Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,968
Ynt: Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

mergen' Alıntı:
Yanlız 2. ellere bakarsanız sarsılmaz fiyatına Rem 870 satıldığını görebilirsiniz.

Evet haklısınız ama dediğim gibi tüfeklerden internetten edinebildiğim kadar bilgiye sahibim, 2. el tüfek almaya doğrusu korkuyorum çünkü ne kadar yıpranmış olduğunu veya hangi kriterlere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Ama Remington 870 Tactical modelinde de gözüm kalmadı desem yalan olur :smiley:

Etiketler

hyena' Alıntı:
Aynen hobi amaçlı dağa taşa atıcam :smiley: avcılık yapmıycam. içlerinde fiyatı ve havalı görünümüyle taktik daha bir güzel gözüküyor. Yalnız Karatay Taktik Gezli olanı mı yoksa tabanca kabzeli (tabanca kabzeli demek istediğim Türkiyede kullanımı yasal olan dipçikli olan tabanca kabzeli ismini bilmediğim için böyle söyledim) TK-355 olanı mı karar veremedim tabanca kabzeli olan sizce daha mı kullanışlı yoksa normal taktik modeli mi daha iyi olur benim gibi ilk defa tüfek alan biri için?

Tabanca kabze Türkiye'de özel izinle alınıyor. Satışı yasak yani.
Taktik kabze güzel kullanışlı. Ben S kundakla kullanıyorum taktik tüfeğimi. Daha güzel görünüyor gözüme.
Slug namlu var bende, yani şoksuz. Tek kurşun atmak için. Saçma da atıyor tabi.

fastjunkie' Alıntı:
Tabanca kabze Türkiye'de özel izinle alınıyor. Satışı yasak yani.
Taktik kabze güzel kullanışlı. Ben S kundakla kullanıyorum taktik tüfeğimi. Daha güzel görünüyor gözüme.
Slug namlu var bende, yani şoksuz. Tek kurşun atmak için. Saçma da atıyor tabi.

Peki Onur Bey son sorum olsun sizide soru yağmuruna tuttum gece gece kusuruma bakmayın ama bir kaç gün içerisinde almayı düşünüyorum acelem ondandır :smiley: Karatay Taktik Gezli ile Karatay TK-355 aynı fiyat TK-355 S kundak (tabanca kabze demek istediğim buydu) ayrıca üzerinde dürbün takılabilmesi için bölüm de var ama Taktik sadece Gezli ve normal kundak, tabi biraz da şekil olarak fark var bu farklar olmasına rağmen aynı fiyat olması beni biraz şüphelendiriyor. Yani Karatay Taktik olanı alsam daha mı iyi olur sizce. satıcı ısrarla TK-355 i tavsiye etti. İkiside taktik ama ilk çıkan Karatay Taktik daha mı çok tutuldu. iyi geceler

hyena' Alıntı:
Peki Onur Bey son sorum olsun sizide soru yağmuruna tuttum gece gece kusuruma bakmayın ama bir kaç gün içerisinde almayı düşünüyorum acelem ondandır :smiley: Karatay Taktik Gezli ile Karatay TK-355 aynı fiyat TK-355 S kundak (tabanca kabze demek istediğim buydu) ayrıca üzerinde dürbün takılabilmesi için bölüm de var ama Taktik sadece Gezli ve normal kundak, tabi biraz da şekil olarak fark var bu farklar olmasına rağmen aynı fiyat olması beni biraz şüphelendiriyor. Yani Karatay Taktik olanı alsam daha mı iyi olur sizce. satıcı ısrarla TK-355 i tavsiye etti. İkiside taktik ama ilk çıkan Karatay Taktik daha mı çok tutuldu. iyi geceler

Estafurullah ne demek ben de kendi bildiğimce cevaplamaya çalışıyorum.
Fakat Karatay Taktikten kastınız nedir anlamadım, zira TK-355 Taktik in bir modeli.
Dürbün kızağı, kullanışlı ve tüfeği havalı gösteren birşey. Ben ilerde Red-Dot takmayı düşünüyorum mesela. Silahı modifiye şansı veriyor..
S kundak bildiğimiz tüfek kundağı, öyle taktik olması biraz manasız, taktik tüfekte önemli olan Harp kabze (taktik kabze) olması zaten. S kundak taktik fabrika çıkışı olmaması lazım Akkar'ın, Belki 2010 modeldir bilmiyorum.
Ayrıca Dürbün kızaklı modelde, namlu ucunda ateş gizler de vardır. O da güzel gösteren bir aksesuar. Onu çıkarıp normak uç takarak daha sade bir görüntü de elde edilebiliyor (bayiden isteyin o ucu).

bu saydığınız aletlerle adam vurulurmu peki yada vurduğumuz adam ölürmü yoksa şakacıktan mı ölmüş numarası yapar.sevgili arkadaşlar millet silahsızlanmadan bahsediyor sizler ise silah koleksiyonu yapıyorsunuz galiba.bende almayı düşünüyorum av maksatlı ama süperpoze olması gerek sonuçta diğerleriyle fişekleri bitirene kadar atıyor milllet

bahcivankurt' Alıntı:
bu saydığınız aletlerle adam vurulurmu peki yada vurduğumuz adam ölürmü yoksa şakacıktan mı ölmüş numarası yapar.sevgili arkadaşlar millet silahsızlanmadan bahsediyor sizler ise silah koleksiyonu yapıyorsunuz galiba.bende almayı düşünüyorum av maksatlı ama süperpoze olması gerek sonuçta diğerleriyle fişekleri bitirene kadar atıyor milllet

Vurulur. Öldürür..
Silah değil insan öldürür. Kontrolsuz adam kurdanla da adam öldürür, kafaya koyan adam aletsiz de adam öldürür.
Zaten konu bu değil. Konuyu saptırmayalım lütfen.

fastjunkie' Alıntı:
Estafurullah ne demek ben de kendi bildiğimce cevaplamaya çalışıyorum.
Fakat Karatay Taktikten kastınız nedir anlamadım, zira TK-355 Taktik in bir modeli.
Dürbün kızağı, kullanışlı ve tüfeği havalı gösteren birşey. Ben ilerde Red-Dot takmayı düşünüyorum mesela. Silahı modifiye şansı veriyor..
S kundak bildiğimiz tüfek kundağı, öyle taktik olması biraz manasız, taktik tüfekte önemli olan Harp kabze (taktik kabze) olması zaten. S kundak taktik fabrika çıkışı olmaması lazım Akkar'ın, Belki 2010 modeldir bilmiyorum.
Ayrıca Dürbün kızaklı modelde, namlu ucunda ateş gizler de vardır. O da güzel gösteren bir aksesuar. Onu çıkarığ normak uç takarak daha sade bir görüntü de elde edilebiliyor (bayiden isteyin o ucu).
[attachment=1][attachment=2]

resimde harp kabzeli olan karatay TK-355 akkar'ın 2009 kataloglarında olan, diğer resim ise karatay taktik tabi s kundaklı hali Türkiye'de satışta. Bu iki taktik modelin arasında kararsız kaldım

Akkar

AKK T292125OP

Şimdi oldu.
2. Model zaten satışı yok, S kundaklı olan hali var evet. Fakat baştaki namlu ucu yok sanırım, ve de el kabzesi taktik değil dikkat ederseniz, taktik el kabzeleri uzun olur, geri çekildiğinde fişek kaşığını ve magazin girişini kapatır.. Bu önemli bir özellik.
Benim tüfeğim ilk resimdekinin 47cm Slug namlulusu. Direk tavsiye ederim.

bahcivankurt' Alıntı:

Ben ava çıkmayı sevmediğim için pompalı tercih ediyorum yani taşa toprağa ateş etmek için pompalı alıyorum. süperpoze tüfekler de çok güzel ama avlanmaya karşıyım. Ayrıca pompalı ya vurmaz olur mu ;D

fastjunkie' Alıntı:
Şimdi oldu.
2. Model zaten satışı yok, S kundaklı olan hali var evet. Fakat baştaki namlu ucu yok sanırım, ve de el kabzesi taktik değil dikkat ederseniz, taktik el kabzeleri uzun olur, geri çekildiğinde fişek kaşığını ve magazin girişini kapatır.. Bu önemli bir özellik.
Benim tüfeğim ilk resimdekinin 47cm Slug namlulusu. Direk tavsiye ederim.

Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim Onur Bey, Ben de ilk resimdeki tüfekte karar kıldım dediğiniz gibi dürbün kızağı da ek bir özellik ilerde tam bir taktik tüfeği haline getirebilmem için gerekli olacak sanırım :smiley: iyi sabahlar dilerim.

Armsan tüfekleri incelemeden tüfek almamanızı tavsiye ederim,avcı forumlarınıda araştırırsanız armsan ülkemizde 1 numara olmuş durumda...

suleymani' Alıntı:
Armsan tüfekleri incelemeden tüfek almamanızı tavsiye ederim,avcı forumlarınıda araştırırsanız armsan ülkemizde 1 numara olmuş durumda...

Tavsiyenizi çin teşekkür ederim. belirttiğiniz modeli inceledim rs-x2 gerçekten özellik ve fiyat bakımından çok uygun bir tüfek zaten taktik modeli almayı düşünüyorum. Akkar ın taktik modelini düşünüyordum ama karar verme aşaması gerçekten çok zor. rs-x2 ile arasında çok az bir fiyat farkı var aslında Armsan biraz daha şekilli duruyor, herhalde tam kararı av bayiine gittiğimde iki tüfeği de elime aldığımda vericem

Hobi amaçli alacaksaniz neden safir t 14 almiyosunuz. lazer reddot el tutacaklari akliniza gelecek hersey var bu tufekler için hedefe vurma sansiniz çok çok daha fazla fişek daha ucuz ve bussuru ozellik daha av dusunmuyosanız bir bakin derim. Eger av içinse armsan derim. birte tiyo fransaya tüfek yapiyolar. yazilari yabanci olanda alabilirsiniz.

RedlinE' Alıntı:
Hobi amaçli alacaksaniz neden safir t 14 almiyosunuz. lazer reddot el tutacaklari akliniza gelecek hersey var bu tufekler için hedefe vurma sansiniz çok çok daha fazla fişek daha ucuz ve bussuru ozellik daha av dusunmuyosanız bir bakin derim. Eger av içinse armsan derim. birte tiyo fransaya tüfek yapiyolar. yazilari yabanci olanda alabilirsiniz.

Daha çok çevreden gelen tavsiyelerle bu markalar üzerinde yoğunlaştım, ama safir t 14 makineli tüfek görüntüsünde olduğu için bana uygun gelmedi, bütçem yetse remington 870 taktical düşünmeden alırdım.

Arkadaşlar her türlü fikirlerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum. Ayrıca pompalı tüfeği olan arkadaşlar tüfeklerin fotoğraflarını ekleyebilirlerse daha yararlı bir paylaşım olacağına inanıyorum. Yerli yabancı tüm markalar olabilir yeter ki pompalı olsun :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR