Pino Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan shark35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,095

shark35

Yeni Üye
Sevgili dostlar yeni aldigimiz 3.25 pino karavanmizla
Once erdek ANT kampingde bir ongungecirdik gercekten ruya gibiydi simdiye kadar gordugum en iyi kampti diyebilirim ondansonra izmire donduk yollara pino karavan bana hic sikinti yaratmadi yakit tuketimimi sadece yuzde on artirdi ki buda bence onemsenecek bir artis degil.Pino karavanin saglamligi ve konforuda cok iyi idi ben 190 cm boyunda 155 kg bir kisiyim ama karavanda yatarken ekipmanlarini kullanirken cok memnun kaldim.daha sonra marmarise geldik cubucak orman kampina konuslandik doga olarak cok guzel fakat biraz bakimsiz bakalim ne kadar memnun kalacagiz

Ekli dosyalar

• IMG_20140901_170505.jpg
    IMG_20140901_170505.jpg
    145 KB · Görüntüleme: 1,381

Etiketler
Ynt: Pino Karavan

Karavanınız hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde kulalanın. Çektiğiniz aracın bilgilerini verirmisiz. Birde karavanınız kaç kg hiç kantara çıkartıp gerçek kilosunu ölçtünüz mü.

Cektigim aracim dacia duster 90bg 1.5 motor 4 cekerli hic zorlamiyor karavanimizda 740kg

Teşekkürler. Peki 740 kg üzerinde yazan mı yoksa siz kantarda ölçtünüz mü. Çünkü bir arkadaş forumda erba hafta sonu karavanı aldını üzerinde 500 kg yazdını fakat kantarda tartınca karavanın 850 kg olduğunu yazmıştı, bende çekme karavan almak istiyorum. Şuuan araştırma aşamasındayım.

Sayin kardesim boyle seyler hep oluyor fakat pino karavan avrupsdan onayli tip onay belgesivar faturasinda da yaziyor guvenmek lazim yoksa su andabduseldorf fuarinda lar herhalde uckaat yapsalar avrupada fuars nasil katilacaklar

son zamanlarda karavan almayı bayağı düşünür oldum. Ama hiç karavan tecrübem olmadı.pino karavan kalitesi ile öne çıkıyor.bende pino 325 almayı düşünüyorum çünkü diğer karavanların ağırlık standardını tuturduğunu düşünmüyorum bu yüzden büyük cezalar yemeye niyetim yok.
sayın shark35 karavanın fiyatı ne dir acaba?
sitelerinde fiyat bilgisi yazmıyor.o yüzden soruyorum.
bildiğim kadarıya duşu olan ama tuvaleti olmayan bi karavan. gerekirse kasetli bir portatif tuvalet alırım diye düşünüyorum.
genel olarak karavanı değerlendirirmisiniz.duşu ,mutfağı ,aydınlatması, yatağı su tesisatı konusundaki izlenimleriniz nedir?
acemiyim o yüzden sorularımda acemice olacak.
ocak gazlı mı yoksa elektriklimi?
mevcut akü ne marka ve kac AH? kamp yaparken aku size ne kadar yetiyor.akü şarjı araç çalışırken mi hal oluyor.kamptayken mesela duş almak istedim şarj hidrofor için gerekli enerjiyi sağlar mı?

sevgili shark35 in deneyimlerini bende merakla bekliyorum,
ayrıca bu başlığı da gözden geçirmenizi tavsiye ederim, ben bir çok soruma yanıt bulmuştum

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=97307.0

shark 35 yeni karavanınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın sizde, benim gibi pino ailesine katılmışsınız tebrik ederim iyi bir seçim yaptınız emin olun.Benim karavanım 3.75 iki yıldır kullanıyorum şu anda 5500 km 0ldu her hangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım umarım sizde bir sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum zira bu mereti kullanırken bazı şeylere dikkat etmek lazım..(mereti genel anlamda kullandım).Belki biliyorsunuz ama bu forumu takip eden diğer arkadaşlara da yardımcı olmak amacıyla bazı tavsiyelerim olacak..Öncelikle çeki kafası gerisindeki grasörlüklere muhakkak yağ basın aman dikkat çeki kafasına demiyorum zira bu araçlarda stablizatör var ve kafa kısmının kesinlikle yağlanmaması ve çeki topuzunun boyalı olmaması gerekiyor..Stabilizatör kolunu seyahat esnasında tamamen inik durumda olduğundan emin olun..Geri manevralarda bu kolu tamamen yukarı kaldırmalısınız zira sağa sola dönüşlerde zorlama yapıyor bu da normal,stabilizatör normal seyir için gerekli ayrıca geri manevrada bir tümsekten atlatmayı düşünmeyin bile derim çünkü frenleme kolu mekanizması devreye giriyor ve araç frenliyor bunun stabilizatörle alakası yok geri manevra mandalının olmamasından kaynaklanıyor..Bu konuyu faruk beyle paylaştık alko dan bu aparatı isteyeceğini söyledi.Ben bu arada karavan üzerinde yaptıklarımdan bahsedeyim..İki yan tarafa 2 şer ad ışik taktım parklara bağladım zira geceleri yandan hiç farkedilmiyor ve kedi gözü seritleri yapıştırdim,özellikle kavşak geçişlerinde çok işe yaradığı düşüncesindeyim.Karavanın boyu 3.75 olmasına rağmen çeki okuyla birlikte 5 m buluyor arcımda 4.10 olunca 9 m lik bir araca dönüşüyor.Kamp dışı konaklamalar içinBir ad 100 A akü ve 1200 W invertör bağladım buzdolabı ve tv beraber çalıştığında 5 saat dayanıyor ama beş saat den sonra aydınlatma 8 saat daha devam edebiliyor.Bu arada hidraforu kullanmaya devam edebiliyorum.Ayrıca seyir esnasında yaşam aküsünün şarj etmesi için sigorta panosu içine seçici şalter koydurdum bu şalteri açtığımda bir yerden bir yere giderken hem şarj devam ediyor hemde buzdolabı çalışmaya devam ediyor.BU karavanda bulunan 100 lt su depusuna 500 W lık akvaryum ısıtıcısı koydum elektrik olan yerlerde yoksa jeneratörden besliyerek sıcak su ihtiyacını karşılıyorum hem mutfaktan hem banyodan sıcak su akıyor ayrıca banyosunda da çok rahat duş alınabiliyor.Banyodaki tek eksik askı aparatları olmaması onuda ben yapışkan askılılklarla çözdüm.Bu arada jeneratörüm 1 kvA JSB marka, biraz gürültülü ama 30 m kabloyla biraz uzağa koydunuzmu sesi bile gelmiyor.(çevreyi rahatsız etmemek kaydıyla tabii)Aslında bu işin asli honda sessiz jeneratör ama fiyatları biraz el yakıyor..Ben bu jeneratörü koçtaşta 360 tl 10 taksitle aldım.Emsalleri içinde boyut olarak en küçüğü yaklaşık 30x4ox40 cm..Birde seyahat esnasında su deponuzu doldurmayın derim gereksiz yük taşımış oluyorsunuz,gittiğiniz her yerde su nasıl olsa bulunuyor.Benim karavanımda dışarı açılan su doldurma kapağı yok yeni modellerde bunu koymuşlar.Suyu eğer çeşme yoksa 19 lt lik damacana pompası çıkışına kelepçeyle hortum bağlayıp pompalayarak dolduruyorum çok pratik oluyor 2 damacana doldurdummu bayağı bir süre idare ediyor..TV yi arka oturma gurubunun camsız olan bölümüne taktım enerji ve anten kablosunu masanın altında bulunan prize kanalla getirdim şu anda karasal yayınları anten kuvvetlendiricisi marifetiyle izleyebiliyorum.Birde aynı yerden HDMI kablosu çektim tv nizi bilgisayar monitörü olarak kullanıp flim izleyebiliyorsunuz veya akıllı telefonunuzdan turkcell tv de izleyebilirsiniz.TV askı aparatının (arm flex marka internetten bakabilirsiniz)özelliği gereği kapıdan dışarı da TV nizi çevirebiliyorsunuz..Benim pino karavan hakkındaki önerilerim ve yaptıklarım bunlar umarım ukalalık olarak nitelendirmezsiniz..Sevgiyle kalınız

karavanla seyahatte HGS konusunu nasıl hallettiniz? caretta 1500 deneyimini paylaşan bi arkadaş HGS den geçerken normal otomobil için olanını kullandığı için 165 tl ceza yemiş.çünkü HGS aracını karavandan dolayı 3 dingilli algılamış. bir plakayada 2 HGS verilmiyor öncekini iptal edip yenisi için 70 tl vermiş cezada cabası. bu durumda bence en iyisi baştan üç dingilli gibi HGS almak karavanı parkta bırakıp sadece otomobille çıksak bile üç dingilli HGS ücretine razı olmak karavan tatili bitince normal otomobil HGS sine geçiş yamak. tabii umarım sadece otomobille iki dingilli gezerken 3 dingil için olan HGS yi kullanmanın cezası yoktur.bu konu tatil de can sıkıcı konu olacak gibi tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim. bide trafikte karavanının ağırlığıyla ilgili sorun yaşayan oldumu? sayın shark 35 pino 325 için 740 kg demiş. pino 375 in ağırlığı ne kadar acaba. tv, solar panel ve benzeri donanımlar 750 kg sınırı için sorun yaratmıyor mu?

sayın dostum hgs konusunda HAKLI OLABİLİRSİNİZ BİR BİLGİM YOK BİR DEFA AYDIN OTOBANINI KULLANDIM KARAVANLA AMA HALA BİRBİLDİRİM ALMADIM BAKALIM BEKLEYİP ÖRECEĞİZ .KİLO KONUSUNA GELİN CE BENİM KARAVANIMIN FATURASINDA VE İP ONAY BELGESİNDE o1 SINIFI YAZIYOR VE KİLOSUDA 740 G BU DURUMDA VİZE VE ONAYDN MUAF OLUYOR.FAKTTRAFİK KONTROLLERİNDE BİLDİĞİM KADARIYLA YÜKLÜ AGIRLIĞA BAKMALARI GEREKİYOR AMA KİM BİR KARAVANI DURDURACAK BİR KANTARA GÖTÜRECEK TARTACAK FALAN TURKİYEDE GÖRDÜĞÜM KADARIYLA CEKİ DEMİRİNİN RUHSATA İŞLİ OLUP OLMADIĞINA BAKIYORLAR O KADAR

SEVGİLİ HEMŞERİM PYLAŞIMLARINIZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER SON DERECE AYDINLATICI VE YARDIMCI BİLGİLERİNİZDEN ÇOK YARALANDIM UMARIM BUNDAN SONRADA SIKÇA HABERLEŞİR GÖRÜŞÜR GEZİLER YAPARIZ

Çekme karavan için yıllar önce 3 dingil üzerinden HGS aldım.
Karavansız geçişlerde de geçiş ekranında 3 dingil üzerinden para alıyor gibi gözüküyor,
fakat hesaba işlerken normal ücrete dönüştürüyor.
Bilginize.

son zamanlarda karavan almayı bayağı düşünür oldum. Ama hiç karavan tecrübem olmadı.pino karavan kalitesi ile öne çıkıyor.bende pino 325 almayı düşünüyorum çünkü diğer karavanların ağırlık standardını tuturduğunu düşünmüyorum bu yüzden büyük cezalar yemeye niyetim yok.
sayın shark35 karavanın fiyatı ne dir acaba?
sitelerinde fiyat bilgisi yazmıyor.o yüzden soruyorum.
bildiğim kadarıya duşu olan ama tuvaleti olmayan bi karavan. gerekirse kasetli bir portatif tuvalet alırım diye düşünüyorum.
genel olarak karavanı değerlendirirmisiniz.duşu ,mutfağı ,aydınlatması, yatağı su tesisatı konusundaki izlenimleriniz nedir?
acemiyim o yüzden sorularımda acemice olacak.
ocak gazlı mı yoksa elektriklimi?
mevcut akü ne marka ve kac AH? kamp yaparken aku size ne kadar yetiyor.akü şarjı araç çalışırken mi hal oluyor.kamptayken mesela duş almak istedim şarj hidrofor için gerekli enerjiyi sağlar mı?

Merhaba,

Bu karavanın fiyatını bence merak ediyorum ancak internetten herhangi bir bilgi bulamadım. ABD sırları bile bu kadar iyi korunmuyordur herhalde :smiley: Öğrenmek için illada satış ekipleri ile görüşmeliyiz ? Eğer öğrenebildiyseniz bilgi verebilirseniz sevinirim.

Slm ben ank levent usta karavan ustasıyım eğer düşünürseniz karavan maceralarını yaşamak isterseniz bilgi veririm aramanız yeterlidir 05531060549 saygilar

SM-J100FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.