Pikap Araç Beygir Gücü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KaptanEmre Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,482

KaptanEmre

Yeni Üye
Yer
Istanbul
Değerli büyüklerim herkese iyi aksamlar dilerim
Lise çağının başlarından beri hayalim olan pikap karavan hayalimi gerçekleştirmek için ilk adımı atmak üzereyim forumdaki siz değerli büyüklerimin de önerdiği bi kaç pikap aracı inceledikten sonra Defender 130 havuz kasa ya da Toyota Hilux single cap bir araca karavan yaptırmak istiyorum ancak bu konularda tecrübesiz olduğum için aklımı kurcalayan birkaç soruyu size danışmak istedim
1) Defender 130 ların sahip olduğu 76-100 beygir güç araç + karavan ekipmanı + 2 kişiyi taşımak için yeterli midir?
2) Havuz Kasa Defender 130ların çoğunluğu hatta sanırım tamamı minibüs ruhsatlı bu ruhsatlar motokaravana çevrilebilir mi?
3) Aynı şekilde 2400cc motorlu tek kabin Toyota Hilux lerin sahip olduğu 76-100 beygir karavan ekipmanını taşımak için yeterli midir?
4) Jeep CJ-6 model Offroad bir aracın kasasına kasanın arkasına takribi 1-1.5 metre ekstra eklentili bir karavan aracın stabilitesini etkiler mi?
5)Hilux veya Defender tarzı araçların pikapını söktürüp karavanı direk şasinin üzerine oturtmak mali açıdan mantıklı mıdır?
Şimdiden vaktinize ve ilginize çok teşekkür ederim, herkese iyi akşamlar ve keyifli geziler dilerim. Saygılarımla
Emre

Etiketler

Sizin asıl sorunuz pick-up araçtan karavan yapabilir miyim olmalı.
Hocam iyi akşamlar, niyetim zaten gideceğim arazilerde de rahat olmasından ve zaten 2 kişi olacağımızdan dolayı pick-up arabadan karavan yapmak ancak sonradan sıkıntı yaşamamak için ufak detayları bilen insanlara danışmak

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR