PTT Kargo

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 113,471
Ynt: PTT Kargo

TB4GI' Alıntı:
Bne değil ancak son iki paketim maalesef gönderen firmaların PTT kargo ile anlaşmalı olmak gibi bir durumları olduğundan öyle oldu. Biri kamu kurumuydu onu anlıyorum zorunlular. Ancak diğeri özel sektör ve hangi mantıkla PTT kargo ile anlaşmışlarsa onu bilemiyorum

Daha ucuz ondan çalışıyorlardır ;D

Etiketler

Kesinlikle uzak durulması gereken bir kargo şirketi, bir ay oldu gönderdiğim kargodan haber yok.Nerde olduğuyla ilgili bana yardım da edemiyorlar çünkü, gönderim evrağını, nasılsa bir hafta geçti diye atmıştım.Gönderici ismi, gönderildiği adres, alıcı ismi gibi hiç bir veri kargoyu bulmaları için yeterli değil, illede gönderi evrağındaki barkodu istiyorlar.Yani bir ay da geçse bu evrağı sakın atmayın, hele benim gibi 'nasılsa adrese' ulaşmıştır gibi bir yanılgıya sakın kapılmayın.En iyisi siz işinizi garantiye alın ve Ptt Kargo'dan uzak durun.

ufukozkan' Alıntı:
Alanyadan ankaraya gelirken arabanın anahtarını unutmuşum. ptt kargo ile göndeririz dediler. 1 hafta sonra tekrar alanya ya gittim ptt kargodan anahtarı aldım :smiley: çok şükür anahtar kaybolmadan aldım :smiley:

Ptt Kargo'dan Şikayetçi Olanların Seçme Öyküleri

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

Ptt Kargo ikayetler   044

Ptt Kargo ikayetler   043

Ptt Kargo ikayetler   042

Ptt Kargo ikayetler   041

Ptt Kargo ikayetler   040

bir ptt çalışanı olarak okudularıma üzüldüm.sizde takdir edersiniz ki zaman zaman aksaklıklar olur. ptt infoya yazmaktan çekinmeyn belki size dönüşleri geç oluyor.sizden gelen maillere bağlı olarak kabul merkezi ve varış merkezinden cevap isteniyor.dolaysıyla geri dönüşü geç oluyor.takip numaralarnzı kaybetmeyin kargonuzla ilgili merkezlere başvurarak reklamasyon isteyebilirsiniz.

Zaman zaman aksaklıklar olur ama PTT'de bu aksaklıklar ekte görünen fotoğraflar ile zaman zaman değil her zaman olduğu görünmekte.
Fotoğrafların dosya isimlerine ve numarasına dikkat ederseniz 40 da bitiyor.
Kişisel Bilgisayarıma indirdip düzenlediğim şikayet sayısı 100'lü rakamları çok aşıyordu.
Ben sadece kayıp kargolar ile ilgili çalışma yapmıştım ve bunlar bile 60 adetten fazla idi.
Sinek küçüktür ama ,
:(

şikayet var da diğer kargo firmaları ile ilgili şikayetlere de var onlarada baktım.onlarda şikayet sayısı ptt ye göre oldukça fazla fakat bu ptt eksiliğini örtmez.sorun sadece ptt yaşanmıyor.her kayıp korgonun bedelini ptt karşılıyor göndericiler bunun üzerinde biraz durursa işini düzgün yapmayanlarda aramızdan temizlenir.:smiley:

yesillik34' Alıntı:
şikayet var da diğer kargo firmaları ile ilgili şikayetlere de var onlarada baktım.onlarda şikayet sayısı ptt ye göre oldukça fazla fakat bu ptt eksiliğini örtmez.sorun sadece ptt yaşanmıyor.her kayıp korgonun bedelini ptt karşılıyor göndericiler bunun üzerinde biraz durursa işini düzgün yapmayanlarda aramızdan temizlenir.:smiley:

mevcut duruma göre o temizlik oldukça uzayacak gibi ayrıca bildiğim kadarıyla kayıp kargonun gönderi bedelini ödüyor içindekiler ptt'yi hiç ilgilendirmiyor yanılıyor'muyum?

ORHANBIYIKLI' Alıntı:
mevcut duruma göre o temizlik oldukça uzayacak gibi ayrıca bildiğim kadarıyla kayıp kargonun gönderi bedelini ödüyor içindekiler ptt'yi hiç ilgilendirmiyor yanılıyor'muyum?

üzgünüm yanılıyorsunuz kayıp kargonun gönderi bedelini değil kargonuzun değeri ödeniyor.içeriği ptt için önemli.

Burada kayıp kargodan bahsediyorsunuz.
Lakin benim şikayetim kargo paketimin içeriğinin 4 adetten 3 adede düşürülmesi idi.!!
Alıcı kargoyu hasarsız aldı diyerek PTT işin içinden çıkıyor sayın yeşillik34.
Bu durumda olan onlarca kişi var.

TezzMertek' Alıntı:
Burada kayıp kargodan bahsediyorsunuz.
Lakin benim şikayetim kargo paketimin içeriğinin 4 adetten 3 adede düşürülmesi idi.!!
Alıcı kargoyu hasarsız aldı diyerek PTT işin içinden çıkıyor sayın yeşillik34.
Bu durumda olan onlarca kişi var.

bakıın ben yanlışı savunmuyorum.kargonuzun üzerinde kabul merkezinin etiketi vardır kargonuzun ağırlığı yazar orada ağırlk kontrolü yapabilirsiniz yada gönderici içerik kısmını doldurıyor sizde teslim alırken etiket üzerinde içerik bölümünü kontrol edin.2 çürük elma varsa hepsi çürüktür demeyin.ben buna üzülüyorum hakkınızı arayın ama işini düzgün yapanları ayıralm.
bizlerin sık karşılaştığı durum insanlar bozuk bilgisayar kasasını ptt kargoya veriyor.karşı taraf kasa çalışmıyor diyor değerinin 5 katı tazmimat alıyor. .(tazminat içinde öyle uğraşmıyonuz memura zimmet çıkarır memurdan kesiliyor).ptt kargo dağıtımın taşeron firma elemanları yapıyor.ptt memurları ile karıştırmayın.

Taşeron Firma elemanları.??
Buyrun buradan bakın arkadaşlar.
;D

Bu mesajı okur musunuz.?

rumnes' Alıntı:
Tühh bilseydim daha önce yazardım,bizim PTT kargoda nelerimiz kayboldu inanmazsınız.Kısa ve öz bilgi vereyim;Paketin içindeki ürün, işlem yapan memurun hoşuna giderse,itinayla açar,içindekini alır,yerine kg farkı olmasın diye ıvır zıvır koyar,kapatır,gönderir.Sizde çıldırır,oraya buraya derdinizi anlatmaya çalışırsınız ama sonuç kocaman bir 0(sıfır).Geçmiş olsun dilemekden başka diycek bir söz bulamıyorum.

TezzMertek' Alıntı:
Taşeron Firma elemanları.??
Buyrun buradan bakın arkadaşlar.
;D

Bu mesajı okur musunuz.?

şaka gibi bunların gerçek olduğunu düşünmek bile istemiyorum.diyecek sözüm yok .ptt info ya yazn bunlar ne diyeyim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.