Range Rover P38 Kullanıcıları Lütfen Bu Başlıkta Tanışalım Parça Desteği veTakas

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 2019 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,895
Bu yukseltmenın malıyetı ne kadar tuttu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Bu yukseltmenın malıyetı ne kadar tuttu?

Yükseltme Kiti + Jant & Lastik + İşçilik = 8.000TL

Jantlar için spacer alırsanız orjinal terrafirma marka veya muadilleri 4 adet 800TL-1200TL arası.
Ancak 2 inç yükseltme ve 265/75/16 AT lastikler ile bir sorun olmuyor, spacer ihtiyacınız yok.

Mevcut EAS sistemi problemsiz çalışıyor ancak ben ileride sorun yaşamamak için bu yöntemi seçtim.

EAS ile ilgili sorununuz olursa bendeki parçaları verebilirim.

87b04438786b6facb006c652728527d6

Aracın koruklerı ıptal ederken bu yay takımından baska alınacak parca varmıdır? Bıde bu yay takımı kac ınc yukseltıyo aracı bılgısı olan varmı?

Ekli dosyayı görüntüle 53073

Aracın koruklerı ıptal ederken bu yay takımından baska alınacak parca varmıdır? Bıde bu yay takımı kac ınc yukseltıyo aracı bılgısı olan varmı?

EAS iptal etmek istemiyorsan haricen bir malzemeye ihtiyacın yok. Mevcut amortisörleri kullanabilirsin zaten. Araziye gireceksen bu yükseklik yetmez.

Yükseltmek istersen malesef 2 inç kit mevcut değil. Ben çok araştırdım. Kayalar Oto, Gaye Oto, Huma vb... Her yıl 5-6 tane getiriyorlar onlar da kısa sürede bitiyor. Yine de araştır. Bulamazsan eğer yükseltmek için yöntem şudur;

- İlandaki helezon yay çevirme kitini satın al.
- 2 adet ön amortisör (2 inç için)
- Önden çıkan orjinal amortisörleri arkaya takacaksın. Bunlar 2 inç yükseltmek için yeterli uzunluğa sahip. Arkadaki mevcut amortisörler iptal.
- Terrafirma veya muadili 2 inç get (takoz) lar var. Dışarıda tornacıda kesinlikle yaptırma, direkt bunlardan 4 adet satın al.

Malzemeleri tek bir yerden satın alırsan bu işi uyguna getirebilirsin, ciddi indirim yapıyorlar.
Ben Ankara 'da Gaye Otomotiv 'den aldım.

Arkadaki amortisörleri öne taktık sanırım yanlış bilgi vermiyim... Tam tersi de olabilir. Usta bilir zaten.
EAS 'ı beyinden iptal etmek için yan koltuğun altındaki girişlere köprü yapılıyor, işin başında durursan iyi olur...

Adb04841e281e89c386649da822b2e14

1997 model 238500km deki 4.6Hse aracimi satiyorum.. Motor sanziman ve airmaticler sorunsuz calisiyor..

Aracin uzerindeki bf lastikler ve atiker gold sirali sistem lpg 2000km once takildi..

Fiyat 32.750tl. Yer listanbul

2002-2004 model range roverla takas dusunebilirim.

Range Rover P38 Kullanıcıları birer mesaj ve araç modellerini elindeki fazla parçaları ve parça isteklerini yazabilir mi?
Faydalı linkler de olabilir.

mesela eas arızalarını resetlemek ve yükseklik kalibrasyonu için
http://www.rswsolutions.com/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=56

Service manual rave için
land rover service factory manual RAVE download land rover resource, service manual, workshop factory manual, download, rave, vehicles including discovery, series, defender, range rover, freelander, LR3, Handbooks, Catalog, Catalogue, Land Rover International, free, PDF, DIY land rover service factory manual RAVE download

Amacım servislerin ve parçacıların fahiş fiyatlar çekerek Range Rover kullanıcılarını bezdirmesini veya alacakları vazgeçirmesini engellemek. Yoksa bu araçları kullanan kalmayacak ve hurdalıklar bayram edecek veya fiyatlar düşecek. Yakında kullanıcı kalmazsa da bakalım bu tamirciler ne yapacak?

Bursadayım iyi niyetli her yardıma hazırım. Şanzıman motor elektronik olarak bu araçlardan korkmamak gerekli.
Tüm Türkiyeden size tecrübelerimle edindiğim adres ve çözümler sağlamak isterim

1998 model 4.6 aracım nav sistemli. aracın nav ekranını söküp piranha taktım. açılış ekranını değiştirdim. video, tüm yollar geri vites kamerası vs orjinalinden iyi oldu konu ilgi görürse resim eklerim

Elimde çok sayıda ingiltereden aldığım parça var amblem, yazı, ahşap deri sıfır orjinal direksiyonlar, konsollar, orjinal deri kılıflar, teyp, cd player koruucu koltuk kılıfları ahşap dash boardlar. navigasyon.

o kadar ufak tefek şeyler de var ki sayamadığım
istediğiniz parçalar belki benim çöp saydıklarım olabilir.

Neyse belki Range Rover P38 Kulübü buradan kurulur artık
Selam 2001 p38 sahibiyim.süspansiyon kalibrasyon için eas kablosu atıyorum yardımcı olursanız sevinirim

arkadaşlar merhaba 1 hafta önce p38 aldım 1998 model ki aracı alırken ustaların farkedememesi yüzünden motoru bitik araç aldık araçla ilgili hiçbir bilgim yok komple motor yapılıyor bugün yarın çıkıcak inşallah . sizden öğrenmek istediğim aracın indirip kaldırmada bir problem yok anck memlekete filan giderken yolda arızaya geçerse ne olur şimdiden çok teşekkürler .

arkadaşlar merhaba 1 hafta önce p38 aldım 1998 model ki aracı alırken ustaların farkedememesi yüzünden motoru bitik araç aldık araçla ilgili hiçbir bilgim yok komple motor yapılıyor bugün yarın çıkıcak inşallah . sizden öğrenmek istediğim aracın indirip kaldırmada bir problem yok anck memlekete filan giderken yolda arızaya geçerse ne olur şimdiden çok teşekkürler .
Hayırlı olsun, güle güle kullan. Zayıf noktası motordur zaten, alüminyum kapak vs vs.. Suyunu 2-3 günde bir mutlaka kontrol et, hararet yaparsa yine motor yaptırırsın...

Sorunun cevabı: yolda kalırsın :smiley: :smiley:

Saol
Hayırlı olsun, güle güle kullan. Zayıf noktası motordur zaten, alüminyum kapak vs vs.. Suyunu 2-3 günde bir mutlaka kontrol et, hararet yaparsa yine motor yaptırırsın...

Sorunun cevabı: yolda kalırsın :smiley: :smiley:
allah razı olsun suyunu kontrol ederimde benim demek istedim aes sistemi ile ilgili molum kronikmiş bir durum olursa allah göstermesin yolda kalma durumu olurmu onla ilgili sordum

Yolda kalmazsında böbrek taşın filan varsa hepsini dökersin :smiley:)

Fafa25f5968f966fb9c165d24787e3e3

Range rover p38 icin orjinal panzot..
Fiyat 500tl

Kredı kartı taksıt olabılır..

Elimde Range rover 4.6 nın EAS motoru tamir kiti var , contaları değiştirmesi çok basit ,EAS motorunun yeterince hava basmadığını düşünen varsa kiti verebilirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri