Pino Karavan : İzolasyon Şekli İçin Yorumlarınız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trek71 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,613
Ynt: Pino Karavan : İzolasyon Şekli İçin Yorumlarınız

Geçen süre içinde konuyu epey etüd ettim. Sonucta bu karavanlar -7 -10 derece gibi ulkemizin batı bölgeleri için ekstrem sayilabilecek düşük sıcaklıklar için tasarlanmamışlar. Bunu bilerek tedbirli olmak gerekiyor.

Örneğin oturduğunuz bölümde sırt süngerleri doğrudan duvara temas ettiği için bu kısımda duvar çok daha soğuk kalıyor vs. Yani karavan içinde bir ahtapot sistemi kursanız bile ısıyı homojen olarak dağıtmanız mümkün değil.

Bu bir tasarım hatası mıdır? Tartışılabilir. Ben daha çok bunların "tatlı su" karavanı olarak ılıman iklim şartlarına göre yapıldığını düşünüyorum. Tabii ki satış sırasında bunlar belirtilmiyor. Zaten bu tasarım da bilinçli değil: "Idare eder artık; canım ne olacak" mantığı ile yapılmış üretimler.

Almanya'da Stiftung Warentest'e verilse bir karavan; neyin ne olduğu hemen anlaşılır.

Eat your own dog food mantığı uyarınca tüm üreticilerin karavanlarını alıp farklı iklim şartlarında kendi tecrübelerini oluşturmalarında fayda var. Önümüzde bir Bolu kampı var mesela: Bekleriz :smiley:

Etiketler

sonuçta bu karavanların neredeyse tamamı straforla izole ediliyor,beklentileri çok yüksek tutmamak lazım,-20 derecelerde çadırlarda kalmış birisi olarak vebastolu straforla izole edilmiş şirin görünümlü bir karavan işimizi görür,cachalote kış kampına yetişmez,çadırımla,polar içliğimle ve av bayisinden alınmış ucuz uyku tulumumla ordayım,görüşmek üzere behçet bey :smiley:

"çekme karavanda da bu böyle benim için,bu nedenle pino cachalote modelini sipariş vermeyi düşünüyorum"

Murat bey merhabalar.Ben de sizin gibi pino cahalote modelini düşünüyordum ama şimdi tereddütlerim var.Malum sitede
"ÇEKME KARAVAN FRANSIZ - STERCKEMAN BAYİSİNDEN - SIFIR" ilanını gördüm acaba bu modeli de incelediniz mi,fikirlerinizi alabilir miyim.Benim gönlümde yatan Adria action modeli ama malesef ulaşması çok zahmetli.

şimdi inceledim,çok beğendim,aslında cachalote 18.000 tl,
bu ithal karavanın fiyatı 10300 euro+kdv yani 34.500 tl
yani neredeyse 2 katı
bu işe bu bütçeyi ayırabilsem tabiki bu ithal karavan çok daha iyi
yada bu karavanı truma kombi su ve ortam ısıtıcı takarak 30 bine verseler şartları zorlar bunu alırdım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri