

"Ben o garajı - işveren ödemelerimi aksattığı için- girsin de çıkamasın inşallah diye yaptım. Amacıma da ulaştım, mahsur kaldı oh olsun. " :eek: :eek:;D

assuva' Alıntı:
tyt.fan kaç zamandır kafamda oluşturmaya çılışıyorum ama içinden çıkamadım, sizin avatardaki icat nedir acaba, top desem değil tank desem değil ::smiley: ::smiley: aydınlatırsanız sevinirim.
bu alman malı bi susturucuymuş,obüs susturucu,hem alev gizleyen hemde ses kesen erotikde bi duruşu var gibi
ben sizler kadar işin içinde değilim fakat bazı feyk arkadaşlar inanılmaz şeyler sallıyo filan hem kendimi hem onları susturmak maksatlı kullanıyorum burda,sizin nikin bi anlamı varmı benimde merakım bu:smiley: absuva çağrışımı yapıyo bende

Bilgi için sağolasın, obüs susturucu çok mantıklı, çünkü topun namlusundan mermi çıktığı anda yeri belli oluyordu, demek ki bu sayede bu işi de çözmüşler ::smiley:
Apsuva aslında çerkezce bir terim, yanlış hatırlamıyorsam "can dost" anlamına geliyor ama benim takma adın Assuva nın anlamı Hitit dilinde "Anadolu" demek. Selamlar

cem cihan' Alıntı:
tyt.fan nick resmindeki tankın ucunda bulunan şey nedir?
Cevaplarsan sevinirim
obüsün (25 30 km öteden avlıyo sanırım) namlu alevini gizlemek ve ses kesmek için almanların yaptığı bişeymiş.yani susturucu.savunma sanayi ile ilgili bi forumda gördüm

tutrakan' Alıntı:
2008 Model RAV4 otomatik vites bir SUV !!! aracım var. Araçta LOCK Düğmesi var. Aracın normalde sürekli önden çekişli olduğunu ve lOCK konumuna aldığımda arka tekerleri önlere bağladığını aldıktan sonra öğrendim.En azından düğmenin üzerindeki resimden bunu anlıyorum???Ancak , bu işlemi yaptığım halde garaj girişi yana doğru eğimli olduğu için , araçımı geri geri garajdan çıkarırken arka tekerleklerden bir tanesi boşta kalıyor ve sürekli dönüyor , diğer arka tekerlek ve ön tekerlekler dönmüyor(ben öyle görüyorum, belkide çaprazdaki ön tekerlek havadadır onu göremiyorum) ve araç olduğu yerde kalıyor. Araçı LOCK'tan çıkarıyorum, biraz ileriye doğru alıyorum ve hızlanarak ön tekerlekler vasıtasıyla( yer karo olduğu için kaymazsa, Kayarsa ön tekerleklerde patinaj yapıyor ve araç orada kalıyor) hızla garajdan çıkıyorum. O esnada yoldan geçen araçlara vurmam an meselesi.

Bu ön ve arka tekerleklerin nasıl kilitlendiğini ve nasıl çalıştığını anlamadım. Sorduğum toyata servisleride bilmiyorlar. Diferansiyeli nasıldır? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi? Arkaya diferansiyel kilidi ile tüm tekerleklerin dönmesi sağlanabilirmi ve takılabilirmi? Toyota RAV4 için nerede bulunur? Ayrıca otomatik viteste L ( Low) konumu var. Acaba arazide ne işe yarar, yararmı? Bu aracın 4 teker çekişli olduğu söylendiği için almıştım şu an garajımdan bile çıkamıyorum. Kışın çamura saplanırsam 15-20 cm, çamurdan çıkabilirmi acaba?

Acaba birde Haydar Dümen'e mi sorulsa? Öyle bir soru ki,konu biraz Haydar Dümen'in uzmanlığına giriyor sanki... ;)

eee garaja ne oldu,
unuttunuz :smiley:
harbiden garip bi durummuş,

o ara rav4 şimdiye kadar kullandığı en keyifli araçlardan biri,
hem asvalt hem de arazide,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri