Pıknık Tupu Basınç Düşürücü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bulent kocoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,837

bulent kocoglu

Kamp III
Web
www.anadol.org
Arkadaşlar

"Karavanda 2 kg küçük tüp ile ocak kullanılacaksa, mutlaka araya basınç düşürücü bir dedantör takılması gerekiyor"
diye biliyorum.

Ben bunun araştırmasını yaparken sahibinden sitesinde bir vatandaşın ilanını gördüm. 100 tl istiyordu.
Ben mahalledeki Aygaz bayine gittim en pahalısı Aygaz marka idi 25+ 8 tlye aşağıdaki seti aldım.
Umarım doğrudur

Aygaz

Etiketler

Ynt: Pıknık Tupu Basınç Düşürücü

Bülent bey doğru malzeme almışsınız, dedantörün üzerinde sanırım 30 bar yazıyordur kullanacağınız ocak, ısıtıcı v.s
cihazlarınızda 30 bar olmasına dikkat etmelisiniz.

Ynt: Pıknık Tupu Basınç Düşürücü

Fotoğraftan Dedantörün üzerinde "28 mbar" yazısını okudum. %7 düşük olması bir sorun oluşturmayacaktır. :smiley:

Merhaba Konuyu biraz saptıracağım ama konuyla ilintili olduğundan burada yazabilirim diye düşündüm..
Ben karavanımda Tüp çıkışından bir manometre ile tüpün basıncı ve bitmesine daha varmı yokmu anlamak istiyorum. Araya bir seri propan manometresi takacağım ama 12kg lık dik mutfak tüp için hava sıcaklığına göre ortalama basınç çıkışları ile ilgili bilgisi olan varmı..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri