ranger yükseltme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan korkutz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,108

korkutz

Yeni Üye
Değerli ranger sahipleri.2011 model aracımı torsiyon,amortisör,yay ve kit kullanmadan sadece lastilkle hangi ölçüyü takarsam sorunusuz yükseltebilirim.orjinal ölçüleri 245-70-16 dır..235-85-16 bf düşünüyorum.kullanan varmı?bu ölçü aracı yorarmı herseyden dönüşlerde camurluk davlumbazına sürtermi?veya sizin tavsiye edebileceginiz sorunsuz maximum yükseklik saglayan ölçü nedir.

Etiketler
Ynt: ranger yükseltme

Korkut Bey,

Benim 2004 model Rangerimde Federal Couragia MT 235/85R16 var, sadece önleri torsiyondan biraz kaldırdık, direksiyonu sonuna kadar kırınca içteki davlumbaza sürtüyor, 20 mm lik flanşla tekerler biraz daha dışarı alınsa sürtmeyecek ama pek ihtiyaç duymadım flanş yapmaya. Sizin araç 2011 model büyük ihtimalle benimkiyle arasında ölçü farklılıkları vardır ama torsiyonlardan biraz yükseltirseniz sorun olmaz sanırım.

Saygılar

Ersan

Ersan bey sanırım 2011 ler sizinkilerden biraz daha yüksek belki torsiyonu oynamadan bu iş çözülebilir.

Ön tekerler direksiyonu sonuna kadar çevirince sürtme yapıyor, ama 14.000 km kullandım bir sorun olmadı, lastiklerden memnunum.

merhabalar
ranger için gerçek ve güvenli bir yükseltme yapmak istememenizin sebebi arabanın orjinalini bozmamaksa ok ama teknik açıdan sorun yaşamamak için yükseltme yapmak istemiyorsanız bu endişelerinizi gidermek için orçun usta ile bir görüşün derim.

xkirpix' Alıntı:
merhabalar
ranger için gerçek ve güvenli bir yükseltme yapmak istememenizin sebebi arabanın orjinalini bozmamaksa ok ama teknik açıdan sorun yaşamamak için yükseltme yapmak istemiyorsanız bu endişelerinizi gidermek için orçun usta ile bir görüşün derim.

Orçun Usta dediğiniz kişinin iletişim bilgilerini (telefon, şehir vs) verirseniz görüşmek isterim.

Bu arada, aracı yükseltme isteğim, kasanın daha yukarıda durması değil, aracın yerden yüksekliğini arttırmak. Bunu yapmanın en ucuz yolu da lastik diye düşünüyorum. Lastik boyu değişiminin teknik açıdan sorunlar yarattığını ve ABS, hız göstergesi gibi elemanların ayarlanması gerektiğini biliyorum. Bu işleri yapacak usta tavsiyesinde bulunabilirseniz sevinirim.

2011 model Ranger'a BF Goodrich 265/75-R16 lastik sığdıramadık. Hem çamurluğa, hem de davlumbaza sürtüyor.

Yakın zamanda yükseltme işlemi yapacağım Ironman 3" ile. Bakalım bu işlemden sonra sığdırabilecek miyim.

İşlem bittiğinde fotoğrafları ile paylaşırım.

Selam arkadaşlar ben 315 75 16 sığdırabildim 3inç kaldırma kiti taktım ön torsiyonlardan sonuna kadar yükselttim
arka makaslara 5cm takoz koydum videoda görünüyo zaten

http://www.youtube.com/watch?v=WuUzzKADP6o

Merhaba, ktunel kullanarak youtube'a bağlandığınızdan videonuzu izleyemiyordum, direk linkli halini ekledim.

<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WuUzzKADP6o&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WuUzzKADP6o&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="360"></embed></object>

yeni resimler..

Fotoraf 2

theFaceFistingCyborg' Alıntı:
Orçun Usta dediğiniz kişinin iletişim bilgilerini (telefon, şehir vs) verirseniz görüşmek isterim.

Bu arada, aracı yükseltme isteğim, kasanın daha yukarıda durması değil, aracın yerden yüksekliğini arttırmak. Bunu yapmanın en ucuz yolu da lastik diye düşünüyorum. Lastik boyu değişiminin teknik açıdan sorunlar yarattığını ve ABS, hız göstergesi gibi elemanların ayarlanması gerektiğini biliyorum. Bu işleri yapacak usta tavsiyesinde bulunabilirseniz sevinirim.
orçun ustanın telefon numarası 0532 65 888 65 herşeyi ona sorup öğrenebilirsiniz yaptırmanız şart değil hatta bir çayını içmeye giderseniz daha iyi bile olur.

selamlar

can kulcu' Alıntı:
Selam arkadaşlar ben 315 75 16 sığdırabildim 3inç kaldırma kiti taktım ön torsiyonlardan sonuna kadar yükselttim
arka makaslara 5cm takoz koydum videoda görünüyo zaten

Can bey merhaba

sanırım pazartesi ya da salı sabahı aracınızı sancaktepe de Furkan Büfe önünde gördüm sabah, eğer aynı araç ise gerçekten nazarlık bir araç olmuş, bir elimde çay bardağı bir elimde poğaça aracın başından ayrılamadım sabahın köründe :smiley:

saygılarımla

Bülent.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri