Puma Motor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dron Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 73,721

Etiketler
Ynt: Puma Motor

Son süratin psikolojik nedenlerden ötürü düşük olduğuna karar verdim Mert. Aeaç kontrolden çıkacak korkusuyla 120'nin üzerine çıkasım gelmiyor. yüksek MT lastiklere henüz alışamadım. BF AT'lerin yol tutuşu çok iyiydi. sorun olmuyodu yüksek hızda... sanırım bi set AT kullanmak lazım uzun yola felan çıkarken.

selam herkese
bizde arkadaşlarla 87 model defender alma arifesindeyiz .... bugün arabaya binip 100 km yol yaptım ..motor pek hoşuma gitmedi .. yeni yapılmış olmasına rağmen ..mazot pompasıda problem var ...(pompa Cav) kasası yürüyeni çok iyi dendi gösterdiğimiz her yerde ..diğer yerleri iyi olunca haliyle motor sıkıntı oluyor..sizlerden aldığım bilgilerin ışığında PUMA MOTORU dediğiniz iyi oluyorr..rektefesi uygun... zaten burada transitten bol bi şey yok...merak ettiğim PUMA MOTORU hangi model transitlerde var...1998-2001 mi ?2002-2007 mi ? yoksa 1998 2007 mi?.. 2007 sonra zannedersem duratorq tdci var..100ps 120ps 130ps liğinden bahsedildi ..Reha Bey in kullandığı 120 ps likmi? yada 130 ps lik yada 100 ps lik lerden hangisi daha kolay monte edilir? PUMA MOTOR KAÇ MODEL TRANSİTLERDE VAR.....PS OLARAK HANGİSİNİ ALMAK LAZIM..( ve yeni tip tdci motorların motorların çok yaktığı minibüsçüler tarafından söylenmektedir..)hatta eski motorlu transitlere rağbet fazla.. yanlış bir şey yazdıysam düzeltin lütfen...şimdiden herkese teşekkürlerr...????

Selamlar,
bildigim sorularinizi cevaplamaya calisacagim..
1) Bendeki motor 120Ps. olan motor, mekanik pompalı
2) Mekanik pompalı bir motor almanızın daha iyi olacagini dusunuyorum.. nedenleri
a) Mekanik pompa daha basittir.. Ayrica mazot konusunda daha az secicidir
b) commonrail olanların çok yaktığı iddiasını ben de duymuştum
3) Valla değişik modellerin montajının farklı olacağını sanmıyorum (ama bu sadece tahmin)
4) Ford Transitin hangi modellerinde kullanıldığını açıkcası bilmiyorum

Ayrıca, Engin arkadaşımız, 130Hp olan motordan almış idi, onun deneyimleri de yön gösterici olacaktır bence.. iyi günler dilerim, reha

cevap için çok teşekkür
97 modele kadar turbo motorlar yok muş diye biliyorum 98 de turbo motorlar çıkmış.2000 de burada büyük motor diye tabir edilen motorlar varmış. kısa transitlerde kullanılan motormuş zannedersem sizin motor bundan 1997 2001 arası olan transitler çelik pistonmuş 2002 den sonra sonra daha farklı imiş..o zaman 97 2001 arası motor bakmak lazım..( yeni transit t15 motoru tdci ile esk puma motoru arasında 95 km de 4 buçuk 5 milyonluk yakıt farkı var imiş...)
teşekkürler iyi akşamlar

Selamlar,
bildiğim kadarı ile benim kullandığım motorun sandık fiyatı 9.000YTL civarında.. ve bu motor 2006 yılında "sandık" olarak alınmış bir motor, yani 2006 imalatı. iyi gunler dilerim, reha

bahsi geçen puma motoru 2001-2009 yılları arasında kullanılan 2402cc taban hacme sahip mekanik mazot pompalı motordur. 90, 100, 120 ve 130PS'lik versiyonları var. TDCI olanları 100, 115, 125, 140 ve 200PS'lik. benim de tavsiyem mekanik pompalı motor kullanmanız. benim aracımdaki motor da 2006 model. iyi akşamlar.

merhaba arkadaşlar 200ps puma motorun nerden bulabileceği ve fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaş var mı acaba

Hakan bey;

3 seçeneğiniz var:

- Ford çıkmacılar
- Ford yedek parça satıcıları (servis veya komple motor satışı yapıyorlar)
- Ford Otosan fabrika (bireye tek başına motor satma ihtimalleri çok zayıf)

Fiyat konusunda bir bilgim yok... Motorun 200PS olmasına kanıp satın almamanızı öneriyorum. Elektronik motor olduğu için çalıştıramayabilirsiniz de... En iyisi 130PS mekanik motor.

İyi günler.

teşekkür ederim engin bey ben dün hüseyin usta (akbulut)200 ps lik motorun chiple 300 ps ye kadar yükseltilebileceğini söyledi eh buda az buz bişey değil

selam
konuyu yeni gördüm 200 hp nin yakıt tükeetiminden bahsedilmiş.Yaşadığım ilçe ile samsun arası 80 km ve dolmuş hattındaki VW crafter'ler 130 140 km hızla gidiş geliş 45-50 tl arası yakıt yakarken 200 hp ford un sahibi aynı şekilde gittiğinde 75-80 tl den aşşa düşmediğini söylüyor. Crafterler 163 hp olarak biliorum.

50000/160=31,25 Krş
80000/160=50 Krş

engin bey aslında defender toplayıp puma motor koymak istiyorum ama birde nissan patrol buldum 1995 2.8 nasıl bir araçtır bilginiz var mı?

ladikoffroad' Alıntı:
selam
konuyu yeni gördüm 200 hp nin yakıt tükeetiminden bahsedilmiş.Yaşadığım ilçe ile samsun arası 80 km ve dolmuş hattındaki VW crafter'ler 130 140 km hızla gidiş geliş 45-50 tl arası yakıt yakarken 200 hp ford un sahibi aynı şekilde gittiğinde 75-80 tl den aşşa düşmediğini söylüyor. Crafterler 163 hp olarak biliorum.

50000/160=31,25 Krş
80000/160=50 Krş

Ford motorlarının çok yaktığı bilinen bir gerçek... ama şunu da unutmamak lazım. Defender'a VW Crafter motoru takan yok... Ford takılıyor... ve bunu yaparken yakıttan ziyade başka konular dikkate alınıyor. :smiley:

hakanuzun' Alıntı:
engin bey aslında defender toplayıp puma motor koymak istiyorum ama birde nissan patrol buldum 1995 2.8 nasıl bir araçtır bilginiz var mı?

Hakan bey;

Nissan konusunda bir bilgim yok. Araçlar bölümünde Nissan konu başlığı altında bir çok bilgi bulabileceğinizden eminim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri