Range Rover'de Ateşleme Arızası Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oky Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,139

oky

Kamp III
Yer
Ankara
1987 model range rover clasic aracımda oluşan bir problem var yaklaşık 3 hafta önce normal çalışan araç bir kontak çevrildiğinde çalışmıyordu , enjektörlerin bazılarına enerji gitmedği için pistonlara yakıt gitmedğiğini ve bundan dolayı çalışmadığını söylendi sonra enjektör konnneökteü denilen parcaya kablı ile ısa devre yaptırılara sorun çözüldü bu enjektör konnektörünün oksitlenmesi nedeniyle olabilirmiş 3 haftadır problem yok ancak ilerde problem çıkartabilir diye düşünüyorum bu nedenle ekte de resimlerini koyduğum parcanın tamiartı mümkünmü veya 2. el temizini bulabilirmiyimm ??? teşekkürler....

Etiketler

Oktay geçmiş olsun, Resistorün üzerinde herhangi bir kod var mı?
12 volt enerjiyi enjektör başına belli bir seviyeye düşürüyor sanırım o parça
direnç değerlerini alabilsek ulustaki elektronikçilerde eşleniği olabilir...
Birebir parça çıkma bulabilirsin herhalde...

Merhaba elimde bahsettiğiniz parçadan mevcut. Ben de arızadan şüphelenip almıştım, ancak parçanın arızalı olmadığı anlaşıldı. Elimde fazladan yedek olarak duruyor.

aslında aynı durum bende olustu aracta su anda o parcada sıkıntı yok calısması duzgun ...sız nerden getırtmıstınız o parcayı ??

Ynt: Range Rover'de Ateşleme Arızası Hakkında

Duruyor. İmkanım olduğu müddetçe satmayı düşünmüyorum...

Ynt: Range Rover'de Ateşleme Arızası Hakkında

arıza parcada degılmıs parcaya gıren fıstekı temazsızlıktanmıs :smiley: sımdı de fıs ı arıyorum

1987 model range rover clasic aracımda oluşan bir problem var yaklaşık 3 hafta önce normal çalışan araç bir kontak çevrildiğinde çalışmıyordu , enjektörlerin bazılarına enerji gitmedği için pistonlara yakıt gitmedğiğini ve bundan dolayı çalışmadığını söylendi sonra enjektör konnneökteü denilen parcaya kablı ile ısa devre yaptırılara sorun çözüldü bu enjektör konnektörünün oksitlenmesi nedeniyle olabilirmiş 3 haftadır problem yok ancak ilerde problem çıkartabilir diye düşünüyorum bu nedenle ekte de resimlerini koyduğum parcanın tamiartı mümkünmü veya 2. el temizini bulabilirmiyimm ??? teşekkürler....
Aynı sorun benim araçta da var. Ama Tarif ettiğiniz noktayı anlayamadım. Herhangi bir görsel mevcutmudur aça?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR