Range Rover 3.6tdv8 Hakkında Tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alfacino Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,494

Alfacino

Yeni Üye
Yer
YALOVA
Merhabalar,

2007 WH 3.0CRD Grand Cherokee kullanıcısıyım ve uzun vadede 2011-2012 WK2 3.0 CRD'ye geçmeyi planlıyordum. Fakat bir süredir aklıma 2008 3.6TV8 Range Rover düştü. Alacağım araç 250-270.000 km bandında olacak muhtemelen.
Normalde araçta masraf yapmaktan pek kaçınmasam da konu Range Rover olunca epey önyargılıyım.

3.6 motorun bu serinin en güvenilir motoru olduğu söyleniyor. Grupta bu hususta bilgili olan arkadaşların samimi tavsiyelerini/yorumlarını beklerim.

NOT: Diğer açılan konuları taradım ve yaklaşık 2 sene önce sorulmuş benzer bir soru gördüm fakat 1 cevap dahi alamamış. Umarım benim sorum da aynı kaderi paylaşmaz.

Saygılar, selamlar,

Etiketler
Merhabalar,

2007 WH 3.0CRD Grand Cherokee kullanıcısıyım ve uzun vadede 2011-2012 WK2 3.0 CRD'ye geçmeyi planlıyordum. Fakat bir süredir aklıma 2008 3.6TV8 Range Rover düştü. Alacağım araç 250-270.000 km bandında olacak muhtemelen.
Normalde araçta masraf yapmaktan pek kaçınmasam da konu Range Rover olunca epey önyargılıyım.

3.6 motorun bu serinin en güvenilir motoru olduğu söyleniyor. Grupta bu hususta bilgili olan arkadaşların samimi tavsiyelerini/yorumlarını beklerim.

NOT: Diğer açılan konuları taradım ve yaklaşık 2 sene önce sorulmuş benzer bir soru gördüm fakat 1 cevap dahi alamamış. Umarım benim sorum da aynı kaderi paylaşmaz.

Saygılar, selamlar,

Merhaba
Motor olarak olmasada aynı kasayı keyifle kullanıyorum.
Eğer MTV sizin için sorun değilse Motor anlamında 3.6 TDV8 bu kasa için performans anlamında en uygun olanı. V8 herzaman başkadır :smiley:
İnşallah gönlünüzdeki aracı bulursunuz.
yine tek tavsiyem servis geçmişi olan bakımlı bir araç almanız yönündedir.
doğru aracı bulduğunuzda ...Konfor, lüks, yol tutuş, arazi kabiliyeti , prestij vb. daha sayamadığım birçok özellik sizi fazlası ile mutlu edecektir.

Merhaba, 2010 model 3.6 tdv8 kullanıcısıyım. Yaklaşık 2 yıldır büyük bir keyifle biniyorum aracıma. Her yerde söylendiği gibi L322 kasanın en sorunsuz motoruna sahiptir, trigeri zincirlidir. 6ileri otomatik sanzimandir.
Ben aldığımdan beri 10bin bakımı dışında, balata ve disk değişimi yaptım, başka hic bir sorun çıkarmadı.
Böyle bir araç icin bakım maliyeti oldukça uygun, standart bakım 1100 lira civarı, özel serviste orjinal parçalarla.
Yakıt tüketimi uzun yolda (İstanbul-Bodrum 120-130km/saat ile) 9,5 litreyi gördüm, İstanbul’da şehir içi tüketim 11-12 litre arası, çok sıkışırsa trafik maksimum 13 gördüm. Böyle bir araç icin çok çok dusuk bir tüketim.
Başka sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.
Bakımlı, hor kullanılmamış araç bulursanız, eksperini de sadece land rover servisi olan yerlere yaptırıp alırsanız, çok mutlu olursunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR