Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,746
Ynt: Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

arkadaşım hyena bende senin gibi pompalıların hastası idim ama iş silahçıya gidipte incelemeye başlayınca herşey değişiyor.Bana pompalıların diğer tüfeklere
göre daha fazla arıza yaptıklırını söylediler.Daha sonra firma sahibi bana kendi silahını gösterdi sana bundan verelim diye bende o silahtan aldım.CZ turka şekli ve şemali çok hosuma gitti bende pek av yapmam yazlarım memlekette dağa taşa atış yaparım.Ayrıca namluyu kısa namlu olarak yanlış hatırlamıyorsam 47 cm diye aldım çok şık durdu 4+1 benim silah sesi muhteşem.Tavsiye ederim.

Etiketler

white lion' Alıntı:
arkadaşım hyena bende senin gibi pompalıların hastası idim ama iş silahçıya gidipte incelemeye başlayınca herşey değişiyor.Bana pompalıların diğer tüfeklere
göre daha fazla arıza yaptıklırını söylediler.Daha sonra firma sahibi bana kendi silahını gösterdi sana bundan verelim diye bende o silahtan aldım.CZ turka şekli ve şemali çok hosuma gitti bende pek av yapmam yazlarım memlekette dağa taşa atış yaparım.Ayrıca namluyu kısa namlu olarak yanlış hatırlamıyorsam 47 cm diye aldım çok şık durdu 4+1 benim silah sesi muhteşem.Tavsiye ederim.

Uyarınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim Erol Bey, CZ-Turka'yı inceledim görünüş olarak güzel görünüyor ama açıkçası ben silahçılara pek güvenmiyorum genelde ellerinde fazla olan ve daha fazla kar ettikleri tüfekleri öneriyolar ve bir markayı överken başka bir markayı kötülüyolar başka bir yerde de tam tersi ve kafa allak bullak oluyor. Pompalılar manüel kullanım özelliğinde olduğu için yarıotomatiklere göre daha güvenli, ve mantık olarak, manüel olduğu için bence daha az arızalanır gibi geliyor,( belki de tam tersidir :smiley: )

hyena' Alıntı:
Uyarınız ve tavsiyeniz için teşekkür ederim Erol Bey, CZ-Turka'yı inceledim görünüş olarak güzel görünüyor ama açıkçası ben silahçılara pek güvenmiyorum genelde ellerinde fazla olan ve daha fazla kar ettikleri tüfekleri öneriyolar ve bir markayı överken başka bir markayı kötülüyolar başka bir yerde de tam tersi ve kafa allak bullak oluyor. Pompalılar manüel kullanım özelliğinde olduğu için yarıotomatiklere göre daha güvenli, ve mantık olarak, manüel olduğu için bence daha az arızalanır gibi geliyor,( belki de tam tersidir :smiley: )

Katılıyorum. Pompalı tüfekler fişek seçmeyen arıza yapmayan silahlardır. Zaten mekanizma inanılmaz basit..
Fakat böyle giderse hiç birşey alamayacaksın bence :smiley: Al birşey kurtul yahu..

yanlış anlaşılmasın reklam gibi olmasın ama ben silahımın yapıldığı fakrikaya gittim namluyu temizletmek için çünkü 1000 yakın fişek atmıştım.Namlu ancak fabrikada temizlene bildi bu fabrika şu anda yanlış hatırlamıyorsam whinchester tüfeklerini yapıyor ama türkiye içine vermiyorlar direkt yurt dışına gönderiyorlar çünkü almak istedim vermediler.Ama illada pompalı derseniz bende birtane düşünüyorum ama bir süper pozeden sonra

pompalı tüfekte en kötü markayıda alsanız cok problem yasamayacaksınızdır,o yuzden fazla dusunmeye gerek yok bir armsan bir akkar alsanız otomatik tüfek parasına gelir...Armsanı ben kullanıyorum,diyebileceğim heabı kitabı duzgun yapılmış,dengeli,hızlı,isabetli en agır magnumlarla denedim,banamısın demedi...

fastjunkie' Alıntı:
Katılıyorum. Pompalı tüfekler fişek seçmeyen arıza yapmayan silahlardır. Zaten mekanizma inanılmaz basit..
Fakat böyle giderse hiç birşey alamayacaksın bence :smiley: Al birşey kurtul yahu..

:smiley: Haklısınız fazla da düşünmemek gerekiyor, araştırdıkça yeni yeni şeyler çıkıyor sonra da kafa kalmıyo insanda, sanırım tercihimi tk-355 den yana kullanıcam, alim de kurtulim artık yaf :smiley:

bencede aklınıza hangisi yatıyorsa onu alın herkesin zevki farlılıklar yaratır.

white lion' Alıntı:
yanlış anlaşılmasın reklam gibi olmasın ama ben silahımın yapıldığı fakrikaya gittim namluyu temizletmek için çünkü 1000 yakın fişek atmıştım.Namlu ancak fabrikada temizlene bildi bu fabrika şu anda yanlış hatırlamıyorsam whinchester tüfeklerini yapıyor ama türkiye içine vermiyorlar direkt yurt dışına gönderiyorlar çünkü almak istedim vermediler.Ama illada pompalı derseniz bende birtane düşünüyorum ama bir süper pozeden sonra

neden reklam olsun her türlü fikir ve yorumlarınızı, karşılaştığınız olumlu ve olumsuzlukları belirtin ki bizlerde daha fazla fikir sahibi olabilelim.

hayır ondan değil siz asıl kafanıza koyduğunuz şey üzerinde yoğunlaşın sizinde dediğiniz gibi aksi taktirde kafanız daha da karışacaktır.ilk beğendiniz silah hangisi ise onun üzerinden gidin diğerleri alternatif olsun

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum, bu işin sonu yok bir yerden başlamak gerekiyor, ben karatay tk-355 de karar kıldım, inşallah aldığımda fotoğraflarını eklerim, bu arada alim de hem sizi kurtarim hem kendimi :smiley: Selamlar, Saygılar...

hyena' Alıntı:
Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum, bu işin sonu yok bir yerden başlamak gerekiyor, ben karatay tk-355 de karar kıldım, inşallah aldığımda fotoğraflarını eklerim, bu arada alim de hem sizi kurtarim hem kendimi :smiley: Selamlar, Saygılar...

Hayırlı olsun hangisinde karar kılarsan.
Daha önemli bir konu, aldıktan sonra, elindekinin bir "ateşli silah" olduğunu unutmaman, ve silahla ilgili her hareketinden önce 2 belki 3 kere düşünmen gerektiği. Silah boş olsa dahi..
Kazasız belasız isabetli atışlar diliyorum. ;)

şimdiden hayırlı olsun arkadaşım.Bu siteyi ben bayağı bir karıştırarak çok şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.Bilginin sonu yok araştırmadan hiçbirşey olmuyor.Onun için tabikide soracaksın araştıracaksın buradaki arkadaşlar ne için burda herkes bir paylasım için
burdalar.

fastjunkie' Alıntı:
Hayırlı olsun hangisinde karar kılarsan.
Daha önemli bir konu, aldıktan sonra, elindekinin bir "ateşli silah" olduğunu unutmaman, ve silahla ilgili her hareketinden önce 2 belki 3 kere düşünmen gerektiği. Silah boş olsa dahi..
Kazasız belasız isabetli atışlar diliyorum. ;)

Teşekkür ederim, gerçekten çok önemli bir konuya değinmişsiniz bir silaha sahip olmak çok kolay ama asıl önemli olan silahı aldıktan sonra muhafaza edebilmek bilinçli kullanabilmek ve dediğiniz gibi silahla ilgili her hareketten önce 3 kere düşünmek. Bir kitapta okumuştum "Her silah doludur" bu kavramı da aklımızdan çıkartmayalım. Ayrıca uyarınız için teşekkür ederim.
Sizlere de kazasız belasız atışlar.Rastgele ;)

white lion' Alıntı:
şimdiden hayırlı olsun arkadaşım.Bu siteyi ben bayağı bir karıştırarak çok şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum.Bilginin sonu yok araştırmadan hiçbirşey olmuyor.Onun için tabikide soracaksın araştıracaksın buradaki arkadaşlar ne için burda herkes bir paylasım için
burdalar.

Teşekkür ederim, bende bir gezenbilirci olarak bu siteden çok şey öğrendim, dediğiniz gibi bilginin sonu yok, paylaşıma devam...

Bende son sozumu söyliyim bari taşima ile pompali ayni şahista hoş karşilanmiyor. İlk once pompali alindiysa taşima almada sorun yaratabiliyor.
ben fişek mermilerle makinalari ayni yerde asla birakmiyorum. çok açil durumda belimden çikacaksa kesinlikle şarjoru ustunde birakmiyorum. Affi yok bu işin ozrude
gokyuzune degilde hedefe atman dilegiyle kardeşim..

Eger hedef kagidi basma projesi olursa ornekler var. matbaaci lazim aramizdan çikarsa bir el atariz belki o işede

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR