Pw 250 Diferansiyel Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Engineer53 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 58
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,805
Medium duty light truck diye geçiyor ama adapte edilirse iş görür tabi... ben yine de T18'imden vazgeçmem! Oldukça ucuz yine T18'den ucuz olmaz sanırsam :smiley:

jeep' Alıntı:
oranlar offroadluk gibi geldi. özellikle 1 ve geri sanıyorum senkromeçlidir, oldukça da ağır. Eğer heavy duty ise denemeye değer. Ama amerikan kaya yapanlarda pek rastlanmıyor sanırım. Motorlarımız aynı gibi cj lerle, enterlerin volant muhafazaları birebir cj lere geliyor. O zaman neden bu şanzımanları bizde kullanmıyoruz. Oldukça ucuz paralara bulabiliriz gibi. Yoksa kullanıyormuyuz ???

Etiketler
arkadaslar cevaplarınız icin tesekkurler. bi kaç gundur nete giremedigim icin konuyu takip edemedim. bizdeki sıkıntı on diferansiyellerden cıkan akslar ince kalıyo. dolayısı ile fazla zora gelmiyo.aksları genişletmek icin aks kovanlarınıda degişmek lazım. ayrıca standad kalın aks ve kovan varmı bilmiyorum. bizde daha buyuk komple difreansiyel bulabilirmiyz die dusunduk. arac babamın 1996 pw 250 tek kabin. onunda motordan tahrikli hidrolik 5 tonluk vinc var. babam offroad icin deilde daha cok kerestecilikde kullanıyo. agac koku vs asılmak icin. gittimiz yerlerde genelde dere, tepe, dag vs oldugu icin araba biraz zorlanıyo. dedigim gibi önlerrin aksları zayıf . nasıl bi yontem kullanmamız gerek bilgim yok ve yapılacak isler ve temin edilcek parcları nasıl temin ederiz . sıkıntımız bu. yoksa aracı kesip buyutmicez :smiley:.

70 li yillarin Amerikan dodge powerwagonlarindan çikan ön arka dana60 dingilleri atmaktan başka çareniz yok gibi... Hem dingiller biraz daha geniştir, hemde ayna maruti oraniniz 4.11'e terfi eder :smiley: şansli iseniz arkada kilit bile çikar.... Tek tek satmazlar, ayna maruti ve genişlik farki yüzünden ön arka değiştirmeniz gerekecektir...

Jeepcj7' Alıntı:
Teorik olarak;

-uzunlar
-makaslarını değiştirmek gerekir
-arkasına ağırlık koymak gerekir

Bunların dışında eaton ana şanzıman, rockwell arazi şanzımanı, dana diferansiyel... Deutz yada Perkinz dizel makine iyi kombinasyon....
Isoff bir dönem kurtarma aracı olarak kullandı sonra International'ı aldılar (o da öldü artık)...

Arazide hiç kullanmadım...

Konuyla alakasız ama ben Tekirdağda o isoffun Interine bindim.... Çok tatlı bişi :smiley:

Full Floating ne demek...?

Formda bundan daha önce bahsetmiştim. Özetle full floating araçlarda aracin ağirliği aksa binmez, heavy duty, yük taşiyan araçlarda böyledir. Aks kesilse bile lastik yerinden çikmaz.

Jeepcj7' Alıntı:
Formda bundan daha önce bahsetmiştim. Özetle full floating araçlarda aracin ağirliği aksa binmez, heavy duty, yük taşiyan araçlarda böyledir. Aks kesilse bile lastik yerinden çikmaz.

Teşekkürler, zahmet verdim... :smiley:

cevap çok kolay akıs problemi yüzünden bende çok çekmiştim ankara ostim amerikan dodge veya ford ön defransiyel komplesi disk fren tablasıda tek büyük piston ve akıslar artık şaft kesiyor akıslar hala sağlam kesin çözüm ostim ali usta

yurtdışında bazı arazi araçlarına unimog 404 diferansiyeli uyguladıklarnı duymuştum Grand larda uygulanmış resmini görmüştüm çok başarılıydı.aynısı pw 250 lerede uygulanabilir aslında

HERKESE SELAM ARKADAŞLAR Bİ RESİMDE BEN EKLEYEYİM

000 2807

BU ARADA ARKADAŞLAR BU ARAÇLAR 2006 NIN SONUNDAN İTİBAREN ÜRETİMDEN KALKTI ASKAM 2007 MAYISTAN BERİ ÜRETİM YAPMIYOR

Konu biraz hortlayacak ama bende s 10 blazerın ön tablalı sistemi iptal edip ön arka d60 difransiyel koymayı düşünüyorum.250 liklerin arka d60 önler d44 olduğunu biliyordum dedim bir as 250 den çıkma alırız ama bu konuyu görünce tereddüte düştüm 250 liklerin ön defransiyelleri zayıf mı kalıyor ?

bizim pw 250 bi iki kez aks kesmişti. sanırım akslar ince kalıyo . gerçi dana 60 ile dana 44 un aks ları arasında ne kadar fark var bilmiyorum.on dana 60 bulabilcemiz bi yer biliyomusnuz.bizdeki 96 model ondeki dana 44 parçalı aks. hava ile baglanıyo. çokda saglıklı bi sistem gibi gelmedi bana

Engineer53' Alıntı:
bizim pw 250 bi iki kez aks kesmişti. sanırım akslar ince kalıyo . gerçi dana 60 ile dana 44 un aks ları arasında ne kadar fark var bilmiyorum.on dana 60 bulabilcemiz bi yer biliyomusnuz.bizdeki 96 model ondeki dana 44 parçalı aks. hava ile baglanıyo. çokda saglıklı bi sistem gibi gelmedi bana

Ben bakınıyorum Dana 60 ama ne kadar parçacı varsa dana 60 istiyorum diyince hangi araba diyorlar.Kardeşim ben farklı arabaya takacam Dana 60 diferansiyel istiyorum diyorum o yok bizde diyor :D Adam sattığı malzemenin kodunu bilmiyor.İlla falan model arabanın aksı diyeceksin.Ben pes ettim.

internette yabancı bi sitede gormustum on dana 60. amerikan merkezli bi site sanırım ama biraz tuzlu :smiley:. bide vergi vs girse bi araba parası eder :p .paralanmak lazım

İş amerikaya varırsa Dynatrac Pro Rock 60 derim başkada bişey demem, ama ön arka diferansiyeli herhalde 10.000 dolar civarı birşey Amerika fiyatı :D Üzerindeki kaynakları vs. gördüm ben bittim zaten.Yapımının videosu;

http://youtu.be/UWnuO6ZPswo

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR