Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,453
Bende acibademde yaptirdim :smiley: duzgun biryer ben memnun kaldim , firma yetkilisi Ahmet .

Hava basinc fikirleri icin tesekkurler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler

ben aracımda kullanıyorum hocam.33 bf at ko2 var.. yaz kış sökmüyorum.. sorabılırsın:smiley:

Merhabalar Falken , arac muthis olmus kazasiz belasiz kullanin,

Sizin mesajdan sonraki 2-3 mesajda bazi sorular sorulmus ama cevaplamamissiniz , bende aynilarini merak ediyorum oyuzden tekrar hatirlatmak istedim :smiley:
Cevaplarsaniz cok seviniriz

Bu sorularin yanisira bu lastik olcusu bizim bildigimiz degerlerde tam kaca tekabul ediyor ? (Siz 30 demissiniz de onu anlamadim ) Ve yukseltme var sanirim aracta , kac inch ?

Bircok bu tarz aracta alan kisiler offroad lastikler , yukseltmeler , vinc ler , celik tamponlar ve baska arazi donanimlari yapmis , LC arazide bukadar iyi arac iken neden kimse prado alip ta bunlari yapmamis merak ediyorum ...
Alan sadece sehir ici donanimiyla yetiniyor .

Acaba fiyattan dolayi mi dedim , 82 bin tl ye ilanlar var 75 e alinabilir muhtemelen , e diger modifiye yapilan grand cherokee ler , discovery ler ve hatta pradonun bir eski kasasi vx80 de zaten 60-70 civari , bu arac en fazla 10 bin tl daha pahalidir bu deidklerime gore

Acaba arazide verecegi masraflar mi daha fazla bir disvovery ve Grand cherokiye gore ? Veya parca bulunurlugu mu daha az ? Veya son fikrim insanlar kiyamiyor mu :smiley: ??

Fikiri olan paylasirsa sevinirim cunku bende sene bazi donanimlar dusunuyorum

Bircok bu tarz aracta alan kisiler offroad lastikler , yukseltmeler , vinc ler , celik tamponlar ve baska arazi donanimlari yapmis , LC arazide bukadar iyi arac iken neden kimse prado alip ta bunlari yapmamis merak ediyorum ...
Alan sadece sehir ici donanimiyla yetiniyor .

Acaba fiyattan dolayi mi dedim , 82 bin tl ye ilanlar var 75 e alinabilir muhtemelen , e diger modifiye yapilan grand cherokee ler , discovery ler ve hatta pradonun bir eski kasasi vx80 de zaten 60-70 civari , bu arac en fazla 10 bin tl daha pahalidir bu deidklerime gore

Acaba arazide verecegi masraflar mi daha fazla bir disvovery ve Grand cherokiye gore ? Veya parca bulunurlugu mu daha az ? Veya son fikrim insanlar kiyamiyor mu :smiley: ??

Fikiri olan paylasirsa sevinirim cunku bende sene bazi donanimlar dusunuyorum

Ben şahsen günlük kullanıyorum offroad yapmıyorum ağır araziye girilmediği sürece aracın mevcut donanımı gayet yeterli ve başarılı o nedenle ben ihtiyaç duymadım. İzci team diye bir program var youtube orda videoları izleme fırsatın olursa çok ağır sartlar dışında o donanımlara ihtiyaç duymuyorlar ve birde o donanımlardan sonra aracı günlük kullanmak epey zor olur ve konfor kaybı yaşanır o nedenle sanırım birçok Prado kullanıcısı aracını sadece offroad a bırakamıyor olabilir.

Aynen . Görsellik göreceli kavram ona bir şey diyemem ama bir aracın arazi yönünü geliştirdikçe asfalt-günlük kullanım hızla olumsuz etkileniyor . Bizim araçların standart halinde bf goodrich at tarzı bir lastik olduğunda baya yüksek bir kapasiteye sahipler zaten .

J150 kasanın alınası var dizelide olur benzinliside imkanlar elveriyorsa tabiki
Arazi noktasında @falken detaylı bilgi verebilir.
Ben mevcut haliyle idare esiyorum agırlıklı sehir içi kullanıyorum incecik plaj kumunda bu haliyle tık demeden gidiyor.
Adana popüler olmamış kumsallarına gidebilmek hoş oluyor yol iz olmayınca

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KWOWRA
PW6WVm RPnPR6 Ön cam llumar air80 , diğer camlar llumar atr 35 , sunroof llumar atr 15 . Tam istediğim gibi oldu . Kapalı havada biraz daha koyu oluyor . Gece görüş kaybı yok gibi .Çatlamaya eğilimli ön konsol , derileri falan biraz korumuş oluruz .

Son düzenleme:

Belli bir sure sonra acildi pardon ,
Guzel olmus gule gule kullanin , hemen araziye dalmissiniz bakiyorum :smiley: neresi acaba bu resimlerdeki yer ?

Başıbüyük tarafı , Narcity yanından vericilerin yanına çıktık . Yakın bize . Çim falan kalmamış ama :smiley:

Dostum hayırlı olsun. Bir LC prado kullanıcısı olarak iyi tercih yapmışsın. Aracı kullandıkca seveceksin. lastik basınçları ne zaıyorsa o dur. ben 29 psi basıyorum. çok basarsan yol konforun azalır. bende 2009 disel var. 0 km almıştım . şu an 140 bin km de. Şu ana kadar hiç bir problem çıkarmadı. lastik olarak HT al. ayrıca bunlarda yazlık kışlık diye lastikleri ayırmaya gerek yok, 4 mevsim kullanırsın. S+M olarak gecer . trafikte ceza kesmezler. Standart lastikle sana yollar kardan kapalı iken yaptığım yolculuğun videosunu yollayım.

Dostum hayırlı olsun. Bir LC prado kullanıcısı olarak iyi tercih yapmışsın. Aracı kullandıkca seveceksin. lastik basınçları ne zaıyorsa o dur. ben 29 psi basıyorum. çok basarsan yol konforun azalır. bende 2009 disel var. 0 km almıştım . şu an 140 bin km de. Şu ana kadar hiç bir problem çıkarmadı. lastik olarak HT al. ayrıca bunlarda yazlık kışlık diye lastikleri ayırmaya gerek yok, 4 mevsim kullanırsın. S+M olarak gecer . trafikte ceza kesmezler. Standart lastikle sana yollar kardan kapalı iken yaptığım yolculuğun videosunu yollayım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri