Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,455
Arkadaşlar merhaba 2004 model prado kullanıcısıyım aracım şuan 277*** km de aracıma Lpg uygulaması yapmayı düşünüyorum tercihim prins ve valve care yağlama sistemi uygulamak bu uygulamayı nerde yaptırmamı önerirsiniz sakaryada ikamet ediyorum ama istanbulda işinin ehli önerileriniz varsa gidebilirim.Şimdiden teşekkürler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Merhaba . İstanbulda bostancı sanayide çetinsay lpg de montaj yaptırdım . Prince marka kullandım . Valve care sistemini üsteledim ama ısrarla gerek olmadığını söylediler . Bir iki bayidende aynı şekilde gerek olmadığı yönünde cevap alınca yağlamayı taktırmadım . Kendi kullandıkları ml500 araç vardı onada takmamışlar . Herhangi bir sorun yaşamadım . Bu tarz araçlarada epey bir montaj yapmışlar . Yakın zamanda kuzenimin infiniti qx4 aracına montaj yaptırdık . Atiker marka 72 cm çapında , 24 cm yükseklikte olan 76 litrelik tankı seçtim . Bizim araç ile litre gayet uyumlu . Muhafaza ile birlikte stepnenin seviyesine kadar iniyor ortalama .

Peki sistemin kalitesi kadar montajın kalitesinin de öneminden bahsediliyor montaj yapılırken dikkatle takip etmem gereken ve olmazsa olmaz hususlar nelerdir bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Rica ederim . Genel olarak en önemli konuda üst kapağı söküp dışarda delmek heralde . İçeriye çapak gitmemesi açısından . Dolum ağzınıda normal depo dolum yerine koyuyorlar bu arada .

Merhaba arkadaslar ismim özgür son 1 senedir 4x4 araç ne alabilirim diye arastırıyorum.bir arkadasımın LD 4.0 demesi arastırmaya basladım.4.0 litre motor azmı yakar cokmu yakar bakımları nasıldır.parça durumu nasıldır deyip arastırma yaparken sizin yazılarınızı buldum en başından son sayfaya kadar okudum ve cekincelerime bir son verip sayanizde Lc almaya karar verdim.:smiley: 2005 uzeri araç bakmaya basladım.daha once 2.0 litre suzuki grand vitara kullandım.Ama ne zaman yokuş görse bagılmaya baslıyordu.ilginçtir yakıt 100 km 13 litre lpg yakıyordu.4.0 motor Lc için uzun yolda 14 litre hiç birsey bana göre tekrar görüsmek üzere...

Merhaba . Uzun yolda 110-120 km hızlarda 14 litre lpg tüketimi olur . 140 km otoban sürüşlerinde 16 litre tüketimim oluyor . Yokuşlarda bayılmak falan yok , aksine hızlanmak istiyor :smiley: Benim gibi 5 ileri olanlara bakıyorsunuz anladığım . Çok kısıtlı araç sayısı . Kolay gelsin . Herkese hayırlı bayramlar .

Merhabalar arkadaslar , ismim Ermir , konudaki mesajlarin tamamini okuyup oyle araniza katilip , soru sormak istedim.
2 hafta once Prado 4.0 2004 234.000km. de bir arac aldim, aslinda Honda CRV 1.6 dizel 2016 im var fakat bunun tadini alinca diger araci uzun yol yapmadigim surece esime biraktim gibi :smiley:

1-) LPG olayini dusunuyorum , degermi hesabi yapicam , ben benzinde uzun yolda 11,9 Lt. / sehir icin de de 20-21 yakiyorum , Gaz olunca LT olarak %25-30 civari daha fazla yakilir diye mi dusunmem lazim ? Yani 20 Lt benzin yerine kac Lt gaz hesabi yapmaliyim?

2-) bluetooth veya usd, aux girisi olmadigi icin muzik olayi biraz can sikici , radio transmitter aldim istanbulda ise yaramiyor , radyonun arkasindan baglanip bluetooth ve usb sunan bir cihaz buldum internette ama bir elektronikci orjinal teybi bozar dedi . Vazgectim bende

3-) BF ceya Cooper AT lastik dusunuyorum , HT lastige gore ne kadar fazla yaktirir ? Ve ne kadar fazla gurultu olusur acaba ? Olcumleyebilmis olan varmi ? falken sizin deneyimlerinizi ozellikle merak ediyorum .

Suanda uzerinde Michelinn Latitude Cross var 50 bin de , lastigim AT degil sanirim , cok ta ozelliklerini bilmiyorum.

Simdilik bukadar cok tesekkurler.

1-Öncelikle merhaba lpg olayını bende düşünüyorum burda arkadaşlara danıştım kendim de araştırdım ortalama %40 -45lik bir tasaruf sağlıyor.Ama benimde aracım 2004 sakaryada sakin kullanımda 12 -13 lt yakıt harcamısı yapıyor.
2-Müzik olayı aracın ses sistemi muhteşem evet aux bluetooth usd yok bunun için yaptığım araştırmaların sonucunda çözüm kalitali bir ekran takmak ama ben sistemden vazgeçemiyorum.
3-Bende latitude cross kullanıyorum yaklaşık ikinuçuk yıldır karda kumsalda hafif arazide bu güne kadar hiç bir sorun yaratmadı ama yenilemeyi düşünüyorum Bf all terrain ko2 265 65 17 araştırmalarıma göre en iyi sonuç. Hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullanın kazasız belasız.

%20 fazla gibi lpg düşünebilirsiniz.
Ben Adana dayım 16lt ile 20 lt arasında değişkenlik gösteriyor lpg tüketimi 100 km de sehir içi.
Aux ve usb için bir hayli araştırma yapmıştım.Mevcut sisteme bit kaç kablo bağlantısıyla aux ve usb bağlantısı sağlanabiliyor.
Kestirme yol, sistemi multimedya ile değiştirmekte olabilir.
Ben mevcut sistemle devam ediyorum çokta müzik düşkünü olmadığımdan bana fazlasıyla yetiyor.
Lastik konusu BF acık ara önde
Lassa kullananlarda memnun falken kullananlarda.
Kullanım oranınıza göre (yol ve yol dışı gibi) bir seceneğe kısa bir araştırmada yönelebilirsiniz.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1-Öncelikle merhaba lpg olayını bende düşünüyorum burda arkadaşlara danıştım kendim de araştırdım ortalama %40 -45lik bir tasaruf sağlıyor.Ama benimde aracım 2004 sakaryada sakin kullanımda 12 -13 lt yakıt harcamısı yapıyor.
2-Müzik olayı aracın ses sistemi muhteşem evet aux bluetooth usd yok bunun için yaptığım araştırmaların sonucunda çözüm kalitali bir ekran takmak ama ben sistemden vazgeçemiyorum.
3-Bende latitude cross kullanıyorum yaklaşık ikinuçuk yıldır karda kumsalda hafif arazide bu güne kadar hiç bir sorun yaratmadı ama yenilemeyi düşünüyorum Bf all terrain ko2 265 65 17 araştırmalarıma göre en iyi sonuç. Hayırlı olsun bu arada iyi günlerde kullanın kazasız belasız.

Cok tesekkurler oncelikle ,

%40-45 bana biraz fazla gibi geliyor , bence maksimum 30-35 olabilir gibi geliyor hesap yapinca .

20 lt benzin yerine %25 daha fazla litre olarak gaz tuketse 25 Lt. gaz olur .
Benzin 4,80 ( indirimli biryer var) / LPG 2,70 ten gidiyorum. %30 tasarruf cikiyor bu hesaptan

Bu arada Michelin Latitude crosslar 50.000 km de yil olarak ta uretim tarihinden tam 4 yillik benimkiler ama disleri sapa saglam , bi 10-15 bin daha gotururumu sizce ? Yoksa simdiden performansi dusmusmudur acaba ?

Siz neden yenileme dusunuyorsunuz ?

%20 fazla gibi lpg düşünebilirsiniz.
Ben Adana dayım 16lt ile 20 lt arasında değişkenlik gösteriyor lpg tüketimi 100 km de sehir içi.
Aux ve usb için bir hayli araştırma yapmıştım.Mevcut sisteme bit kaç kablo bağlantısıyla aux ve usb bağlantısı sağlanabiliyor.
Kestirme yol, sistemi multimedya ile değiştirmekte olabilir.
Ben mevcut sistemle devam ediyorum çokta müzik düşkünü olmadığımdan bana fazlasıyla yetiyor.
Lastik konusu BF acık ara önde
Lassa kullananlarda memnun falken kullananlarda.
Kullanım oranınıza göre (yol ve yol dışı gibi) bir seceneğe kısa bir araştırmada yönelebilirsiniz.

Selamlar ,

Ben LPG litre olarak %25-30 daha fazla olur diye duaunuyordum acikcasi , %20 mi diyorsunuz ?
20 lt sehir icinde yapiyorsam 24 LT gaz olarak mi dusuneyim ?

Bu arada biraz da benzin de yakacak ama , onun hesabini nasil yapmak lazim ?

Yüzde 20 genelde doğru çıkar . İstanbul anadolu yakasında lpg ortalamam 20 ile 23 litre arasında çıkıyor genelde . Lpg fiyatı 2,34 tl . Kısa mesafeli sürüşlerde var içinde . Benzin kullanımı uzun yol kullanınımda yok denecek kadar az . Bilhassa kışın kısa süreli kullanımlarda biraz benzin tüketimi olabilir . Litre bazında çıkarmıştım onuda bulamadım şimdi .

Yüzde 20 genelde doğru çıkar . İstanbul anadolu yakasında lpg ortalamam 20 ile 23 litre arasında çıkıyor genelde . Lpg fiyatı 2,34 tl . Kısa mesafeli sürüşlerde var içinde . Benzin kullanımı uzun yol kullanınımda yok denecek kadar az . Bilhassa kışın kısa süreli kullanımlarda biraz benzin tüketimi olabilir . Litre bazında çıkarmıştım onuda bulamadım şimdi .

Bende Anadolu yakasinda Acibadem - Atasehir arasinda gidip geliyorum , ben 20-21 benzinde yakiyorum ama :smiley: siz baya ekonomik kullaniyormussunuz :smiley:

Benim 20 -21 lt benzin 24 -25 lt gaz olucak o halde , ordan hesap yapim ben .

Mesela evden işe 8 km mesafem var , 20 dakika suruyor , yaz veya bahar ayinda kac km sinde acaba benzin kullanacak ? Ben varinca tupe gecmesin :smiley:

Çokta ekonomi odaklı kullanmıyorum aslında , 27 litre çıkarmışlığımda var . Binek hafif bir aracı nasıl kullanıyorsam bunuda aynı şekilde orta tempoda kullanıyorum diyebilirim . Belki prince sistemde yüzde 20 fark çıkmıyordur lpg ile benzin arasında . 35 - 40 derece civarında lpg ye geçer . şuanki sıcaklarda 500 metre gitmeden lpg ye geçer .

Yazın hava sıcaklığına baglı olarak 1 dk içinde lpg gececektir.Benim evin otoparkına cıkmadan lpg geçmiş oluyor Adana ve havanın maşallahı var.
Kışın 1 km içinde lpg ye geçiyor.Genelde 300-500 metre diyebilirim.İstanbulda bu mesafe biraz daha artacaktır.4.0 motor cabuk ısınır merak etmeyin
Benzin tüketimi ilk çalıştırmada ve hava sogukluğunda devrede oluyor.4 veya 5 lpg alımında bir benzinde alıyorum.Cok hesaba kattığım birsey de değil aslında.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri