Pradoyla Ilgili Ilgili Iki Soru!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MEDİCUS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,689
Baktığınız kasada 4.o yok benim bildiğim . Ya 4.7 benzinli ya da 2.7 dizel alırsınız . 3.1 dizeller var onlar pek iyi değilmiş . JEEP bölümünde vardır bilgiler . Beşiktaştaki 2004 67000 tl olan prado ya bakın bence . 5 ileri istiyor olmasam gider bakardım hatta ara ara gidip bir bakasım da geliyor , olsun 4 ileri ne olur modunda . Renk falan güzel görünüyor bana . Prince lpg de 4500 tl falan 9 taksit .

Evet 4.0 da 1997 var Beylikdüzü'n de bir galeride beyaz renkli 2.7 buldum 3-4 tane 2003 ve 2004 model olmadı onlara bakıcam 40 ila 50 bin lira arasında 4.7 bulduğum ise 2001 model
Prado ya gidip bakıcam pazar günü yada pazartesi sizlerin de değerli yorumlarınızı bekliyorum

İki aracı kıyaslamadım. Kullanım amacıma uygun araç tavsiye edermisiniz sorusuna aynı amaçlar ile kendi kullandığım aracı tavsiye ettim. Bu kullanım amacında uzunca bir süre araç araştırmış birisi olarak oldukça memnunum. Suzuki yi bu doğrultuda parça fiyatı, dayanıklılık ve fiyat olarak oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim. Hafif araziden kastınız stabilize, toprak v.b. gibi yollar ise rav4 de düşünülebilir.
Sizde haklısınız ama onlar bana küçük ve suv katagorisinde olduklarından eledim onları hergün araç kullanmıyorum uzun yol yapıcam ve altının Yüksek olması önemli benim için

Evet 4.0 da 1997 var Beylikdüzü'n de bir galeride beyaz renkli 2.7 buldum 3-4 tane 2003 ve 2004 model olmadı onlara bakıcam 40 ila 50 bin lira arasında 4.7 bulduğum ise 2001 model
Prado ya gidip bakıcam pazar günü yada pazartesi sizlerin de değerli yorumlarınızı bekliyorum
Bakabildiniz mi arac veya araclara karar verme aşamasına gelebildiniz mi

Maalesef bakamadım işlerim çok yoğundu ama en kısa Zaman da bakıcam...
Karar vermek çok zor inanın LC istiyorum artık kısmet herşey
Sizin aracınız Nasıl ?
Uyuyan dev misali evin önünde,benden çok eşim ve oğlum keyfini çıkartıyor diyebilirim.Eşim Lc'yi kullanınca diğer aracımız Gp'i kullanamıyorum demekte.
Oğlum ise dağ arabasına binelim baba diye talepde bulunmakta.
Arka koltuktan, anne sende diğeri küçük olanı(arazi vitesini kast ediyor) kullansana demekte

Uyuyan dev misali evin önünde,benden çok eşim ve oğlum keyfini çıkartıyor diyebilirim.Eşim Lc'yi kullanınca diğer aracımız Gp'i kullanamıyorum demekte.
Oğlum ise dağ arabasına binelim baba diye talepde bulunmakta.
Arka koltuktan, anne sende diğeri küçük olanı(arazi vitesini kast ediyor) kullansana demekte
Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin herzaman ne Mutlu size :smiley: inşallah güzel günlerde ailecek sonrada oğlunuz büyüyünce o sizi gezdirsin

Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin herzaman ne Mutlu size :smiley: inşallah güzel günlerde ailecek sonrada oğlunuz büyüyünce o sizi gezdirsin
Amin cümlemize.Allah inşallah sizede gönlünüzden geceni nasip eder.Ayrı bşr keyif veriyor diyebilirim Hatta aracla daha fazla haşır neşir oluyorsunuz ve hani daha bir söför edasına burunuyorsunuz.Öyle yeni nesil cıt kırıldım bir araç olmadığı için sizi daha çok tatmin ediyor.
Bu ayrı bir keyif ve derimki keyif ve ibadetin para ile mukayesesi olmaz
Keyif çıkartmaya devam uzun yola gitme hevesim var acıkcası henüz saglam bir mazaret üretmedim

Amin cümlemize.Allah inşallah sizede gönlünüzden geceni nasip eder.Ayrı bşr keyif veriyor diyebilirim Hatta aracla daha fazla haşır neşir oluyorsunuz ve hani daha bir söför edasına burunuyorsunuz.Öyle yeni nesil cıt kırıldım bir araç olmadığı için sizi daha çok tatmin ediyor.
Bu ayrı bir keyif ve derimki keyif ve ibadetin para ile mukayesesi olmaz
Keyif çıkartmaya devam uzun yola gitme hevesim var acıkcası henüz saglam bir mazaret üretmedim
Ben bir kere kullandım oda çok uzun değildi kullanması inanılmaz zevkli bir araç çok rahat ve konforlu :smiley:
Kısmetse ilk geziniz nereye olacak uzun yol olarak ?

Aracı aldığımda tek başıma Ankara Adana yapmıştım.Ama ben uzun yola ailemle birlikte cıktığım zaman daha fazla keyif alıyorum.
İlk deneyimim uzun yol oldu LC ile nasıl gecti anlayamadım:smiley:
Kısmetse yarıyıl tatilinde Bolu olarak plan yapıyorum.

Teşekkürler :smiley: Tamponlar ve yan taraf alt kısımların rengi neden farklı ? Ama araç diri görünüyor , fiyat malum site ortalamasına göre iyi duruyor . Ben 1-2 haftalığına şehir dışındayım , önceliği sayın archway e severek bırakıyorum :smiley: . 09/04/2015 çarpma 478 tl , 27/03/2010 çarpışma 1227 tl toplam iki adet kayıt görünüyor . muayene 2008 de 15700 , 2011 de 21000 , 2013 230000 , 2014 243000 görünüyor . Bu açıdan da iyi görünüyor .

Teşekkürler :smiley: Tamponlar ve yan taraf alt kısımların rengi neden farklı ? Ama araç diri görünüyor , fiyat malum site ortalamasına göre iyi duruyor . Ben 1-2 haftalığına şehir dışındayım , önceliği sayın archway e severek bırakıyorum :smiley: . 09/04/2015 çarpma 478 tl , 27/03/2010 çarpışma 1227 tl toplam iki adet kayıt görünüyor . muayene 2008 de 15700 , 2011 de 21000 , 2013 230000 , 2014 243000 görünüyor . Bu açıdan da iyi görünüyor .

Kusura bakmayın arkadaşlar bende İstanbul'da değildim o yüzden bakamadım işlerin yoğunluğun dan dolayı yeni geldim kısmet olursa bu hafta içi Birgün gitmeyi planlıyorum evet dediğiniz gibi km olayı düzgün gibi geldi bana da :smiley: bakalım nasip artık

2008 ve sonrasında heralde , sol tarafta far, ayna vs. ayarların olduğu yerde power heat düğmesi olanlar var . Ne işe yarar acaba diye merak ettim . Özellikle soğuk bölgeler için araç ilk çalıştırıldığında bu düğmeye basılıyor ve araç normalden 0,600 rpm gibi fazla devirli çalışıp daha çabuk ısınıyormuş . Bu haliyle çok gerekli değil gibi sanki , soğuk motora gaz basmaya kıyamayız ya :smiley: Ben ilk başta bağımsız ısıtma gibi birşey zannetmiştim .

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri