Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 118,926

hyena

World Is Yours
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba, Bana önerebileceğiniz uygun fiyatlı ve kaliteli bir pompalı tüfek var mı ? Ben Akkar Karatay Taktik modeli ve Sarsılmaz Baba modeli arasında kaldım. Karatay daha bi öncelikli benim için, Karatay'ın Taktik modelini kullanan var mı ? veya bu model hakkında bir fikriniz var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar

Etiketler
Ynt: Pompalı Tüfek (Pump Action Shotgun) Seçimi

bulabilirsen 7+1 otomatik diamondu tavsiye ederim , veya maverick in modellerine bakabilirsin ... benim favorilerimdir :smiley:

armsan tactical serisinden rs-x2 www.armsan.com...Ben kullanıyorum çok dengeli ve şık bir alet...

Ucuzluk ve kalite yanyana olmaz... Pompalı tüfeğin efsane markası Remingtondur.Fiyat/performans değerlendirmesinde en uygun tüfektir. Remington 870 serisi içinde nüans farkları olan 25 ten fazla çeşit tüfek var... Hangisinin seçileceği ise ihtiyacın ne olduğuna bağlıdır... Ayrıca Türkiyede bu 25-26 çeşidin hepsine ulaşmak mümkün değildir.
Öncelikle niçin pompalı? Bu sorunun cevabını bilirsem,sizi doğru yönlendirebileceğimi sanıyorum.Belki de pompalı bir tüfek sizin için uygun değildir...

pompalı almaktaki amacınız nedir öncelikle bunu anlamak gerekir.amacımız avcılıksa eğer neden süperpoze değil.bende tüfek almayı düşünüyorum ama sizin gibi pompalı alırsam onu ancak şehir şartlarında kullanabilirim.sizin av amaçlı düşündüğünüzü varsayarak süperpoze almanızı ve rus baikal yada toz almanızı tavsiye ederim.saygılarımla

Merhabalar arkadaşlar valla silah konusunda herkezin kendine göre tercihi olur güzellik kullanışlık vede ekonomik olması benim 3 tane av tüfeğim var sarsılmaz süper poze çifsan çifte vede huğlu otomatik 7+1 her ava göre silah tercih ederim domuz avında otomatik vazgeçilmezim yanlız şuda var avcılıkta on paralık tüfek yüz paralık köpek ;D ;D ;D denir herneyse konuyu dağıttım galiba benim iki tercihim var biri baretta al 391 yarı otomatik bütçesi yüksek olanlar için ;D ;D bide armsan a612w modeli var av fuarında görmüştüm hoşuma gitti hafif kullanışlı bi tüfeğe benziyor

hyena' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, Bana önerebileceğiniz uygun fiyatlı ve kaliteli bir pompalı tüfek var mı ? Ben Akkar Karatay Taktik modeli ve Sarsılmaz Baba modeli arasında kaldım. Karatay daha bi öncelikli benim için, Karatay'ın Taktik modelini kullanan var mı ? veya bu model hakkında bir fikriniz var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar

Akkar güzel bir tüfek, İngiliz Churchill firmasına namlu yapıyorlar. Bende Karatay Maxi-Mag modeli(5+1 89mm) ve Akkar Churchill Taktik(6+1 76mm) modeli var. İki tüfek de son derece keyifli.
Akkar taktik 600 civarıdır, Sarsılmaz Baba ise 1000lira..

Öncelikle cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Niçin Pompalı sorusuna gelirsek: Pompalı tüfek almaktaki amacım pompalıların fişek seçmemesi, otomatiklere göre biraz daha güçlü olması ve en büyük etken de görüntüsü ;D bir de Av yapmayı düşünmüyorum, silahlara olan merakımdan dolayı, hobi amaçlı alıyorum. Remington 870 i öneren arkadaşlara ben de katılıyorum. Gerçekten çok güzel bir tüfek ama şimdilik bütçem kısıtlı olduğu için daha ucuz markalara yönelmek zorundayım. Saygılarımla

hyena' Alıntı:
Öncelikle cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Niçin Pompalı sorusuna gelirsek: Pompalı tüfek almaktaki amacım pompalıların fişek seçmemesi, otomatiklere göre biraz daha güçlü olması ve en büyük etken de görüntüsü ;D bir de Av yapmayı düşünmüyorum, silahlara olan merakımdan dolayı, hobi amaçlı alıyorum. Remington 870 i öneren arkadaşlara ben de katılıyorum. Gerçekten çok güzel bir tüfek ama şimdilik bütçem kısıtlı olduğu için daha ucuz markalara yönelmek zorundayım. Saygılarımla

Akkar Taktik'i kesinlikle tavsiye ederim o halde. İnanılmaz keyifli bir tüfek, slug namlulusunu aldım ben.

fastjunkie' Alıntı:
Akkar Taktik'i kesinlikle tavsiye ederim o halde. İnanılmaz keyifli bir tüfek, slug namlulusunu aldım ben.

Peki Onur Bey almayı düşündüğüm tüfeği bizat kullanıyormuşsunuz. Karatay Maxi-mag, Karatay Taktik, Karatay TK-355 ve süleymani arkadaşımızın önerdiği Armsan Taktical rs-x2 tüfeklerinden hangisini almamı önerirsiniz. Tüfek konusunda internetten öğrenebildiğim kadar bilgiye sahibim bu yüzden tavsiyeleriniz benim için çok önemli ve tüfek almamda yol gösterici olacaktır. Tekrar teşekkür ederim Saygılarımla

hyena' Alıntı:
Peki Onur Bey almayı düşündüğüm tüfeği bizat kullanıyormuşsunuz. Karatay Maxi-mag, Karatay Taktik, Karatay TK-355 ve süleymani arkadaşımızın önerdiği Armsan Taktical rs-x2 tüfeklerinden hangisini almamı önerirsiniz. Tüfek konusunda internetten öğrenebildiğim kadar bilgiye sahibim bu yüzden tavsiyeleriniz benim için çok önemli ve tüfek almamda yol gösterici olacaktır. Tekrar teşekkür ederim Saygılarımla

Armsan da güzel tabi ama Akkar bildiğim kadarıyla daha kaliteli. Armsan'ı hiç kullanmadım ve bilmiyorum nasıldır.

Karatay Maxi-Mag pompalı uzun namlulu klasik görünümlü bir tüfek.

Karatay Taktik, slug namlu ayarlı gezli arpacıklı ve taktik kabzeli, oldukça havalı. TK-355' Taktik'in bir modeli bu arada.

Yani ikisi de çok farklı tüfekler, nasıl birşey istiyorsunuz, ve ne amaçla kullanacaksınız bilmediğim için kesin bişi diyemem. Ama hobi olarak dağa taşa atıcam derseniz, Taktik daha elverişli gibi..

fastjunkie' Alıntı:
Armsan da güzel tabi ama Akkar bildiğim kadarıyla daha kaliteli. Armsan'ı hiç kullanmadım ve bilmiyorum nasıldır.

Karatay Maxi-Mag pompalı uzun namlulu klasik görünümlü bir tüfek.

Karatay Taktik, slug namlu ayarlı gezli arpacıklı ve taktik kabzeli, oldukça havalı. TK-355' Taktik'in bir modeli bu arada.

Yani ikisi de çok farklı tüfekler, nasıl birşey istiyorsunuz, ve ne amaçla kullanacaksınız bilmediğim için kesin bişi diyemem. Ama hobi olarak dağa taşa atıcam derseniz, Taktik daha elverişli gibi..

Aynen hobi amaçlı dağa taşa atıcam :smiley: avcılık yapmıycam. içlerinde fiyatı ve havalı görünümüyle taktik daha bir güzel gözüküyor. Yalnız Karatay Taktik Gezli olanı mı yoksa tabanca kabzeli (tabanca kabzeli demek istediğim Türkiyede kullanımı yasal olan dipçikli olan tabanca kabzeli ismini bilmediğim için böyle söyledim) TK-355 olanı mı karar veremedim tabanca kabzeli olan sizce daha mı kullanışlı yoksa normal taktik modeli mi daha iyi olur benim gibi ilk defa tüfek alan biri için?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri