Radyatörde Çamur

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tsotsi01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,050

tsotsi01

Ana Kamp
Merhaba Arkadaşlar,

Tüm soğutma sistemi (radyatör devirdaim termostat vs) ve üst kapak contam değişti, conta değiştikten 1 ay sonra araçtaki suyun çok kirli olduğunu gördüm, radyatör kapağını açıp parmağımı suyun olduğu yere değdirmdiğimde elime çamur geliyordu, geçen hafta suyu komple boşaltarak temiz su ve radyatör temizliyici ile temizledim, daha sonra antifiriz ve içme suyu koydum, bu gün suya baktığımda yine çamurlaşmıştı, araç uzun süre antifirizsiz kullanılmış, ama bir haftada bu kadar çabuk kirlenmesi normal mi sizce ?
bu fotoğraf bir önceki hali şuan bu kadar yok ama yine böyle olacak gibi.
889W9W
>

Etiketler
Blok ve kapak kanalları temizlenmedigi için yada uygun sıvı kullanılmadıgından yeniden kirleniyor,
yada sisteminiz bir noktadan hava alıp paslanmayı arttırıyor.

sistemi boşaltın temiz su ile doldurun 1 çay bardagı çamaşır sodasını suda eritip ilave edin
aracı bu şekilde 3 /4 gün kullanın (aracı sürekli kullandıgınızı var sayarak söylüyorum)sistemi boşaltın temiz su doldurun termostat açana kadar çalıştırun tekrar boşaltın doldurdugunuz su ile 3/4 gün kullanın boşaltın uygun antifreez ile kaynamış su kullanarak doldurup devam edin.

sistemi boşaltın temiz su ile doldurun 1 çay bardagı çamaşır sodasını suda eritip ilave edin
aracı bu şekilde 3 /4 gün kullanın (aracı sürekli kullandıgınızı var sayarak söylüyorum)sistemi boşaltın temiz su doldurun termostat açana kadar çalıştırun tekrar boşaltın doldurdugunuz su ile 3/4 gün kullanın boşaltın uygun antifreez ile kaynamış su kullanarak doldurup devam edin.

Teşekkür ederim dediklerinizi deneyeceğim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yağ soğutucunuz patladığı için suya yağ karışıyor ve krem kıvamında oluyor.yağ soğutucusu değişiip hortumlar ve radyatör sökülüp içi temizlenire sorun bitecek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR