Puegeot J9 Dan Karavan Olur Mu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trgsoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,026

trgsoy

Ana Kamp
Selamlar.
2.el fiyatının uygun olması,tavanının yüksek olması,servis ve yedek parça sorununun olmaması nedeniyle PEUGEOT J9 a karavan yapmak için daha sıcak bakıyorum.Aracı kullanmadım anca dolmuş olarak denk geldiği kadar biliyorum.Sizce sürüşü,motoru,çekişi,artıları-eksileri nedir.Sizce uzun şaşi bir araç alıp kendi zevkime ve imkanlarım dahilinde karavana çevirsem nasıl olur.Benim için öncelikli ve olmazsa olmaz konu araçda klima.Güneş panelleri ile yaşam aküleri vasıtasıyla bu problemi çözebilirmiyim.PEUGEOT J9 a özel dizayn edilmiş plan,proje tavsiyeniz var mı?
vereceğiniz her bilgi ve paylaşım için şimdiden teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Puegeot J9 Dan Karavan Olur Mu?

trgsoy' Alıntı:
Selamlar.
2.el fiyatının uygun olması,tavanının yüksek olması,servis ve yedek parça sorununun olmaması nedeniyle PEUGEOT J9 a karavan yapmak için daha sıcak bakıyorum.Aracı kullanmadım anca dolmuş olarak denk geldiği kadar biliyorum.Sizce sürüşü,motoru,çekişi,artıları-eksileri nedir.Sizce uzun şaşi bir araç alıp kendi zevkime ve imkanlarım dahilinde karavana çevirsem nasıl olur.Benim için öncelikli ve olmazsa olmaz konu araçda klima.Güneş panelleri ile yaşam aküleri vasıtasıyla bu problemi çözebilirmiyim.PEUGEOT J9 a özel dizayn edilmiş plan,proje tavsiyeniz var mı?

Turgay bey öncelikle foruma hoşgeldiniz deneyimlerime dayanarak size tavsiyem bahsettiğiniz araçtan vazgeçmeniz sebebi motorunun ufak olası,direksiyon turunun az olması açıkçası yapacağınız masrafa vereceğiniz emeğe değecek bir araç seçmenizi tavsiye ederim her türlü yardımada açık olduğumuzu bilmenizi isterim saygılarımla.

DOLLY KARAVAN
BÜLENT SOYDAŞ

trgsoy' Alıntı:
Selamlar.

mrb pejo yu ucuz olduğu için seçmişsiniz. iyi güzel ama pejonun eksileri fazladır.
1 motoru sıkıştırmaya gelmez, çabuk harareti yükselir
2 akis kafaları çabuk boşluk yapar pek zorlama ve patinaja gelmez
3 içeriye motor sesini fazla alır
4 direksiyon turu azdır. (bunun için özellikle hidrolik direksiyon olan modelleri seçin)
5 her zaman kızdrıma bujikerinin sağlam olması gerklidir. kızdırma bujilerin biri dahi arzalı olsa zor çalışır. özellkle 4 üde arzalıysa ağustos sıcağında dahi çalışmaz.

artıları
1 önden çeker bi araç olduğu için arzide çok avantajlıdır
2 kızdırma bujileri ve akü ve motoru iyi olduktan sonra - 20 derecede dahi tek marşta çalışır.
3 yedek parça olarak 2 .bulma imkanı çok fazla, bol ve ucuzdur. ( kompla motorunu dahi 300 - 400 lira gibi bi faiyata b ylursunuz)
4 yakıtı nomal seviyededir. aşırı fzla bi yakıt yakmaz

İlaveten geçenlerde kaybettiğimiz rahmetli abdi uçar ağabeyimiz gibi adınız kıytırık karavancıya çıkar

yorumlarınız için teşekkür ederim.gerçekten faydalı oldu.Burdaki paylaşımları hergün takip ediyorum ve inanılmaz bilgiler ediniyorum.Pejo dan vazgeçmemde en büyük etken Ömer bey olmuştur,ayrıca teşekkür ederim.:smiley:

Merhabalar,
Arkadaşım acaba ISUZU veya benzerlerine baktınız mı. Onlarında orijinal tavandan klimalı olanları var. Ben bir ara bulmuştum İstanbul'da 25 kişilikti telefonla konuşup anlaştığımız halde ben yola çıktım gidince aracın satılmış olduğunu gördüm. Satıcı benim gideceğime inanmamıştı.
O nedenle o tür arabalara da bakın derim. Malum belli yaştan sonra servis çektirtmiyorlar ve çok sayıda var hesaplıda bulunabilir.
Ben hala vazgeçmiş değilim.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Ömer bey bağlantı için teşekkür ederim.Aslında olayın özü şu;imkanlar dahilinde işimizi görecek her türlü araç ile gezginci ruhumuzu tatmin edebiliriz.Ben yıllardır fırsat buldukça kısa süreli geziler yapmaktayım aracımda sedan türü araçlar.Hiçbir zaman yiyeceği ve yatacak yeri dert etmedim.Yol üzerinde bir köy bakkalından aldığım zeytin-peynirin tadını bir su kenarında yerken çıkardım ve o tadı hiçbir marketteki peynirde bulamıyorum.Uykumuz geldiğinde de bir petrol istasyonuna çekip arabanın içinde yattığımız çok olmuştur.Hatta gezilrimizde oğlum otelde yatmak istemiyor.Hele yorulunca bir dağ başında mangalı yakıp üstünede bir çay demleyince keyfimizin sabancılarda bile olmadığını dile getirip gülüyoruz.Hatta haftaya okullar tatil olunca Marmara ve ege turu yapacağım bir haftalık ve bunun enaz 3-4 gününü araçta yatacağız çünkü insan birazda bazı lükslerden yoksun hayatı özlüyor.En önemlisi benim için ailem yanımdaysa ve keyif alıyorsak yer,zaman,mekan,araç önemli değil.
SİSDAĞILI61 arkadaşım dedğiniz gurup araçlarla zaten ilgileniyorum çok uygun fiyatlarlada karavan haline getirilebiliyor ve hemde tadilat istemiyor.hedefim önümüzdeki 2 yılda Allah kaza bela vermezse sahip olabileceğim inancındayım.Çok şükür şimdiye kadar hedeflerimde bir sapma olmadı bunda da olmayacağı inancındayım.

Turgay bey merhabalar işin şakası bir yana benim karavanım yok ama çadırım ve 4x4 emektar bir camlı van aracım var çok şükür işimi fazlası ile görüyor ben böyle mutluyum size de inşallah işinizi görecek bir araç kısmet olur bu keyfi beş yıldızlı otele değişmem sağlıcakla kalın

179945 395326380515165 868904073 n

selamlar, bende bu konuyu takip etmeye başladım, 3bintl ya bi tane j9 buldum ve ustayla konuşmamda motoru 2-2500 tl civarı ısuzu 2.8 e çevirebilceğini söyledi, muayenede bir sorun olmuyor dikkat çekmiyor bunu öğrendim, çok profesyonel benim param var tarzı değil de daha çok gezdirebilecek tek oda mantığıyla alacağım için iç düzenine 2500-3000 tl harcıcam, elektrik tesisatını güçlendiricem, sabit ekipman istemiyorum sökmeli takmalı yapıcam istediğim zaman içindeki düzeni indirip tşıma için kullanmalıyım, alcak tabanlı ve arka kapılarının çok kullanışlı olması çok güzel yani bu iş için maksimum 10bin bütçe bana yeticek..

selamlar, bende bu konuyu takip etmeye başladım, 3bintl ya bi tane j9 buldum ve ustayla konuşmamda motoru 2-2500 tl civarı ısuzu 2.8 e çevirebilceğini söyledi,

90 lı yılların başlarında j9 kullanmış ve uğraşmış olarak size tavsiyem motora bakım yaptırmanız orjinal haliyle kullanmanız.

Aracı sıkıştırmadan kullanırsanız yokuşlarda zorlamazsanız 90 ın üzerine çıkmazsanız motor sizi üzmez.

Parçası bol ve uzuzdur.Tüm kilit seti (Direksiyon hariç 90 TL)

Ustası çoktur .İç hacmi kullanışlıdır.

Temiz yürürü düzgün olanlarını 5000 -6000 TL ye bulabilirsiniz.(bu fiyata başka bir araç bulamazsınız)

90 lı yılların başlarında j9 kullanmış ve uğraşmış olarak size tavsiyem motora bakım yaptırmanız orjinal haliyle kullanmanız.

Aracı sıkıştırmadan kullanırsanız yokuşlarda zorlamazsanız 90 ın üzerine çıkmazsanız motor sizi üzmez.

Parçası bol ve uzuzdur.Tüm kilit seti (Direksiyon hariç 90 TL)

Ustası çoktur .İç hacmi kullanışlıdır.

Temiz yürürü düzgün olanlarını 5000 -6000 TL ye bulabilirsiniz.(bu fiyata başka bir araç bulamazsınız)
aynen dediğiniz gibi çok optimize bir araç, Bir tane buldum 220w elektrik çekilmiş kliması herşeyi var ve çok temiz, tek yapacağım 4bintl harcayıp komple yeni karsan yürüyeni yapmak, isuzu motoru vitesi ile hidrolik direksiyonu ile.. İnsanlar neden bu aracı küçük görür hiç anlamıyorum, karavancılık, doğa ile iç içe olmakmı yoksa bi arabaya 70 bin verip gösteriş yapmakmı kaldıki 70bin verdiğin aracı çizilir eder diye rahat rahat bir yere sokamazsın yeri geldiğinde ezemezsin, birde karavanın yarım dönem vergisi bin tl diye duydum bu doğrumu acaba??

aynen dediğiniz gibi çok optimize bir araç, Bir tane buldum 220w elektrik çekilmiş kliması herşeyi var ve çok temiz, tek yapacağım 4bintl harcayıp komple yeni karsan yürüyeni yapmak, isuzu motoru vitesi ile hidrolik direksiyonu ile.. İnsanlar neden bu aracı küçük görür hiç anlamıyorum, karavancılık, doğa ile iç içe olmakmı yoksa bi arabaya 70 bin verip gösteriş yapmakmı kaldıki 70bin verdiğin aracı çizilir eder diye rahat rahat bir yere sokamazsın yeri geldiğinde ezemezsin, birde karavanın yarım dönem vergisi bin tl diye duydum bu doğrumu acaba??
7-15 yaş için yıllık değer için doğru. Aşağıdaki linkteki listeden bakabilirsiniz.
KATMA DEĞER VERGİSİ ORANLARI

Konu eskimiş ama J9 dan karavan olur, hemde içinde banyosuna kadar, zamanında Ataköy Camping'in sahibi yanılmıyorsam " Reyhan Bey" in aracı J9 idi, aracın içini gördüğümde inanamamıştım, planı hala gözümün önünde , banyosuna kadar mevcuttu, " Biz bununla bütün Türkiye'yi gezdik kinse karavan olduğu anlamadı bile " derdi. Amaç karavan ve gezmekse 70-80 ile tüm araçlar gider zaten, diğerleri zevke kalmış.

Yeni bir projeye başlasam mı? Başlamasam mı? İkiliminde yine parça-usta gibi konulardaki üstünlüğü ile J9 ları araştırıyorum.
Karavan olarak j9 nasıl olur konusuna katkıda bulunmak isteyen arkadaşlara şimdiden görüşleri için teşekkür ederim.
Ayrıca birebir tanışamadığım ancak telefonla görüşebildiğim Sn. Abdi Uçar abimize Allahtan rahmet diliyorum.
Çok lükse kaçmadan gereklilikleri de yerine getirerek bir j9 projesine başlamayı düşünüyorum.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yücel hocam
2 otomobil ve bir çekme karavanını satıp,
J9 yerine üstü kalkabilen bir vw T4 almanı öneririm
Geçenlerde ilanlarda vardı malum sitede
Gayet temiz gözüküyordu,içi yapılı pop-up tavanlı bir T4 vardı
59 bin yazmıştı

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR