Ramp Travel Index (RTI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,204
Ynt: Ramp Travel Index (RTI) Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Alttaki resimdeki cj 1180 çıkmış ama 30 derece rampada..

CJ5 RTI Front1

Ama hesap yapan bir site buldum orada değerleri girince 1204 çıktı..

Adsz 1

Kk

Sonuç olarak benim cj nin aks araları dar olduğundan mı acaba yüksek çıkıyor. Ben bu şekilde düşüyorum. 85 inç oldukça yakın bir değer..

Etiketler

resimdeki CJ de Revoler shackle+SOA var .Bunların etkisi büyük tabi.Revolver shackles ben de düşünüyorum ama arkalara tabi ... bakalım :smiley:

Beyler CJ'nin işi kaya biliyorsunuz... Bunlar normal sonuçlar bende arkada shackleda var... Bilmem ne olur ;) makas lift edilmiş araçlarda hem asfalt hem arazide muhtesem
....

biraz geç olmuş ama göktuğ beyin sorusunu cevabı sanırım acı dan kaynaklı.siz direk arabayı kaldırdıgınız icin rampadaki gibi sabit bir acı elde edemediniz.bu yüzden gayet başalırılı rakamlar elde etmişsiniz.

crona' Alıntı:
biraz geç olmuş ama göktuğ beyin sorusunu cevabı sanırım acı dan kaynaklı.siz direk arabayı kaldırdıgınız icin rampadaki gibi sabit bir acı elde edemediniz.bu yüzden gayet başalırılı rakamlar elde etmişsiniz.

Rampa olsaydı, diğer lastik rapmayı çıkarken daha erken bir yükseklikte yerden ayrılacakmıydı?

matematiksel olarak öyle
bir metrelik bi cubuk yere 20 derece açı ile tutulursa uzaklık iz düşümü dikey olarak 1m*sin20(.3420)= 34 cm
açıyı 30 cm yaparsak 1m*sin30(.5000) = 50 cm
yani acı ne kadar büyükse çıkan degerde o yüzden yüksek olur.
ztn rti tanımında da yazıyor açı 20 derece olmalıdır diye.

gezenbilir festivali için bir rampa yapacağım. Artık orda bir yarışma düzenler görürüz ne oluyor bitiyor.Dünya standartlarında kurallarına uygun.

Şu viraj demirlerine bir el atsak ne dersiniz. rubi gibi yapilabilirmi?
Bu arada standart halde grup içi en iyi deger bende :smiley:
yanliz o yol seysi dediginiz 96 4,0se iyi çikmiş

mücahit bey rubi nin viraj demiri konusunu biraz açsana ?
ne fark var ?

rubiconunu viraj demirleri kabin icinden elektironik olarak devre dışı bırakılabiliyor.

Anlaşıldı tam tahmin ettiğim gibi.Benimde uzun zamandır aklımda olan birşeydi bu.İnceleyeceğim konuyu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri