Ranger Vs B2500 ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mamuli53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,939

mamuli53

Yeni Üye
Herkese Merhaba.
2003-2004 model uygun fiyatlı bi ranger arıyordum. Piyasada 13.000 TL den 25.000 Tl ye kadar bulunabiliyo. Fakat genelde şirket aracı çıkıyo. Bugun aynı model bir mazda B2500 çıktı karşıma hususi kullanılmış uygun fiyatlı. Ranger hakkında bilgi sahibiyim fakat B2500 soru işareti. İki araç için aynı fabrikada üretiliyo ve motorları aynı deniyor. Bu araçlar gerçekten birebir aynımıdır. Ön panjur ve farları dışında bir fark varmı aralarında. Yedek parçaları birebir aynımıdır . Eğer aynıysa şirketler neden sadece Ford alıyo? Bu konu hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim araç gerçekten guzel kaçırmak istemem.

Konuyu umarım doğru yere açmışımdır mazda ve ford konuları arasında kararsız kaldım.

Etiketler
Ynt: Ranger Vs B2500 ?

ben de bu konuyu bayagi arastirdim motor yuruyen kapılar camurluklar arka havuz torpidosuna kadar aynı ama 2.elde mazdalar daha az ve daha pahalı , sıfırı da farklı fiyatli idi herhalde (su anda mazda hafif ticari arac satmiyor ford ise lukse yonelmis tek ranger secenegi 80 milyar fiyat...
ford un anadoludaki yaygın servisi de insanlari ford a yonlendirmis olabilir

Berksan bey teşekkürler cvp için.
Cevabınızdan anladığım kadarıyla araçlar birebir aynı. Ford yerine mazda alsak bi sıkıntı olmaz sanırım.

2.el arac biraz bilgi tecrube buyuk oranda da sans kısmet isi. ben ford aldim , dun kabaca baktigim kadari ile mazdalar fordlardan ucuz degilx
ben olsam 2007 sonrasi 140 beygirliklerden alirdim

99 ve 00 iki tane b2500 üm vardı...2000 i geçen sene sattım...senelerce kullandım tonlarca yük taşıdım...tık demedi...evet ford ve mazda aynı araç...araçlar parça istediğinde ilkönce hurdacıda sonra ford ve mazdada arardık parçaları...(yeni üretilenleri bilmiyorum ancak ford bildiğim kadarıyla mazdanın %33üne sahip...ar-geleride aynı diye düşünüyorum)ikisinide gönül rahatlığıyla alabilirsiniz bence...ikiside sorunsuz taş gibi araçlardır...bence mazda veya ford diye düşünmeyin ezik olmıyan temiz bir araç bulun....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri