Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,955
Ynt: Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

kumruhuseyin' Alıntı:
sniper silahları bu sebepten dolayı bolt-action sistemlidir kısacası barut basıncının tamamını namlu içindeki fişeğe vermek.

rusların ürettiği dragunov ailesinden ülkemizde kanas tabir edilen keskin nişancı tüfekleri bolt action değil, mermisi de çok büyük değil ama o kadar uzaktan nasıl isabetli atış yapılabiliyor bunu da hep merak ederim.

Etiketler

Bizde 2 tane Sarsılmaz var , biri kısa dipçikli diğeri uzun , kötü tüfek değil , şu ana kadar hiç sorun çıkarmadı . Çok bilgim olmadığı için detaylı yorum yapamayacağım : )

savaskarauz' Alıntı:
tüfeğin ruhsatında ne şekilde taşınacağı yazılmış.tüfekte takoz olacak, boş olacak, kılıf içinde olacak ve aracın bagajında olacak.sökülü olmasına gerek yok. ancak türkiyenin imzaladığı sözleşmeler gereği artık 3 değil 2 fişek basılabiliyor, 2+1 diye bir olay yok. o eskidendi.

meskun mahal dışında atış yapılabilip yapılmayacağı konusunda net bir ifade yok. kişisel görüşürüm atış yapılabilir ama ava yasak sahada atarsanız, o gün av günü değilse, yerleşim alanına yakınsa (sesi duyuluyorsa) üzerinizde kamuflaj fişeklik falan bulunursa , aracınızdan uzaktaysanız kaçak avlanmaktan mahkemelik olursunuz , yani atarsınız ama hiç bir tadı tuzu olmaz.

Meskun mahalden 300 mt uzak, karayollarından 300mt uzakta atış yapılabilir eğer farklı bir kısıtlama yoksa diye biliyorum.

arkadaslar maverick mod 88 12 cal bu tüfek nasıldır.ok övülüyo abartılcak gibi midir şimdiden tesekkürler üstadlarım

Tüm outdoor ihtiyaçlarınız, Av Tüfekleri ve Balık Malzemeleri için sitemize göz atmanızda fayda olabilir.

http://www.karadenizavmarket.com

Barışş' Alıntı:
Meskun mahalden 300 mt uzak, karayollarından 300mt uzakta atış yapılabilir eğer farklı bir kısıtlama yoksa diye biliyorum.

bence 12 numara tüfeğin sesi 300 m den gayet de duyulur. pek öyle nazik cihazlar değiller. köylüler rahatsız olur da jandarmayı ararlarsa başınız derde girebilir. yerleşim alanına en az 500 m uzakta atmak lazımdır.

Ynt: Pompalı Tüfek (pump Action Shotgun) Seçimi

Herkese Selamlar,
Bir tane Winchester 1300 Defender 8 shot ve bir tanede Sarsılmaz m206 pompalı tüfek sahibiyim. TAF ferdi sporcu lisansım var. Silahlar ve atıcılık ciddi şekilde zaman ve bütçe ayırdığım uğraşım. Ayrıca Türkiye'nin en elit silah forumu tabancatufek.com ve silahsever.com üyesiyim. Yivsiz tüfeklerle alakalı yardımcı olabileceğim birşey olursa elimden geleni yaparım. Şu an bu başlığı okuyanlara tavsiyem pompalı diye tabir edilen pompa hareketli yivsiz tüfekler genellikle namlu boyları kısa olarak üretildiğinden çok fazla ses çıkartırlar. Benim tüfeklerimin biri 46 cm diğeri 51 cm namluya sahip. (Slug ) Lütfen ateşli silahlarla atış yaparken kulaklık kullanın. Bügüne kadar 6500 7000 civarı atış yaptım. Ve ne yazik ki korunma kurallarına pek uymadığımdan kulaklarımda işitme kaybı oluştu. Ben ettim siz etmeyin

Ynt: Pompalı Tüfek (pump Action Shotgun) Seçimi

passatcan' Alıntı:
Herkese Selamlar,
Bir tane Winchester 1300 Defender 8 shot ve bir tanede Sarsılmaz m206 pompalı tüfek sahibiyim. TAF ferdi sporcu lisansım var. Silahlar ve atıcılık ciddi şekilde zaman ve bütçe ayırdığım uğraşım. Ayrıca Türkiye'nin en elit silah forumu tabancatufek.com ve silahsever.com üyesiyim. Yivsiz tüfeklerle alakalı yardımcı olabileceğim birşey olursa elimden geleni yaparım. Şu an bu başlığı okuyanlara tavsiyem pompalı diye tabir edilen pompa hareketli yivsiz tüfekler genellikle namlu boyları kısa olarak üretildiğinden çok fazla ses çıkartırlar. Benim tüfeklerimin biri 46 cm diğeri 51 cm namluya sahip. (Slug ) Lütfen ateşli silahlarla atış yaparken kulaklık kullanın. Bügüne kadar 6500 7000 civarı atış yaptım. Ve ne yazik ki korunma kurallarına pek uymadığımdan kulaklarımda işitme kaybı oluştu. Ben ettim siz etmeyin

Çok faydalı ve dikkate alınması gereken bir bilgi.Gençlikte sizin yarınız kadar anca atışım var.
Son yirmi yıldır en fazla onbeş atışım vardır.Duyma kaybı neden oldu merak ediyordum.
Yüksek sesli eğlence yerleri evlenmeden önceydi.Belki de ondan olmuştur diye zannediyordum.
Paylaşımınız ve uyarılarınız için teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri