Rav4 1.5" Lift Kit

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan doganlar Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 35,155

Etiketler
Ynt: Rav4 1.5" Lift Kit

Aracınız hayırlı olsun. Yüksetme ve BFG'lerle oldukça agresif görünüm kazanmış aracınız. Ancak gördüğüm kadarıyla size de offroad virüsü bulaşmış. Bundan sonra başka modifikasyonlar da yaparsınız muhtemelen :D

mydonnoz' Alıntı:
BF'lerin kullanımını merak ediyorum nasıllar? Mevsimsel olarak şuan şikayet ettiren bir tarafı oldu mu?

BFG'leri eski aracımda (1996 Mitsubishi L200 4x4) kullanmıştım. Üzerindeki eski lastiklerden (Bridgestone Blizzak Snow) daha sert ağır ve biraz daha gürültülü lastiklerdi. Muhtemelen aracın özelliklerinden de kaynaklanıyordur ama balans konusunda da 100% performans alamamıştım. Daha sonra bu lastikleri satıp Cooper MT aldığımda BFG'lerin aslında arazide azımsanamayacak kadar başarılı olduklarını anlamıştım. Bence BFG AT lastiklerin arazi performansı diğer AT lastiklerden çok daha başarılıdır.
Bu sebeple BFG AT'lerin kullandığımız SUV'lardan çok araziye girmeye daha elverişli olan 4x4 araçlar için uygun olduğunu düşünüyorum.

cooper mt derken çamur lastiğini mi kastediyorsunuz(stt)?
ikisinide kullanmış biri olarak diyebilirimki cooper mt at
olmayıp çamur lassiğidir. bf den arazide eb az 2 kat iyidir

Evet Cooper STT'leri kastediyorum. Tabii ki arazide çok iyi lastiklerdir kesinlikle itirazım yok ama hobi amaçlı ekstrem koşulları zorlamadan offroad yapıyorsanız ve aracınızı en az %50 asfatltta yol amaçlı kullanıyorsanız BFG'ler de fazlasıyla iş görür. Açıkçası benim gibi hobi amaçlı geziler yapan biri için STT'lerin fazla olduğunu anlamıştım.

Açıkçası benim gibi hobi amaçlı geziler yapan biri için STT'lerin fazla olduğunu anlamıştım.

Aslında o iş için normal asfalt lastikleri de iş görüyor.
Şöyle çamurlu yerlere girip 20-30 metre uzaklıktaki kuru yerlere ulaşana kadar durumu idare etmekse mesele, hiç sorun değil.

sakyuz' Alıntı:
Aslında o iş için normal asfalt lastikleri de iş görüyor.
Şöyle çamurlu yerlere girip 20-30 metre uzaklıktaki kuru yerlere ulaşana kadar durumu idare etmekse mesele, hiç sorun değil.
yok o kadar da light değil tabii ki :D Neyse... konuyu saptırmayalım ve şu lastik konusunu kapatalım derim

Uzun süredir girmiyordum foruma fakat arkadaşlar aracın resimlerini istemişlerdi bende yüklemiştim şimdi o resimleri göremiyorum silinmiş olabilir mi? Yada belli bir süre sonra resimler kaldırılıyor mu? Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

Fo
Uzun süredir girmiyordum foruma fakat arkadaşlar aracın resimlerini istemişlerdi bende yüklemiştim şimdi o resimleri göremiyorum silinmiş olabilir mi? Yada belli bir süre sonra resimler kaldırılıyor mu? Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.
Forum programı değişti, tüm emekler buhar oldu, canım kardeşim. Sevgiler, selamlar; Ankara'dan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR