Portekiz Için Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nedesek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,026

nedesek

Kamp I
Portekiz benim bu sene olmazsa seneye yapmak istediğim gezinin son noktası.

Geziyi ekonomik yapmam şart.

Önümde 3 alternatif var. İlk ikisinden biri seçilirse gezi seneye sarkacak. Eğer 3. alternatif olursa bu sene giderim.

Portekiz de maalesef konaklama pek de ucuz değil... Bazen acaba hazır emekli olmuşken Portekiz e yerleşip hostel mi işletsem diye bile düşünmüyor değilim:smiley:)

Alternatif 1 :smiley: Araçla gitmek.

Araçla gidersem konaklamaya para vermemem gerekecek ama çok daha fazla yer görmemi sağlayacak.

Binek aracın içinde de uyumak, her ne kadar benim aracın arka koltuğu da geniş olsa güvenlik ve ücretsiz park yeri bulma konularında teredütlerim var. Zira sadece Portekiz değil İstanbul dan güzergahtaki tüm ülkelerde her 200-300 km de bir ücretsiz ve güvenli konaklama yerleri bulmam gerekecek.

Araçla gidersem tahminen gidiş geliş ve civar gezileri de dahil 15000 km yi 2 ay içinde yaparım diye düşünüyorum. Bu da gezinin seneye sarkması anlamına geliyor.

Alternatif 2 :smiley:
İspanya üzerinden uçakla gitmek.
Araç olmaması durumunda ise basit tur diyebileceğim, hostellerde konaklayarak ispanya-portekiz turu yapmış olacağım. İspanya mecburen eklenecek zira Portekiz e uçaklar İstanbul dan çok pahalı. 20 - 30 gün arası bir süre ayırsam sanırım yeterli olacaktır. Zira yaya olacağım için daha yavaş hareket edeceğimden zamanı geniş tutmam gerekecek.

Alternatif 3 :smiley:
Sofya üzerinden Wizair ile direk Portekiz.

Wizair in Bulgaristan - Portekiz arasında ucuz uçak biletleri denk geliyor. 15-20 günlük bir bilet bulsam mı diye de düşünüyorum.

Portekizle ilgili özellikle araçla gidersem araçta kalarak yolculuk yapma , yok araç değil yaya olursam da konaklama konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sağlıkla kalınız

Etiketler
@seyr-ü zafer üstadımızın arabayla çok güzel gezileri olurdu . Genelde araç içerisinde yatardı.
Yazılarından bir örnek;
Tek Başıma Arabayla 72 Günde Doğu-Orta-Kuzey Avrupa 22 Ülke 24000km Overland

Ben olsam ertelemeden araç ile çıkarım. Aracınızda bazı değişikler yapabilirsiniz. Örneğin akünüzden kalın bir kablo aracınızın içine çekerek küçük bir buzdolabı yolda giderken çalıştırabilirsiniz. Yanınıza alacağınız küçük tüp çok işe yarar. İçeceğiniz bir çay, yapacağınız bir çorba size çok yardımcı olur. Decotlandan otomatik çadır alabilirsiniz. Yol boyunca her yerde kamping var. 3 gün araç , 1 gün kamp yapabilirsiniz. Şehir dışlarındaki oteller ucuz olacaktır.
Tabii yoldan , araç kullanmaktan, kamp yapmaktan hoşlanmanız gerekir. Yoksa direk uçak seçeneğine dönmeniz gerekir.

Desteğiniz için teşekkürler. Zafer Bey'in yazılarını okumuştum hakikatten cesaret verici. Fakat bana tek başına araçla gitme sağlık nedenleri de eklenmesi nedeniyle tereddütlerim yok değil ama benim de gönlümden geçen aslında araçla gitmek. Araçla gidersem bu sene olması ise mümkün değil zira en az bir ay daha Rize deyim. Sonra ise tekrar Bulgaristan Nesebar niyetim var. Kasım ise zaten ucuz bir bilet buldum, Kudüse gitmek istiyorum.
hayırlısı bakalım.

Aradan 3 sene geçti araçla Portekiz yapamadık. 2 kere lizbon gezisi yaptık bol bol outlet gezdik geldik. Araçla gezi bu saatten sonra da zor gibi. Yakıt, konaklama cep yakmaya maalesef başlamış durumda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.