Portatif Bot (Taşınabilir Bot)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sonder Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,739

sonder

Ana Kamp
Merhaba,
Değerli arkadaşlar bu başlığı açmamızın amacı porta bote olarak bilinen ve katlanabilen bot alımı konusunda talebi olanları tespit ederek birlikte hareket etmek ve bu birlikteliğin avantajlarından birlikte yararlanmaktır. Özellikle amatör olta balıkçılarının kolaylıkla kullanabileceği hafif taşıması kolay ve kullanışlı bu bot hakkında detaylı bilgiyi www.porta-bote.com adresli internet sitesinden ve diğer sitelerden öğrenebilirsiniz. Bu botu kullanan Tarık ERSAL bey var benim bildiğim. Bu bota sahip olanların tecrübeleri ve uyarıları bizlere her zaman için yol gösterici olacaktır. Konuya başlarken hiçbir kişisel çıkarımızın ve ticari amacımızın olmadığını olmadığını ve amacımızın bu bottan almak isteyenlerin ortak menfaatini temin etmek olduğunuzu önemle ve özellikle belirtmek isterim. Son olarak bu başlığın açılmasına vesile olan başta albatroshsa olmak üzere bütün ilgilenenlere teşekür ederim.
Saygılarımla
salih

Etiketler
Ynt: Portatif Bot (Taşınabilir Bot)

Salih beye bu konuyu açtığı için teşekkür ederim
Bende bu konu hakkında çok uğraştım ve çok araştırdım.Amerikadaki firmayla mail yoluyla görüşme imkanım oldu.Bazı bilgilere sahip oldum fiyat listesi ve katalog gönderdiler.isteyen ve bu konuda ilgilenenlere bu bilgileri verebilirim.
Eğer çok satın alma şansımız olursa fiyatta indirim sağlama gibi bir şansımız var bu yüzden gerçekten ilgilenenler varsa ciddi bir şekilde hep beraber hareket edebiliriz.

20 kişilik talebe indirim konusu nerede yazıyor acaba

fiyat listesinin hemen üzerinde yazıyor 20 adet olduğu toptan satışta

Değerli arkadaşlar konu hakkında bilgi, tecrübe ve talebi olan arkadaslarımıza email veya ilgili formlar aracılığı ile ulaşmaya karar verilmiştir. Bu çalışmanın uzun soluklu ve sağlam adımlarla ilerlenilmesine bunun yanında yurt içinde veya yurtdışında üretilmiş alternatif botlarında (veya bu üretimi yapabilecek kişilerin de) araştırılmasına önem verilecektir. Yardımlarınızı bekliyoruz.

Değerli arkadaşlar konu hakkında bilgi, tecrübe ve talebi olan arkadaslarımıza email veya ilgili formlar aracılığı ile ulaşmak amacıyla yazdığım emaili sizlerlede paylaşmak istiyorum :
Değerli arkadaşlar,
Yazının amacı, porta bote olarak bilinen ve katlanabilen bot alımı konusunda talebi olanları tespit ederek birlikte hareket etmek ve bu birlikteliğin avantajlarından birlikte yararlanmaktır. Özellikle amatör olta balıkçılarının kolaylıkla kullanabileceği hafif, taşıması kolay ve kullanışlı bu bot hakkında detaylı bilgiyi www.porta-bote.com adresli internet sitesinden ve diğer sitelerden öğrenebilirsiniz. Bu botu kullanan Tarık ERSAL bey var benim bildiğim. Bu bota sahip olanların tecrübeleri ve uyarıları bizlere her zaman için yol gösterici olacaktır. Konu hakkında bilgi, tecrübe ve talebi olan arkadaşlarımıza email veya ilgili formlar aracılığı ile ulaşmaya karar verilmiştir. Bu çalışmanın uzun soluklu ve sağlam adımlarla ilerlemesine bunun yanında yurt içinde veya yurtdışında üretilmiş alternatif botlarında (veya bu üretimi yapabilecek kişilerin de) araştırılmasına önem verilecektir.
Konu bu alanda görüş alış verişinin yoğun olarak burada yapılmış olması nedeniyle www.gezenbilir.com adlı internet sitesinde PORTATİF BOT (PORTA BOTE) isimli konu başlığı ile DOĞA SPORLARI - OUTDOOR SPORTS- SU SPORLARI - WATER SPORTS - DİĞER SU SPORLARI başlığı altındaki OLTA BALIKÇILIĞI altında açılmış bulunmaktadır. Konuya başlarken hiçbir kişisel çıkarımızın ve ticari amacımızın olmadığını, hiçbir internet sitesi veya ticaret firmasına katkı sağlamak amacı gütmediğimizi ve amacımızın yapabilirsek söz konusu botu ülkemiz olta balıkçılığına kazandırmanın yanında bu bottan almak isteyenlerin ortak menfaatini temin etmek olduğunuzu önemle ve özellikle belirtmek isterim. Son olarak bu konunun açılmasına vesile olan, bütün ilgilenenlere teşekkür ederim. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla
Salih ÖNDER

Konu hakkında RASTGELEDER'den sayın Mehmet Beyin yorumlarını aynen aktarıyor. Kendisine de bir kez daha teşekür ediyorum.

"İnşallah aradığınız tarzda bir sinerji oluşturur ve daha fazla amatörün su üzerinde mobil hale gelmesini sağlarsınız.

İzninizle porta - bote konusunda fikrimi belirteyim:

Porta - bote ve şişme bot (inflatable) arasında eskiden beri rekabet vardır. Aslında bunlar kıyaslanmaz ama, amaca uygunluğu konusunda ikisinden de farklı netice alırsınız.

Porta - Bote, hasara karşı botlardan daha dayanıklıdır. İçeride daha geniş bir kullanım alanı sağlar. Daha ufak beygir gücü ile daha hızlı yol alabilirsiniz, zira drag katsayısı düşüktür. Yeni şişme bot teknolojisi oluşana kadar, kurulum süresi de daha kısa idi ama şimdi o avantajı kalmadı.
ama küçük bir motorla hızlı gidebilmek, kıyıya çıkışlarda, sığlıklarda rahat gezmek, daha falza hacim taşıyabilmek (ağırlık değil!) açısından porta boteler çok avantajlıdır.

Ancak şunları planlıyorsanız porta - bote'den uzak durun ve şişme bot düşünün...
1.Apartmanda oturuyorsanız, uzun porta bote parçalarını evinize sığdırmak zor olabilir
2.Büyük koylar ve yarı açıkdeniz olarak adlandırılan seyirler planlıyorsanız porta botenin dalga dayanımının çok düşük olduğunu göz önüne alın. Bu sebeple Zodiac tipi şişme botlar, açıkdeniz, yarı açıkdeniz ve büyük körfezlerde kullanıma uygunluk sertifikası (B,C tipi sertifika) taşırken, Porta boteler ancak iç sular ve küçük koylarda kullanıma uygunluk sertifikası taşır (D tipi sertifika). Bu uluslararası denizcilik kuruluşlarınca tanınan bir sınıflandırma olup, tamamen seyir ve can güvenliği açısından değerlendirilerek verilir. Sahil güvenlik sizi egede açıkta porta bote ile yakalarsa tamamen insafına kalırsınız.
3.Fazla ağırlık (kamp malzemesi + birkaç kişi ) taşımayı hedefliyorsanız porta bote hem uygun değil hem de tehlikelidir.
4.Arabanızın hatta jipinizin bile bagajına porta bote sığmaz.

Amacım bilgilendirmektir. Bu konuda hangisi iyidir değil, amacınıza hangisi uygundur bilinsin diye yazdım"

Değerli Üstadlarım,
paylaşımınız için çok teşekür ederim. Bu botu ankarada veya başka bir ilimiz de yaptırabilir miyiz? Ne dersiniz? İyi mi olur, orjinali gibi olmaz mı, yoksa astarı yüzünü mü geçer?

Fabrika ile görüşmem sonucu beni Almanyadaki bayiye yönlendirdi Gelen maili direk yapıştırıyorum bilgi amaçlı ihtiyacı olan olabilir fiyatlar sanırım liste fiyatı dahada indirim kesin yaparlar kesin siparişte

Dear Sir,

thank you for contacting PORTA-BOTE.
We are the distributor in Germany, but supply to Turkey as well.

Our export prices are:
PORTA-BOTE 8 (2,62m) - Eur. 1.479,-
PORTA-BOTE 10 (3,29m) - Eur. 1.574,-
PORTA-BOTE 12 (3,84m) - Eur. 1.763,-
PORTA-BOTE 14 (4,28m) - Eur. 2.036,-
oars + locks (pair) - Eur. 75,-
PORTA-DOLLY wheels – Eur. 178,-
SUNROOF bimini top – Eur. 117,-
PORTA-DECK – Eur. 327,-

Prices are ex stock Solingen, packing included.
Freight costs to Istanbul/Turkey are Eur. 280,-

For further informations please see our web-side www.kalkuhl-gmbh.de
If any question please contact us.

Best regards
Andreas Kalkuhl

A.KALKUHL GmbH
Schützenstr. 146
D-42659 Solingen
Tel. 0212-40278
Fax. 0212-40287
Email: info@kalkuhl-gmbh.de
Geschäftsführer: Andreas Kalkuhl
eingetragen im Handelsregister Wuppertal HRB 15637

-----Original Message-----
Date: Fri, 11 Mar 2011 19:28:24 +0100
Subject: Re: Porta-Bote Export Request
From: sk <sk@portaboat.com>
To: ccoskun@kdemarine.com
Thanks for contacting Porta-Bote. We are pleased that
we have a distributor in Europe who will answer your
questions and send any required information:

VERWEYEN
ANDREAS KALKUHL GMBH
Schuetzenstr. 146
42659 SOLINGEN
GERMANY
TEL: 011/49/212 40278
FAX: 011/49/212 40287
E-MAIL: A.Kalkuhl@T-online.de
Schuetzenstr. 146

Cenk Bey,
Değerli paylaşımınız için çok teşekürler.Verilen fiyatlar ülkemize göre çok pahalı olduğu için yeteri kadar talep toplayabilirsek indirim yaptırmaya çalışacağız.
Katkılarınızın devamını bekleriz.

Rica ederim faydam olursa ne mutlu bana zaten bu işi yaptığım için benim için sorun değil ama dediğim gibi liste fiyatları bunlar almak isteyen direk konuşup daha uygun fiyata alabilir botları 10 yada 20 olmasına gerek yok zannediyorum..Bimini (Güneşlik) taşıma tekerleği kilt vs fabrikadan almanıza gerek yok hepsi İstanbulda bulunur tek fark üzerinde farklı isim yazar Porta bote değilde atıyorum Mehmet usta yazar ama işlevleri tamamen aynıdır ;D ;D 280 euro olan nakliyede oradan gelen Türk tırcılarla çok rahat çözülür buda dipnot olsun...

Cenk Bey,
Açıklamalarınız için teşekürler. Söylediğiniz doğru botu alsak yeter ancak diğer parçaları istanbulda nereden temin edebiliriz bu konuda bir öneriniz varmı? Diğer bir hususda dipnotunuz. O konuda bizi düşündürüyor, nakliyeyi ucuza veya bedavaya getirmenin yollarınıda aramıyor değiliz. Bu anlamda 1) Tırcı kardeşleri nereden bulabiliriz, 2) Bu iş için ücret talep ederler mi? Evet ise ne kadar ederler? 3) Tırcıyı bulsak ve Almanyadan botu getirtsek gümrük vergisi ödemeli miyiz? 4) Botu uçakla getirmek istesek, yolcu bagajı gibi, tavsiyeniz ne olur?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri